Porady Rozmowa kwalifikacyjna 6 filmów, dzięki którym przygotujesz się do rozmowy rekrutacyjnej
04.03.2019  | 5 min czytania

6 filmów, dzięki którym przygotujesz się do rozmowy rekrutacyjnej

04.03.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Zbliżająca się rozmowa rekrutacyjna wymaga odpowiednich przygotowań. Warto wiedzieć, które zachowania mogą skutecznie zniechęcić rekrutera, a także jak powinna wyglądać autoprezentacja. Źródłem wiedzy oraz inspiracji są nie tylko książki – wiele filmów publikowanych w sieci ułatwia przygotowanie się do spotkania o pracę.

Aktualne oferty pracy znajdziesz TUTAJ 

Rozmowa kwalifikacyjna – co warto wiedzieć?

Myśl o spotkaniu z rekruterem może powodować niepokój. Szczególnie wtedy, gdy kandydat nigdy wcześniej nie brał udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. W Internecie są dostępne liczne materiały, które wyjaśniają najważniejsze kwestie związane z rekrutacją. Wśród nich znajdują się następujące filmy:

  • Tak wygląda rozmowa o pracę

W filmie przedstawiona została przykładowa rozmowa kwalifikacyjna. Osoba odpowiedzialna za rekrutację zadaje liczne pytania – co istotne, wyjaśniono także ich cel. Dzięki temu można dowiedzieć się, jakie znaczenie mają dla pracodawcy poszczególne kwestie. Rekrutera interesują m.in. porażki i sukcesy kandydata do pracy, a także realizowane przez niego projekty.

  • Jak zaprezentować siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? 4 proste sposoby

Autoprezentacja jest niezwykle ważna w trakcie spotkania o pracę. To, w jaki sposób przedstawiamy swoją osobę, może zadecydować o szansie na zatrudnienie. W filmie - jako jedną z metod prezentacji samego siebie - wymieniono panowanie nad nerwami.

  • Mowa ciała na rozmowie o pracę

Rekruter zwraca uwagę nie tylko na słowa wypowiadane przez osobę kandydującą do pracy. Ocenie poddawana jest także mowa ciała, co przedstawione zostało w filmie. Duże znaczenie ma m.in. przyjmowana postawa. Liczy się również sposób mówienia. Warto pamiętać o tym, że nasze gesty mogą zdradzać nadmierne zdenerwowanie albo lekceważący stosunek do rozmówcy.

Więcej niż słowa – rola mowy ciała podczas rozmowy rekrutacyjnej

  • Bezbłędna rozmowa kwalifikacyjna

W filmie wymienione zostały rzeczy wywołujące irytację u osób odpowiedzialnych za rekrutację. Udzielono także cennych rad, które pozwolą uniknąć niechcianych błędów podczas spotkania o pracę.

Pierwsza rozmowa o pracę. 8 najczęściej popełnianych błędów

  • O co zapytać rekrutera na koniec rozmowy kwalifikacyjnej

Pytania merytoryczne na rozmowie kwalifikacyjnej mają duże znaczenie dla rekrutera. Dzięki nim może lepiej poznać swojego rozmówcę. Ważne są też pytania, które na koniec spotkania zadaje kandydat – przykłady zawarte są w filmie.

  • Jak negocjować pensję na rozmowie o pracę?

W trakcie spotkania z rekruterem z pewnością padnie pytanie o wynagrodzenie. W filmie wyjaśniono, w jaki sposób należy ustalić kwotę, którą chcielibyśmy zarabiać. Poruszono również kwestię prowizji oraz benefitów.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł