Porady Student Co wziąć ze sobą na targi pracy?
05.01.2019  | 3 min czytania

Co wziąć ze sobą na targi pracy?

05.01.2019  | 3 min czytania
Autor wpisu admin
Ocena treści
(5)

Wraz ze zbliżającą się wiosną, zbliża się wielkimi krokami sezon targów pracy. Setki firm z całej Polski będą bić się o uwagę studentów i absolwentów dopiero wchodzących na rynek pracy. Udział w targach to zawsze dobry pomysł. Możecie zdobyć rozeznanie w rynku, porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, a nawet wziąć udział w darmowych szkoleniach, warsztatach i wykładach.

Zanim jednak wybierzecie się na targi pracy, nie zapomnijcie się do nich przygotować. Oto żelazny zestaw rzeczy, które musicie ze sobą wziąć.

Kopie CV 

Życiorys w kilku(nastu) kopiach przyda Ci się z kilku względów. Po pierwsze możesz go zostawić bezpośrednio przy stoiskach pracodawców, którzy najbardziej Cię zainteresują. Jest jednak drugi powód – podczas targów pracy bardzo często organizowane są bezpłatne konsultacje z rekruterami, którzy pomagają kandydatom redagować swoje CV. Tak też będzie podczas Festiwalu Pracy Jobicon (sprawdź, czy spotkamy się w Twoim mieście!). Na uczestników czekać będą eksperci Pracuj.pl, którzy pomogą uporządkować CV i wybrać do niego informacje ważne z punktu widzenia pracodawców. Warte uwagi są również symulacje rozmów o pracę 🙂

Listę pytań do pracodawców

Nie ma lepszej okazji do rozmowy z rekruterem w mniej formalnej atmosferze niż targi pracy. To doskonały moment, by przedstawicielom wystawiających się firm zadać wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania – choć by te o zarobki czy benefity dla pracowników. Żeby o niczym nie zapomnieć najlepiej jest przygotować sobie konkretną listę najważniejszych dla Ciebie tematów np. zasady rekrutacji i elementy procesu, czynniki brane pod uwagę przy ocenie kandydata, atmosfera w pracy, programy dla stażystów i praktykantów.

targi pracy jobicon 2019

Ładowarkę do telefonu lub powerbank

Targi pracy nie są już tylko wydarzenie offline. Coraz częściej pracodawcy przygotowują dla kandydatów dużo atrakcji online – zachęcają do robienia zdjęć przy stoiskach, tagowania i wrzucania do sieci, zapraszają do logowania się na stronie i zostawiania swojego adresu mailowego, tak by łatwiej mogli do Was wrócić. Dodając do tego pokusę by zrobić sobie selfie z gośćmi specjalnymi wydarzeń (sprawdź, kogo spotkasz na Jobiconie) nie masz wyjścia… na targi należy wziąć ładowarkę do telefonu lub powerbank. Twój telefon może być naprawdę obciążony.

Plecak lub sporą torbę

Z roku na rok pracodawcy przebijają się pomysłami na najbardziej zaskakujące gadżety. Z targów pracy możesz wyjść więc z zestawem długopisów, notesów, ulotek, smyczy, ale też kubkami, słodyczami i innymi niespodziankami.

A Wy co bierzecie, ze sobą na targi pracy?

Do zobaczenia!

targi pracy jobicon 2019

Oceń artykuł