Porady Rozmowa kwalifikacyjna Wsparcie dla kandydatów: konsultacje CV i symulacja rozmowy rekrutacyjnej online
15.10.2020  | 5 min czytania

Wsparcie dla kandydatów: konsultacje CV i symulacja rozmowy rekrutacyjnej online

15.10.2020  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3)

Jak skutecznie szukać pracy? Po pierwsze dostosuj CV do wymagań potencjalnego pracodawcy, po drugie – odpowiednio zaprezentuj swoje mocne strony podczas rozmowy rekrutacyjnej. W jednym i drugim pomogą Ci bezpłatne narzędzia dla kandydatów dostępne podczas Festiwalu Pracy JOBICON online: konsultacje CV i symulacje rozmów kwalifikacyjnych. Nie przegap zapisów!

Z artykułu dowiesz się:

• Co łączy CV z Instagramem i kiedy warto skorzystać z pomocy w tworzeniu CV?
• Jak wyglądają konsultacje CV w czasie JOBICONU online?
• Co łączy YouTube’a z rozmową kwalifikacyjną i dlaczego powinieneś ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć?
• Dlaczego warto zapisać się na symulację rozmowy rekrutacyjnej podczas JOBICONU online?

Dlaczego warto skorzystać z audytu CV?

Kiedy tworzysz konto i zaczynasz publikować na Instagramie, YouTubie czy Tik Toku, w pierwszej kolejności starasz się dowiedzieć, czego szukają użytkownicy tych serwisów – co wzbudza zainteresowanie, co „się klika”, co przynosi obserwatorów. Aby zdobyć popularność, zaglądasz na profile innych osób, szukasz dobrych wzorów, testujesz, zmieniasz, być może nawet czytasz porady, jak sprawić, by zaproponowane przez Ciebie treści trafiły do jak największej liczby osób.

Nie inaczej powinno się postępować z tworzeniem skutecznego CV. Każda forma komunikacji rządzi się nieco innymi prawami i w tym wypadku również można wskazać lepsze i gorsze (tzn. mniej efektywne) praktyki. Trudność polega na tym, że nie mamy swobodnego dostępu do dokumentów innych kandydatów – skąd więc czerpać wzorce i wiedzieć, co działa? Jeśli nie masz wśród najbliższych znajomych specjalisty ds. rekrutacji, zostaje Ci jedno rozwiązanie – profesjonalne konsultacje CV.

| 8 narzędzi i rozwiązań ułatwiających szukanie pracy

Dlaczego warto skorzystać z pomocy w tworzeniu CV? Osoba, która rekrutuje na co dzień, będzie w stanie jak nikt inny podpowiedzieć Ci, jakie informacje są dobrze wyeksponowane, a jakich brakuje. Dowiesz się, co może wzbudzać potencjalne wątpliwości pracodawcy lub które elementy CV mogą być dla niego niejasne. Indywidualne konsultacje CV mają tę przewagę nad internetowymi poradnikami, że ekspert odnosi się do Twojej konkretnej sytuacji – uwzględniając branżę, poziom doświadczenia, cele zawodowe itd. Dostajesz merytoryczny feedback i wskazówki, co należy poprawić.

Nie da się ukryć, że konsultacje CV są usługą ekskluzywną – udzielają ich eksperci HR, w formule 1:1, co naturalnie sprawia, że ich koszt może być odczuwany jako dość wysoki, zwłaszcza dla osoby, która w danym momencie nie ma pracy i uważnie ogląda każdą wydawaną złotówkę. Tu jednak mamy dobrą wiadomość! Podczas Festiwalu Pracy JOBICON online z profesjonalnych konsultacji CV możesz skorzystać zupełnie za darmo.

| Świat przenosi się do internetu… i JOBICON też!

Jak wyglądają konsultacje CV podczas Festiwalu Pracy JOBICON online?

Podczas nadchodzącej edycji JOBICONU online będzie na Ciebie czekać aż 10 konsultantów, którzy na co dzień pracują w branży HR i doskonale, z własnej praktyki znają wymagania współczesnego rynku pracy. W czasie 25-minutowej rozmowy z jednym z ekspertów uzyskasz wskazówki, jak dopracować swoje CV, aby było idealnie dopasowane do danej branży i poziomu stanowiska. Konsultant podpowie Ci, jak przyciągnąć uwagę pracodawcy, na co położyć większy nacisk, co ująć inaczej, wskaże ewentualne błędy formalne w aplikacji. To również czas dla Ciebie, by zadać dowolne pytanie dotyczące dokumentów aplikacyjnych i rekrutacji. Aby wziąć udział w konsultacjach, musisz mieć już gotowy życiorys. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, skorzystaj z kreatora Pracuj.pl.

| 5 elementów, które musisz sprawdzić przed wysłaniem CV

Konsultacje CV odbywają się w formie indywidualnej rozmowy wideo w wirtualnym pokoju na platformie JOBICONU online. Zapisy ruszają już 12.10. – nie przegap tej daty, bo choć mamy aż 320 miejsc, chętnych może być sporo!

