Porady Stanowiska Scrum master – zakres obowiązków
19.08.2019

Scrum master – zakres obowiązków

19.08.2019
Autor wpisu Pracuj.pl

Scrum master zajmuje się realizacją różnego rodzaju zadań, które są ściśle związane z produkcją oprogramowania. Specjalista ten jest częścią większego zespołu, którego celem jest stworzenie nowej aplikacji, systemu itp. Przed kandydatami do pracy w tym zawodzie nie stawia się sztywnych warunków dotyczących wykształcenia – liczą się przede wszystkim zdobyte umiejętności i doświadczenie.

Główne obowiązki:

  • współpraca z innymi członkami zespołu projektowego
  • udoskonalanie procesu tworzenia produktów najwyższej jakości
  • wykrywanie nieprawidłowości i szybkie ich zgłaszanie
  • pilnowanie prawidłowego przebiegu procesu
  • zrozumiałe zarządzanie Scrumem
  • dzielenie się wiedzą i wskazówkami w razie potrzeby

Od scrum masterów oczekuje się wysoko rozwiniętych zdolności interpersonalnych, komunikatywności oraz umiejętności doskonałej organizacji pracy. W tego rodzaju pracy niezbędna będzie również znajomość praktyk XP oraz wiedza z zakresu Scruma.

Sprawdź oferty pracy

Miejsca pracy tworzą firmy IT, realizujące różne projekty.

Oceń artykuł