Porady Rozmowa kwalifikacyjna Szukasz pracy? Zwróć uwagę na benefity!
17.01.2018  | 5 min czytania

Szukasz pracy? Zwróć uwagę na benefity!

17.01.2018  | 5 min czytania
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(4)

Szukając nowej firmy i stanowiska dokładnie przyglądamy się temu, co może zaoferować nam nowy pracodawca. Dla wielu z nas najważniejsza jest oczywiście pensja, ale przyglądamy się także warunkom pracy czy możliwościom rozwoju zawodowego. Rzadziej zwracamy uwagę na oferowane przez pracodawcę benefity. To może być błąd!

Sprawdź, dlaczego, szukając pracy, warto przyjrzeć się oferowanym przez nową firmę dodatkom pozapłacowym. Znaleźliśmy 4 powody!

1.Są korzystne dla Twoich finansów

To jeden z ważniejszych argumentów - pakiet atrakcyjnych benefitów to po prostu spora oszczędność. Jeśli pracodawca będzie dokładał się do Twoich dojazdów do pracy, sfinansuje obiady, a Ty będziesz mógł korzystać ze służbowego telefonu czy samochodu do celów prywatnych, odczujesz te korzyści w domowym budżecie. Opłacalne są także pakiety medyczne czy karty sportowe, dzięki którym zrobisz wszystkie badania i nie zapłacisz abonamentu na siłowni. Firma może także sfinansować Twoje ubezpieczenie na życie, a nawet wydatki na wyjścia do kina czy teatru. Nie bez znaczenia dla pracowniczego portfela są także wszelkie dofinansowania do rozwoju - jeśli pracodawca zapłaci za Twoje studia podyplomowe, będziesz mieć minimum kilka tysięcy złotych więcej w kieszeni. Benefitem pracowniczym istotnym dla domowego budżetu może być także nieoprocentowana (lub korzystnie oprocentowana) pożyczka.

Sprawdź 7 momentów, w których warto iść po podwyżkę >>

2. Poprawiają komfort Twojej pracy

Nowoczesne firmy coraz częściej sięgają po benefity, które mają poprawić komfort pracy, a tym samym zwiększyć zaangażowanie i produktywność pracowników. Dlatego przyjemnych udogodnień możemy się spodziewać już w miejscu pracy - mogą być to na przykład darmowe zajęcia sportowe odbywające się w biurze, a nawet masaże czy zajęcia z fizjoterapeutą, które wspomogą pracowników walczących z bólami pleców. Mówiąc o benefitach poprawiających komfort pracy nie można zapominać o rozwiązaniach niematerialnych - czyli chociażby elastycznym czasie pracy. Dzięki niemu pracownik może np. pracować z domu albo dowolnie dobierać pory rozpoczynania i kończenia pracy, co pozwala mu na łatwiejsze łączenie pracy z życiem prywatnym.

3. Są wartością dodaną dla Twojej rodziny

Dobrzy pracodawcy myślą o swoich pracownikach, ale nie zapominają też o ich rodzinach. Bardzo często w ofercie pakietów medycznych oferowana jest możliwość rozszerzenia opieki na partnera czy partnerkę oraz dzieci. Z myślą o tych ostatnich firmy organizują imprezy, takie jak dni dziecka czy spotkania świąteczne, wysyłają bony upominkowe z okazji narodzin potomka albo przygotowują szkolną wyprawkę dla dzieci rozpoczynających naukę. Bonusem wciąż jeszcze rzadko spotykanym jest firmowe przedszkole dla dzieci pracowników - coraz częściej z kolei firmy decydują się na dofinansowanie prywatnego żłobka czy przedszkola.

4. Świadczą o stosunku pracodawcy do pracowników

Firma nie oferuje żadnych benefitów? Nie znaczy to, że nie jest warta uwagi. Jednak świadczenia pozapłacowe są na pewno formą dbałości o pracowników i dobrze świadczą o pracodawcy - szczególnie jeśli ich oferta odpowiada na zapotrzebowania zespołu. Nie muszą być to bardzo kosztowne sprawy, czasem liczyć się pomysł i chęć. Jeśli więc na rozmowie o pracę usłyszysz, że na prośbę pracowników firma ustawiła pod biurem stojak rowerowy, zapamiętaj to. Nawet jeśli sam nie będziesz z niego korzystać, to być znak, że pracodawca dba o swój zespół. A to cenna informacja!

W obecnej pracy brakuje Ci benefitów, a pensja nie wynagradza ich braku? Pobierz aplikację Pracuj.pl i znajdź firmę, w której dostaniesz zarówno dobrą pensję, jak i satysfakcjonujące bonusy!

Oceń artykuł