Porady Student 8 ciekawych kierunków studiów technicznych
26.06.2018  | 4 min czytania

8 ciekawych kierunków studiów technicznych

26.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Nauka na studiach o profilu technicznym pozwoli Ci zdobyć profesjonalną wiedzę m.in. z zakresu budowy i tworzenia maszyn czy najnowszych odkryć biologicznych wykorzystywanych w technologii. Dzięki ciekawym studiom nie tylko rozwiniesz zainteresowania, ale zwiększysz swoje szanse na znalezienie interesującej pracy.

Ciekawe studia techniczne

  • Automatyka i robotyka

Studia na kierunku: automatyka i robotyka umożliwiają m.in. poznanie zasad projektowania robotów oraz systemów do automatycznego działania urządzeń. Studenci mogą zaznajomić się z najnowszymi odkryciami technologicznymi i uczestniczyć w ciekawych, naukowych projektach.

  • Biotechnologia

Nauka pozwalająca wykorzystać najnowsze odkrycia biologiczne w przemyśle to biotechnologia. Studenci mają szansę poznać bliżej zjawiska zachodzące w organizmach żywych. Na podstawie badań i obserwacji można zastosować nowe rozwiązania w innych dziedzinach, np. w produkcji żywności.

  • Ekoenergetyka

Ekoenergetyka związana jest z zagadnieniami dotyczącymi obsługi oraz konstruowania m.in. urządzeń pomiarowych, elektronicznych, sprzętu wykorzystywanego w medycynie. Ekoenergetyka intensywnie się rozwija, głównie ze względu na konieczność tworzenia sprzętu jak najmniej szkodliwego dla środowiska.

Nieskończone studia zmniejszają szansę na nową pracę?

  • Inżynieria internetu

Studenci inżynierii internetu nie zajmują się bezcelowym przeglądaniem stron internetowych. Uczą się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania online, np. podczas projektowania stron w internecie oraz sieci LAN. Możliwości zatrudnienia jest wiele – po studiach można pracować jako grafik, projektant stron www, programista bazy danych oraz administrator sieci.

  • Akustyka

Na kierunku akustycznym można poznać bliżej zjawisko powstawania dźwięku, a także sposób działania fal akustycznych na otoczenie i odbierania ich przez organizm człowieka. Po ukończonych studiach można znaleźć zatrudnienie m.in. jako reżyser dźwięku, protetyk słuchu.

  • Lotnictwo i kosmonautyka

W Polsce jest to stosunkowo nowy i interesujący kierunek studiów. Studenci poznają zagadnienia dotyczące m.in. obsługi urządzeń latających i działania poszczególnych części sprzętu wykorzystywanego w lotnictwie. Lotnictwo i kosmonautyka wymaga intensywnej nauki, m.in. z zakresu matematyki i fizyki.

Jak wybierać przedmioty na maturze, by dostać się na studia?

  • Mechatronika

Mechatronika zajmuje się głównie tworzeniem i testowaniem nowych urządzeń mechanicznych, którymi steruje się poprzez specjalne systemy. Osoby o umysłach ścisłych, które interesują się technologicznymi nowinkami, mogą odnaleźć się na tym kierunku. Po ukończonych studiach zatrudnienie można znaleźć w branży informatycznej, elektronicznej oraz mechanicznej.

  • Nanotechnologia

Nanotechnologia należy do nowych, ale szybko rozwijających się i przyszłościowych kierunków. To nauka związana z tworzeniem nowych struktur na poziomie nanocząsteczkowym i wykorzystywaniu ich w przemyśle. Nanotechnolog „projektuje" od podstaw sztuczne włókna oraz kontroluje budowę i skład nowopowstałych substancji.

Oceń artykuł