Porady Rozmowa kwalifikacyjna 6 prezentacji TED do obejrzenia przed rozmową o pracę
21.10.2016  | 4 min czytania

6 prezentacji TED do obejrzenia przed rozmową o pracę

21.10.2016  | 4 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(5)

Jeśli się uczyć, to od najlepszych! W dobie Internetu jest to jeszcze łatwiejsze. Bo wraz z nim, pod ręką mamy TED, czyli idee warte rozpowszechnienia. Które z nich w szczególności powinny poznać osoby szukające pracy?

TED to cykl konferencji organizowanych przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Spotkaniom przyświeca motto popularyzacji „idei wartych rozpowszechnienia”.

Tematy poruszane na konferencjach są bardzo różnorodne. Każdy znajdzie coś dla siebie, również osoby poszukujące nowych wyzwań zawodowych – mówi Michał Kasprzyk, organizator wrocławskiej konferencji TEDx, czyli lokalnego, organizowanego niezależnie odpowiednika konferencji TED. – Kandydaci znajdą na nich mnóstwo inspiracji do rozwoju, pomysły na nowe projekty zawodowe czy wskazówki, w które umiejętności warto inwestować we współczesnym świecie. Pełna lista polskich edycji TEDx dostępna jest na stronie TED.com

Jeśli nie możesz osobiście wziąć udziału w spotkaniu, z pomocą przyjdzie Ci Internet. Inspirujących wystąpień TED jest moc. My wybraliśmy 6, które obejrzeć powinien każdy kandydat poszukujący pracy. Czego się z nich dowiesz

Jaka siła tkwi w mowie ciała?

Pisaliśmy o tym już na kariera.pracuj.pl, a teraz zachęcamy do obejrzenia prezentacji Amy Cuddy. Zwraca ona uwagę, że to właśnie mowa ciała może zadecydować o tym, czy kandydat otrzyma nową pracę lub awans. Co zatem zmienić w swojej mowie ciała, by wyjść z tarczą z najbliższej rozmowy rekrutacyjnej?

Jak mówić, aby być słuchanym?

Julian Treasure daje podczas swojego wystąpienia kilka ogólnych wskazówek, jak mówić interesująco. Podpowiada też jak opowiadać (o sobie i na przykład swoim doświadczeniu), by przykuć uwagę słuchacza.

Dlaczego nie należy nadużywać biznesowego żargonu?

Problem z biznesowym czy branżowym żargonem jest taki, że zazwyczaj rozumie go tylko ograniczona grupa ludzi. Rekruter, który prowadzi z Tobą rozmowę o pracę wcale nie musi do niej należeć. Przypomina o tym w swojej prezentacji Melissa Marshall.

Zagadka motywacji

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie o motywację do pracy zapyta Cię rekruter. W pierwszej chwili każdy z nas chce odpowiedzieć – większa kasa. Ale czy na pewno jest to prawdziwy i trwały motywator do działania? Na to pytanie o zagadkę motywacji odpowiada Dan Pink.

O tym, dlaczego warto patrzeć na świat pozytywnie?

Optymiści mają w życiu łatwiej. Są też zdrowsi i zwyczajnie szczęśliwsi. Przypomina o tym Tali Sharot. Warto pójść za jej radą i zaskoczyć rekrutera swoim pozytywnym nastawieniem podczas najbliższej rozmowy o pracę. A jak wiemy, czasem od nastawienia sporo zależy.

O sile perspektywy

Każda rozmowa rekrutacyjna ma w sobie coś ze sprzedaży. Tylko w tym przypadku nie sprzedajesz produktu, czy usługi, ale … siebie jako najlepszego kandydata do pracy. Trudno jednak o dobrą sprzedaż, bez działań marketingowych. I to właśnie o nich (m.in. w kontekście budowania swojej marki) oraz o perspektywie z jaką trzeba na nie patrzeć mówi w swojej prezentacji Rory Sutherland.

A na koniec bonus…

…czyli prezentacja z Polski. Dowiecie się z  niej, skąd brać siłę i motywację do realizacji swoich marzeń (również tych zawodowych)? A wyjaśni Wam to Łukasz Jakóbiak z 20m2 Łukasza.

Oceń artykuł