Porady Stanowiska Analityk aplikacji – zakres obowiązków
17.04.2019 | 0 min czytania

Analityk aplikacji – zakres obowiązków

Autor wpisu Pracuj.pl

Analityk aplikacji zajmuje się zarządzaniem, monitorowaniem i usprawnianiem działania aplikacji. Najczęściej osoba ta sporządza specyfikacje wprowadzanych rozwiązań i definiuje wymagania klienta. To stanowisko dla absolwentów informatyki. Ponadto znajomość branży jest często koniecznym wymogiem do podjęcia pracy w tym zawodzie. Przydatna jest też znajomość Excela oraz języka UML.

Główne obowiązki:

  • kompleksowa obsługa aplikacji i rozwiązywanie problemów technicznych
  • wdrażanie nowych rozwiązań IT
  • współpraca z innymi działami (m.in. z działem obsługi klienta czy z administratorami bazy danych)

Już sama nazwa stanowiska wskazuje, że w pracy niezbędne będą umiejętności analityczne. Pomocne okażę się także zdolności komunikacyjne. Zadania wiążą się z dużą samodzielnością, dlatego odnajdą się tutaj osoby odpowiedzialne, które potrafią zadbać o odpowiednią organizację czasu.

Sprawdź oferty pracy

Analityk aplikacji znajdzie zatrudnienie w wielu firmach i przedsiębiorstwach, w których są wdrażane nowoczesne systemy IT.

Oceń artykuł