Administrator Unix – zakres obowiązków

Kategoria
Stanowiska

Autor wpisu
Pracuj.pl
Kategoria: Stanowiska

Administrator Unix to osoba zajmująca się rozwiązywaniem problemów w aplikacjach sieciowych oraz sieci. Do wykonywania tej pracy niezbędne jest wykształcenie informatyczne. Pracodawcy wymagają również znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz wiedzy na temat programowania.

Główne obowiązki:

  • rozwiązywanie problemów w aplikacjach sieciowych oraz sieci
  • dbanie o prawidłowe funkcjonowanie serwerów
  • monitorowanie działania aplikacji
  • konfigurowanie nowych oprogramowań

Pracownik na tym stanowisku powinien posiadać doświadczenie w zarządzaniu systemami komputerowymi. Ważna będzie determinacja, dążenie do celu oraz przestrzeganie terminowości. Przydatne okażą się również zdolności interpersonalne, ponieważ administrator Unix często ma kontakt z klientami i innymi pracownikami pionu IT. Najczęściej głównym wymogiem pracodawcy, poza umiejętnością obsługi systemów Unix, jest bardzo dobra znajomość języków Java i JavaScript.

Sprawdź oferty pracy

Pracę można znaleźć między innymi w branży informatycznej, administracyjnej, instalacyjnej, inżynieryjnej, telekomunikacyjnej czy technologicznej.

Oceń artykuł

Narzędzia