Porady Student 10 ciekawych ofert pracy dla studentów
06.06.2018  | 4 min czytania

10 ciekawych ofert pracy dla studentów

06.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Studiujesz, ale już teraz chciałbyś zadbać o swój rozwój zawodowy? Na rynku jest dostępnych wiele ofert, które pozwolą Ci zdobyć pierwsze doświadczenie w zawodzie. Możesz też wziąć udział w programie stażowym. Dzięki temu poznasz wewnętrzne zasady działania firmy i dasz sobie szansę na zdobycie wymarzonej pracy.

Czego oczekują pracodawcy?

Pracodawcy nie wymagają od studentów doświadczenia zawodowego. Cenią natomiast znajomość języków obcych (głównie język angielski i/lub niemiecki), pracę z komputerem i umiejętne posługiwanie się pakietem MS Office. Przyda się również chęć do działania i nauki, Twoje ambicje, komunikatywność oraz kreatywność. Nawet bez doświadczenia możesz znaleźć ciekawe ogłoszenia o pracę na wakacje. Wykorzystaj to, żeby rozwijać karierę zawodową.

Miękkie kompetencje studenta w cenie

Oferty pracy dla studentów:

  • Asystent biurowy, pomoc w dziale księgowości

Zadania asystenta biurowego to: przygotowywanie dokumentacji firmowej, nadzór nad obiegiem dokumentów, raportowanie i księgowanie faktur, obsługa programów rozliczeniowych, przygotowywanie i analiza różnego rodzaju zestawień dla klientów oraz pracodawcy.

  • Doradca klienta

W wielu firmach możesz znaleźć zatrudnienie na stanowisku doradcy klienta. Kontakt z ludźmi nie sprawia Ci problemu? Spróbuj swoich sił i sprawdź, czy praca doradcy jest dla Ciebie. Możesz zdobyć szczegółową wiedzę z zakresu obsługi klienta, użytkowania urządzeń w sklepie firmowym oraz programów kasowych.

  • Młodszy specjalista IT

Jako młodszy specjalista IT będziesz brać udział m.in. w konfiguracji urządzeń, zlecaniu napraw w serwisach zewnętrznych oraz rozwiązywaniu problemów informatycznych.

  • Kontroler jakości

Stanowisko kontrolera jakości wiąże się głównie z pracą na hali produkcyjnej oraz testowaniem części do produkowanych urządzeń lub opakowań pod kątem ich wytrzymałości i zgodności z atestami bezpieczeństwa. Konieczne jest również przeprowadzanie raportów oraz nadzorowanie pracy osób na produkcji.

Brak doświadczenia zawodowego a CV – 7 porad, jak napisać ciekawy życiorys

Płatne staże

W okresie letnim wielu pracodawców oferuje staże dla studentów. Jest to nie tylko świetna okazja, by sprawdzić się w zawodzie, ale również otrzymać zatrudnienie w renomowanej firmie. Poszukaj ofert dopasowanych do Twoich oczekiwań i profilu studiów. Staż możesz odbyć m.in.:

  • w dziale wsparcia biznesu – będziesz odpowiedzialny m.in. za pomoc w projektowaniu i realizacji projektów firmowych, tworzenie baz danych produktów, zbieranie informacji oraz ich analizę;
  • w dziale logistyki – dział logistyki związany jest z nadzorem i opieką nad łańcuchem dostaw, planowaniem transportu towaru do i z magazynu;
  • w dziale finansów – to głównie wsparcie w procesie budżetowania i wykorzystania zasobów finansowych firmy, obsługa systemów finansowych oraz przygotowywanie cyklicznych raportów i analiz;
  • w dziale technologii – poznasz zasady związane z konstrukcją oraz produkcją urządzeń, odzieży lub produkcji żywności, pomożesz monitorować prawidłową produkcję pod względem jakości, wzorów itp.;
  • w dziale marketingu i reklamy – weźmiesz udział w tworzeniu strategii marketingowej firmy, analizowaniu konkurencji i opracowywaniu najlepszej kampanii reklamowej;
  • w dziale sprzedaży - dowiesz się, jak rozliczać faktury marketingowe, kontrakty i promocje, wprowadzać dane kontrahentów do specjalnych programów, poznasz wewnętrzne zasady działania firmy i tworzenia raportów sprzedażowych.

Pierwsza praca studenta – od czego zacząć?

Wszystkie oferty pracy dla studentów oraz płatne staże i praktyki znajdziesz na portalu Pracuj.pl.

Oceń artykuł