Porady Rozmowa kwalifikacyjna Spójrz na rekrutację… oczami rekrutera – lista książek, które warto przeczytać
15.05.2019  | 5 min czytania

Spójrz na rekrutację… oczami rekrutera – lista książek, które warto przeczytać

15.05.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Rekruter doskonale wie, kogo poszukuje na dane stanowisko – pomaga mu w tym profil kandydata do pracy, który określa wymagania dotyczące m.in. umiejętności oraz doświadczenia. W najbliższym czasie czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Warto przygotować się do niej, poznając tajniki rekrutacji. Szczególnie pomocne są lektury, które stanowią źródło wiedzy i inspiracji dla HR-owców.

Książki, które pozwalają zrozumieć świat HR

„Jak będzie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna?”, „O co może zapytać mnie rekruter?”, „Jakie ma oczekiwania?” – tego typu pytania zadaje sobie wiele osób czekających na spotkanie rekrutacyjne. Warto dowiedzieć się więcej na temat procesu rekrutacji, korzystając z następujących książek:

  • Karol Myszel, Tajemnice rekrutacji. Najlepsze sposoby na sukces w rozmowie kwalifikacyjnej

Książka została napisana przez osobę, która zajmowała się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Ma więc za sobą wiele przeprowadzonych rekrutacji. Autor poradnika udziela wskazówek dotyczących odpowiadania na ogłoszenie o pracę, jak również samej rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśnia, jakie metody stosują specjaliści, którzy są odpowiedzialni za pozyskiwanie nowych pracowników. Podpowiada również, w jaki sposób należy odpowiadać na niektóre pytania.

7 książek, które pomogą w karierze HR-owca

  • Dominik Wieczorek, Skuteczna rekrutacja, czyli jak samodzielnie zatrudnić właściwą osobę na właściwe stanowisko

Poradnik przeznaczony jest dla rekruterów, którym nie zawsze udaje się zatrudnić odpowiednią osobę na dane stanowisko, chociaż poddają kandydatów starannej selekcji. Książka uczy m.in. sprawdzania wiarygodności dokumentów aplikacyjnych. Autor podpowiada również, w jaki sposób można ocenić umiejętności praktyczne kandydata.

  • Piotr Prokopowicz, Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach. 33 zasady skutecznego naboru pracowników

W książce został omówiony proces rekrutacji i selekcji pracowników. Autor wyjaśnia, w jaki sposób mierzy się efektywność pracy oraz jakie pytania mogą zostać zawarte w testach selekcyjnych. Mówi również o badaniach dotyczących zachowania kandydatów.

  • Björn Lundén, Rekrutacja pracowników. Poradnik dla pracodawcy

Autor wyjaśnia, jak należy przeprowadzić proces rekrutacyjny. Książka porusza temat przygotowywania profilu kandydata, rekrutacji wewnętrznej, a także rozmowy kwalifikacyjnej. Końcowym etapem jest oczywiście wybranie właściwej osoby na odpowiednie stanowisko.

  • Jacek Woźniak, Rekrutacja. Teoria i praktyka

W książce zawarte zostały liczne przykłady, które pomagają zrozumieć, jak dokładnie przebiega proces rekrutacji. Autor omawia dobór personelu, a także narzędzia stosowane przez osoby zajmujące się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Opisuje również, jak można przeprowadzić adaptację pracowników.

7 ciekawych przykładów, jak może wyglądać rekrutacja

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł