Tłumacz języka francuskiego – zakres obowiązków

Kategoria
Stanowiska

Autor wpisu
Pracuj.pl
Kategoria: Stanowiska

Tłumacz języka francuskiego to osoba biegle posługująca się co najmniej dwoma językami – ojczystym i francuskim. Pracuje on najczęściej w biurze tłumaczeń, redakcji lub firmie, gdzie zajmuje się rzetelnym przekładem różnego rodzaju treści lub wypowiedzi ustnych z języka francuskiego na polski i odwrotnie. Tłumaczeniem trudnią się najczęściej osoby, które ukończyły studia językowe – filologię francuską, lingwistykę stosowaną lub romanistykę. Często zatrudniani są również kandydaci z ukończonymi specjalistycznymi kursami i certyfikatami.

Główne obowiązki:

  • tłumaczenie tekstów użytkowych i korespondencji na język francuski bądź z francuskiego na polski
  • korekta treści
  • branie udziału w spotkaniach biznesowych
  • utrzymywanie kontaktów z klientami

Bardzo ważna jest łatwość wypowiadania się zarówno w języku polskim, jak i francuskim. Liczy się dokładność i umiejętność pracy pod presją czasu. W przypadku tłumaczy biznesowych wymaga się dodatkowo nienagannej prezencji, bardzo wysokiej kultury osobistej i znajomości savoir-vivre’u.

Sprawdź oferty pracy

Zatrudnienie można zdobyć również w urzędach państwowych, firmach międzynarodowych, redakcjach czasopism, mediach lub biurach zajmujących się profesjonalnymi tłumaczeniami na zlecenie.

Oceń artykuł


Narzędzia