Zapisz się na konsultacje CV

Symulacja rozmowy rekrutacyjnej – przećwicz swoje odpowiedzi!

Również w wypadku rozmowy kwalifikacyjnej można posłużyć się analogią do social mediów. Jeśli nagrywasz live’y lub filmiki, z pewnością widzisz różnicę pomiędzy pierwszym materiałem, który wypuściłeś, a wideo tworzonym kilka miesięcy czy lat później. Po prostu – praktyka czyni mistrza, a obycie w danej sytuacji sprawia, że czujesz się coraz swobodniej – czy to przed kamerą, czy podczas rozmowy rekrutacyjnej. I tak jak Twoje lepsze jakościowo nagrania przyciągają więcej widzów, tak prawdopodobnie Twoja 10. prezentacja przed pracodawcą będzie lepsza niż pierwsza.

Czy to oznacza, że musisz najpierw „spalić” 9 rozmów, zanim będziesz mieć szansę na zatrudnienie? Oczywiście nie, jeśli tylko zaczniesz się przygotowywać odpowiednio wcześniej. Tę wskazówkę powinny wziąć sobie do serca zwłaszcza osoby, które stresuje perspektywa spotkania z pracodawcą i odpowiadania na zaskakujące pytania.

| Rekrutacja zdalna – zdobądź pracę, nie wychodząc z domu

Aby zmniejszyć naturalną tremę przed rozmową, możesz zacząć od ćwiczenia „na sucho” – próbować odpowiadać (w głowie lub na głos) na najczęstsze pytania, trenować mowę ciała przed lustrem, poprosić znajomego o wcielenie się w rolę rekrutera i przepytanie Cię, wreszcie chodzić na prawdziwe rozmowy, by oswoić się z sytuacją. A podczas JOBICONU online dajemy Ci jeszcze jedno narzędzie – możliwość odbycia symulacji rozmowy rekrutacyjnej z ekspertem ds. HR!

| Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną? Oto 5 rzeczy, które musisz zrobić

Przygotuj się do rekrutacji podczas Festiwalu Pracy JOBICON online

Symulacja rozmowy rekrutacyjnej podczas JOBICONU online odbywa się – podobnie jak konsultacje CV – w formie spotkania online 1:1 w wirtualnym pokoju. Jak to działa? Przekazujesz konsultantowi swoje CV wraz z informacjami, jakiego rodzaju pracy szukasz, w jakiej branży, jakie stanowiska Cię interesują itd., a następnie odbywacie próbną rozmowę kwalifikacyjną. Cały proces jest o tyle lepszy i bliższy rzeczywistości niż ćwiczenie z przyjacielem, że eksperci prowadzący takie symulacje podczas JOBICONU online na co dzień spotykają się z kandydatami niemal w identycznych warunkach. Masz więc szansę usłyszeć prawdziwe pytania, które mogą paść na spotkaniu w firmie.

| 8 rzeczy, o które warto zadbać przed rozmową kwalifikacyjną

Bardzo ważną częścią rozmowy jest podsumowanie, podczas którego dostajesz feedback od eksperta i wskazówki, w czym jesteś mocny, a co poprawić. To właściwie jedyna okazja, by uzyskać kompleksową informację zwrotną i konkretne, dostosowane do swojej sytuacji porady, dlatego bardzo zachęcamy Cię do wykorzystania tej szansy.

Symulacja rozmowy rekrutacyjnej podczas Festiwalu Pracy JOBICON online trwa ok. 25 minut, odbywa się w całości w języku polskim i jest bezpłatna. Trzeba się jednak na nią wcześniej zapisać. Zrób to teraz, bo mamy tylko 160 miejsc!

Zapisz się na symulację rozmowy

Oprócz konsultacji CV i symulacji rozmów rekrutacyjnych podczas JOBICONU online czeka Cię też wiele innych atrakcji, m.in.:

• blisko 100 wystawców z różnych branż z całej Polski,

• wystąpienia gwiazd,

• prelekcje o tematyce biznesowej i rekrutacyjnej,

• warsztaty edukacyjne,

• możliwość spotkania się z pracownikami firm indywidualnie i grupowo,

• możliwość aplikowania na oferty dostępne wyłącznie podczas Festiwalu Pracy JOBICON online.

 

Bądź z nami na Festiwalu Pracy JOBICON online 21 i 22 października 2020 r.

Bezpiecznie i bezpłatnie – jak zawsze. Online – po raz pierwszy w historii!

Wejdź

Oceń artykuł