Porady Student 5 rzeczy, które warto zrobić podczas targów pracy
06.09.2019  | 5 min czytania

5 rzeczy, które warto zrobić podczas targów pracy

06.09.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Dostęp do atrakcyjnych ofert, nowe kontakty zawodowe, potężna dawka wiedzy i motywacji – to zaledwie część dobra, które wyniesiemy z targów pracy. Aby odnieść jak najwięcej korzyści, sprawdźmy, co przygotowali organizatorzy i zaplanujmy udział w konferencjach i warsztatach.

Postawa proaktywna stanowi klucz do sukcesu zawodowego. Warto szukać okazji do rozwoju – jedną z nich jest uczestnictwo w targach. Jeśli chcesz, by udział w tego typu wydarzeniu był dla Ciebie rozwijający:   

  • Weź udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej

Spotkanie z rekruterem to stresujące doświadczenie. Napięcie może wynikać np. ze świadomości, że jesteśmy poddawani ocenie i z poczucia, że jedna rozmowa może zadecydować o tym, czy dostaniemy wymarzoną pracę. Jeśli chcemy poczuć się pewniej i przekonać się, jak odbierają nas rekruterzy, warto wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, po której otrzymamy wyczerpującą informację zwrotną i konkretne wskazówki na temat stroju, zachowania, sposobu odpowiadania na pytania itd. Warto czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł – wskazówki rekrutera mogą okazać się bezcenne.   

6 filmów, dzięki którym przygotujesz się do rozmowy rekrutacyjnej

  • Skonsultuj swoje CV z rekruterem

Targi pracy stanowią świetną okazję, by zaprezentować rekruterowi swój życiorys. Dzięki uwagom i poradom profesjonalisty możesz zmodyfikować dokument w taki sposób, by zapewnił Ci więcej odpowiedzi na aplikacje, które wysyłasz. W tym przypadku sekret skuteczności tkwi w jakości, a nie liczbie odpowiedzi na oferty pracy, które wydają nam się interesujące.

  • Zrób profesjonalne zdjęcie do CV

Zdjęcie może wzbogacić CV, ale… pod warunkiem, że będzie dostosowane do wymogów rekrutacyjnych. Profesjonalny kadr, który zamierzamy zamieścić w dokumencie, powinien ukazywać twarz lub twarz i tułów. Najlepiej postawić na schludny, dość oficjalny strój, delikatny makijaż i starannie ułożoną fryzurę. W trakcie targów pracy możesz otrzymać zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa.

7 najczęstszych błędów w CV ze zdjęciem

  • Przekaż CV pracodawcy

Wiedzę na temat pracodawców można czerpać nie tylko z Internetu czy czasopism branżowych. Targi to dobry moment, by spotkać się z przedstawicielami różnych firm, zadać im pytania, które Cię nurtują, i lepiej poznać specyfikę pracy w konkretnym przedsiębiorstwie. Dzięki temu rozwiejesz własne wątpliwości i podejmiesz istotne decyzje zawodowe. Podczas rozmów z przedstawicielami firm możesz zostawić CV. Być może krótka wymiana zdań utwierdzi potencjalnego szefa w tym, że utożsamiasz się z celami firmy, a także posiadasz kwalifikacje i cechy, dzięki którym możesz dobrze wykonywać obowiązki przypisane do konkretnego stanowiska.  

  • Zapisz się na warsztaty, wykłady, prelekcje

Warto brać udział w szkoleniach oraz innych formach doskonalenia zawodowego. Organizatorzy targów pracy dbają o to, by uczestnikom nie zabrakło okazji do rozwoju. W trakcie takiej imprezy można zdobywać wiedzę na temat konkretnych dziedzin i branż (np. marketing internetowy czy IT). Można również doskonalić kompetencje miękkie, takie jak umiejętność negocjacji, autoprezentacja, komunikatywność. Przed targami warto dokładnie przejrzeć ofertę i – jeśli taki jest wymóg organizatora – zapisać się na konkretne wydarzenia. Im bardziej świadomie podchodzisz do uczestnictwa w targach, tym więcej możesz z nich wynieść.  

Start kariery – darmowe narzędzia, które sprzyjają podnoszeniu kompetencji

Targi pracy mogą stać się dla nas źródłem wiedzy, umiejętności i inspiracji. Aby przekonać się, jak wiele można dzięki nim zyskać, warto wziąć udział w jesiennej edycji Festiwalu Pracy JOBICON

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł