Porady Rozmowa kwalifikacyjna Dlaczego jesienią warto szukać pracy?
14.11.2017  | 2 min czytania

Dlaczego jesienią warto szukać pracy?

14.11.2017  | 2 min czytania
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści
(4)

Wakacje dobiegły końca, opalenizna blednie, ulice z powrotem się zakorkowały, a szef wydaje się znowu bardziej nerwowy niż tuż po urlopie. Ten okres ma swoje minusy, ale z drugiej strony październik czy listopad to doskonały czas na zmianę pracy! Dlaczego? Oto kilka powodów, dla których naprawdę warto zacząć właśnie teraz rozsyłać CV.

3 minuty czytania

1.Rekrutacje ruszają ze zdwojoną siłą

Chociaż nie warto porzucać poszukiwań pracy w okresie letnim, to jednak nie da się ukryć, że w tym czasie rekrutacje mogą trwać dłużej - ze względu na urlopy rekruterów, osób decyzyjnych czy Twoje własne. W październiku i listopadzie szczyt sezonu urlopowego jest za nami, więc możesz mieć pewność, że firmy sprawniej będą przeprowadzały cały proces rekrutacyjny i jeśli Twoje CV zainteresuje rekrutujących, dostaniesz dosyć niebawem zaproszenie na rozmowę.

Na jesieni przedsiębiorstwa publikują też z reguły nieco więcej ofert pracy niż w letnich miesiącach, więc jest szansa, że będziesz mieć w czym wybierać. Dlatego nie czekaj i wysyłaj CV. Szczególnie, jeśli towarzyszą Ci te objawy: 

2. Przemyślałeś swoją sytuację zawodową

Wakacje i długie weekendy to dla wielu czas beztroskiego ładowania baterii, ale też… życiowych przemyśleń. Jeśli więc doszedłeś do wniosku, że chcesz coś w swoim życiu zmienić - teraz czas, aby marzenia przekuć w czyny. Potrzebujesz bardziej satysfakcjonującej pracy? A może takiej, w której stać Cię będzie na więcej podobnych urlopów?

Z realizacją postanowień niekoniecznie trzeba czekać do nowego roku - w życie można wprowadzić też te wakacyjne. Dlatego zaktualizuj swoje CV i zacznij przeglądać na bieżąco oferty pracy (my polecamy aplikację mobilną Pracuj.pl albo nasze powiadomienia mailowe z najświeższymi ogłoszeniami). Kto wie, może bardziej satysfakcjonująca praca trafi Ci się szybciej niż myślałeś?

 

3. Zaczniesz nową pracę w dobrym momencie roku

Prawdopodobne warianty są dwa. Oba równie atrakcyjne. Jeśli uda Ci się szybko znaleźć nową posadę, a nie masz długiego okresu wypowiedzenia, zaczniesz nową pracę jeszcze w tym roku. To dobry moment - firmy właśnie tworzą budżety i planują kolejny rok. Przy tym procesie warto być - może uda Ci się dołożyć swoją cegiełkę do tych planów i w kolejnych miesiącach będziesz realizować także własne pomysły? Z bardziej przyziemnych rzeczy - załapiesz się na prezenty świąteczne i bożonarodzeniowe imprezy, a to świetna okazja do integracji z nowym zespołem.

Drugi wariant zakłada dłuższy czas poszukiwania pracy albo dwu- czy trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Wtedy zaczniesz pracę w nowej firmie na początku nowego roku. To też bardzo dobry moment, kiedy wiele projektów właśnie się rozpoczyna, budżety na integrację czy szkolenia są nienaruszone, a Ty będziesz uczestniczyć we wszystkich ważnych wydarzeniach w życiu firmy. Dodatkowo możesz wykreślić ze swojej corocznej listy postanowień jedno - zmienić coś w swoim życiu zawodowym. Zrobione!

Sprawdź, jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie o pracę:

4. Masz więcej energii

Czasami zmęczenie pracą tak daje nam się we znaki, że po powrocie do domu nie mamy już siły, żeby przeglądać kolejne oferty pracy i uzupełniać swoje CV. Szukanie pracy to w końcu też praca! Dlatego warto wykorzystać moment, kiedy jesteśmy wypoczęci. Jeśli na urlopie naładowałeś baterie lub do działania zagrzewa Cię wizja zbliżających się świąt to znak, ze nadszedł idealny moment na owocne wykorzystanie tej energii. Zacznij od porządnego uzupełnienia czy odświeżenia CV i przeglądu najnowszych ofert pracy w Twojej branży. Jeśli któraś wpadnie Ci w oko, ślij CV!

Powodzenia!

Oceń artykuł