Nauka na studiach o profilu technicznym pozwoli Ci zdobyć profesjonalną wiedzę m.in. z zakresu budowy i tworzenia maszyn czy najnowszych odkryć biologicznych wykorzystywanych w technologii. Dzięki ciekawym studiom nie tylko rozwiniesz zainteresowania, ale zwiększysz swoje szanse na znalezienie interesującej pracy.
Ciekawe studia techniczne
- Automatyka i robotyka
Studia na kierunku: automatyka i robotyka umożliwiają m.in. poznanie zasad projektowania robotów oraz systemów do automatycznego działania urządzeń. Studenci mogą zaznajomić się z najnowszymi odkryciami technologicznymi i uczestniczyć w ciekawych, naukowych projektach.
- Biotechnologia
Nauka pozwalająca wykorzystać najnowsze odkrycia biologiczne w przemyśle to biotechnologia. Studenci mają szansę poznać bliżej zjawiska zachodzące w organizmach żywych. Na podstawie badań i obserwacji można zastosować nowe rozwiązania w innych dziedzinach, np. w produkcji żywności.
- Ekoenergetyka
Ekoenergetyka związana jest z zagadnieniami dotyczącymi obsługi oraz konstruowania m.in. urządzeń pomiarowych, elektronicznych, sprzętu wykorzystywanego w medycynie. Ekoenergetyka intensywnie się rozwija, głównie ze względu na konieczność tworzenia sprzętu jak najmniej szkodliwego dla środowiska.
Nieskończone studia zmniejszają szansę na nową pracę?
- Inżynieria internetu
Studenci inżynierii internetu nie zajmują się bezcelowym przeglądaniem stron internetowych. Uczą się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania online, np. podczas projektowania stron w internecie oraz sieci LAN. Możliwości zatrudnienia jest wiele – po studiach można pracować jako grafik, projektant stron www, programista bazy danych oraz administrator sieci.
- Akustyka
Na kierunku akustycznym można poznać bliżej zjawisko powstawania dźwięku, a także sposób działania fal akustycznych na otoczenie i odbierania ich przez organizm człowieka. Po ukończonych studiach można znaleźć zatrudnienie m.in. jako reżyser dźwięku, protetyk słuchu.
- Lotnictwo i kosmonautyka
W Polsce jest to stosunkowo nowy i interesujący kierunek studiów. Studenci poznają zagadnienia dotyczące m.in. obsługi urządzeń latających i działania poszczególnych części sprzętu wykorzystywanego w lotnictwie. Lotnictwo i kosmonautyka wymaga intensywnej nauki, m.in. z zakresu matematyki i fizyki.
Jak wybierać przedmioty na maturze, by dostać się na studia?
- Mechatronika
Mechatronika zajmuje się głównie tworzeniem i testowaniem nowych urządzeń mechanicznych, którymi steruje się poprzez specjalne systemy. Osoby o umysłach ścisłych, które interesują się technologicznymi nowinkami, mogą odnaleźć się na tym kierunku. Po ukończonych studiach zatrudnienie można znaleźć w branży informatycznej, elektronicznej oraz mechanicznej.
- Nanotechnologia
Nanotechnologia należy do nowych, ale szybko rozwijających się i przyszłościowych kierunków. To nauka związana z tworzeniem nowych struktur na poziomie nanocząsteczkowym i wykorzystywaniu ich w przemyśle. Nanotechnolog „projektuje" od podstaw sztuczne włókna oraz kontroluje budowę i skład nowopowstałych substancji.