Porady Student JOBICON 2022 – jak aplikować na targach pracy online?
03.03.2022  | 5 min czytania

JOBICON 2022 – jak aplikować na targach pracy online?

03.03.2022  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Już 23-24 marca odbędzie się IV edycja Festiwalu Pracy JOBICON online! To cykliczne wydarzenie, którego nie możesz pominąć! Jesteś studentem, świeżo upieczonym absolwentem albo specjalistą, szukającym nowego miejsca pracy? Koniecznie sprawdź, jak aplikować na wymarzone stanowisko. Poszerz swoje zawodowe horyzonty i podejmij nowe wyzwania podczas wirtualnych targów pracy.

Czego dowiesz się z artykułu?

• Festiwal Pracy JOBICON 2022 – weź udział w IV edycji targów online!
• JOBICON online – warsztaty, webinary i konsultacje w zasięgu jednego kliknięcia myszy
• Jak szukać pracy i aplikować na oferty wystawców? To proste!

Festiwal Pracy JOBICON 2022 – weź udział w IV edycji targów online!

Minęły już dwa lata, odkąd świat przeniósł się do internetu… i JOBICON też. W tym roku bezpłatne wydarzenie stworzone na wzór targów pracy wraz z rozbudowaną agendą konferencyjną będzie miało swoją kolejną, jakże interesującą odsłonę. Najbliższa IV edycja Festiwalu Pracy JOBICON online odbędzie się już 23-24 marca 2022 roku. Do tej pory każdy tego typu event gromadził ponad 60 tysięcy użytkowników, którzy odwiedzali platformę jobicon.pracuj.pl w poszukiwaniu swojej pracy marzeń. Czy w tym roku będzie podobnie? Na to liczymy!

Jeśli należysz do osób, które interesują się rynkiem pracy, szukasz nowych wyzwań i chcesz poszerzyć wiedzę zawodową, nie może Cię zabraknąć podczas tegorocznej edycji JOBICON online. Posłuchaj cennych wskazówek rekrutacyjnych i dowiedz się, jak rozwijać swoją karierę. Dzięki Festiwalowi Pracy JOBICON  nawiążesz interakcje z potencjalnymi pracodawcami, spotkasz się z nimi online i zwiększysz szansę na to, aby Cię zatrudnili.

| Lista pytań do pracodawcy – zabierz ją na targi pracy

JOBICON online – warsztaty, webinary i konsultacje w zasięgu jednego kliknięcia myszy

Aby ułatwić Ci poszukiwania pracy i zwiększyć Twoją wiedzę o rynku pracy, przygotowaliśmy interesujące warsztaty, webinary, a także indywidualne spotkania z reprezentantami znanych i cenionych firm. Podczas dwudniowych targów pracy możesz poznać osoby z branży, w której chcesz w przyszłości pracować, i porównać swoje dotychczasowe doświadczenia z wymaganiami pracodawców.

To jednak nie wszystko… Festiwal Pracy JOBICON to także doskonała okazja, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wziąć udział w symulacji rozmowy rekrutacyjnej i stworzyć nietuzinkowe CV z pomocą intuicyjnego kreatora Pracuj.pl. Oprócz tego czekają na Ciebie spotkania z ciekawymi prelegentami, którzy wystąpią na naszej festiwalowej scenie.

| Targi pracy – sposób na podniesienie kompetencji

Jak szukać pracy i aplikować na oferty wystawców? To proste!

Na platformie JOBICON online w jednym miejscu znajdziesz wielu pracodawców. Każdy z nich ma swój własny profil, na którym znajdują się aktualne oferty pracy i miejsce na pozostawienie  aplikacji po spotkaniu z przedsiębiorcą. Profile wszystkich wystawców wyszukasz według interesujących Cię kategorii – np. IT/Programowanie, Finanse/Księgowość, Marketing, Sprzedaż, Motoryzacja, Energetyka, Farmacja/Medycyna czy Prawo/Administracja. Znajdziesz tam m.in. aktualne oferty pracy czy informacje o benefitach. Wirtualne targi pracy są częścią serwisu Pracuj.pl, a to oznacza, że gdy odwiedzisz serwis w marcu, z łatwością dotrzesz do ofert pracodawców, którzy będą obecni na festiwalu.

JOBICON online – ogłoszenia

Każda z ofert zostanie odpowiednio oznaczona hasłem „Pracodawca JOBICON” i przekieruje Cię bezpośrednio do profilu firmy związanego z wydarzeniem. Będziesz mieć też możliwość umówienia spotkania z pracodawcą i porozmawiania o interesującym Cię stanowisku w specjalnym wirtualnym pokoju. Dzięki tej opcji dowiesz się, jak wygląda cały proces rekrutacyjny i struktura organizacji, do której chcesz aplikować. Taka niezobowiązująca rozmowa (np. o stylu pracy i poradnictwie związanym z konkretnym obszarem zawodowym) pomoże Ci dopasować zawartość CV do potrzeb i wymagań rekrutera, co sprawi, że finalnie to właśnie Ty zostaniesz idealnym kandydatem na dane stanowisko!

| 5 rzeczy, które warto zrobić podczas targów pracy

Pamiętaj, że do wydarzenia możesz dołączyć z dowolnego miejsca na Ziemi. Jeśli jesteś studentem, absolwentem albo specjalistą w danej dziedzinie i szukasz ciekawej pracy, bądź z nami już 23 i 24 marca 2022. Do zobaczenia!

Oceń artykuł