Porady Rozmowa kwalifikacyjna Rozmowa kwalifikacyjna? Sprawdź 5 sposobów na sukces!
05.07.2017  | 3 min czytania

Rozmowa kwalifikacyjna? Sprawdź 5 sposobów na sukces!

05.07.2017  | 3 min czytania
Autor wpisu Olga Sielska
Ocena treści
(4)

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Sprawdź 5 sposobów na sukces!
Najnowsze oferty pracy sprawdź na www.pracuj.pl
Stwórz profesjonalne CV w Kreatorze CV

 

Jak osiągnąć sukces rekrutacyjny? Co decyduje o przewadze konkurencyjnej? Na co pracodawcy zwracają uwagę? To tylko przykładowe pytania, które zadają sobie kandydaci do pracy. Nie ma jednej odpowiedzi czy idealnej recepty - wiele zależy bowiem od stanowiska i branży, a także innych czynników, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na przebieg i wyniki procesu rekrutacyjnego. Mimo to można wyłonić kilka uniwersalnych wskazówek, które sprawdzą się podczas każdej rozmowy o pracę.

Obejrzyj nagranie, z którego dowiesz się:
• na czym polega przygotowanie do rekrutacji
• jak wyróżnić się wśród kandydatów
• jak - w prosty sposób - zwiększyć swoje szanse na rynku pracy

Zasady są proste: błyskotliwość, spokój i merytoryka. Znajdź czas, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o firmie, do której aplikujesz - dzięki temu zabłyśniesz podczas spotkania z rekruterem, ale też upewnisz się, czy właśnie z takim miejscem chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową. Jak opanować tremę i napięcie? Przygotowując odpowiednio wcześniej ciekawe odpowiedzi na często zadawane pytania rekrutacyjne. Nawet jeśli wydaje Ci się, że bez zająknięcia potrafisz opowiedzieć największe szczegóły swojej historii zawodowej, przywołać istotne wydarzenia, nazwy i statystyki - w trakcie rozmowy stres może wziąć górę, dlatego tak ważne są spokojna analiza w komfortowych warunkach, przypomnienie sobie wartościowych przykładów i przećwiczenie swoich odpowiedzi czy prezentacji. Próba generalna w domu, przed lustrem pomoże Ci zwiększyć pewność siebie. Eksperci radzą również, by na pytania rekrutera odpowiadać w sposób rzeczowy. Jeszcze przed spotkaniem zastanów się nad swoimi oczekiwaniami finansowymi i porównaj zarobki na podobnych stanowiskach. A podczas rozmowy okazuj zainteresowanie i nie bój się dopytywać o istotne dla Ciebie zagadnienia.

Jeśli chcesz się zagłębić w tematykę rekrutacyjną, wejdź na stronę porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek i inspiracji, dzięki którym zrobisz duży krok w stronę swoich celów zawodowych.

Zastanawiasz się, jak mówić o motywacji podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą? Koniecznie przeczytaj artykuł:

Jak mówić o motywacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Co będzie świadczyć o tym, że zależy Ci na nowej pracy? Jak pokazać, że jesteś profesjonalny i zaangażowany? Garść porad znajdziesz w tekście:

Jak okazać zaangażowanie podczas rozmowy rekrutacyjnej

Zanim otrzymasz zaproszenie na rozmowę i zyskasz szansę na sukces rekrutacyjny, będziesz musiał wyróżnić się w tłumie kandydatów wysyłających dokumenty aplikacyjne. Warto więc poświęcić czas, aby przygotować angażujący, efektywny i profesjonalny życiorys. Pomoże Ci w tym Kreator CV Pracuj.pl. Jeśli pracodawca wymaga listu motywacyjnego, postaraj się udowodnić, że świetnie odnajdziesz się na nowym stanowisku i wniesiesz do firmy wiele pozytywnych działań.

Ile stron CV przygotować? Dowiedz się z artykułu:

Czy życiorys może zajmować więcej niż jedną stronę?

Słowa mają moc. Które z nich warto wpleść do swojego CV? Sięgnij po inspiracje:

Słowa, które dodadzą mocy Twojemu CV


Jak o szkoleniach i kursach napisać w życiorysie i przyciągnąć uwagę rekrutera? Sprawdź tutaj:

Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV

O tym, co sprawia, że list motywacyjny pozostaje w pamięci rekrutera, przeczytasz na stronie:

Jak napisać angażujący list motywacyjny?

To tylko przykładowe zagadnienia związane z rekrutacją. Wszystkie tematy – od A do Z – czekają na Ciebie w serwisie Pracuj.pl.
Pamiętaj, że jednym ze sposobów na sukces rekrutacyjny jest też... wyciągnięcie wniosków z wcześniejszych niepowodzeń. Nie zrażaj się, jeśli nie udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji. Bogatszy o nowe doświadczenia przygotuj się do następnych rozmów, które na pewno wkrótce się pojawią. Powodzenia!

Oceń artykuł