Porady Rozmowa kwalifikacyjna 10 książek, które warto przeczytać, aby rozwijać umiejętności sprzedażowe
28.02.2019  | 5 min czytania

10 książek, które warto przeczytać, aby rozwijać umiejętności sprzedażowe

28.02.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Tracy, Gitomer, Holmes – to zaledwie kilku spośród licznych autorów - sprzedawców i biznesmenów - którzy wprowadzają czytelnika w świat skutecznej sprzedaży. Zapoznając się z treścią książek, odkryjesz nowe techniki sprzedażowe, a także zgłębisz zagadnienia, takie jak: psychologia sprzedaży, prowadzenie rozmów handlowych i budowanie trwałych relacji z klientami.

Oferty z kategorii handel – marketing znajdziesz TUTAJ.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej - sprzedawca

„Jakie podejmujesz działania, aby budować trwałe relacje z klientami?”, „Jaki jest Twój największy sukces sprzedażowy?”, „Co najbardziej motywuje Cię do pracy?” – uczestnicząc w rekrutacji na stanowisko sprzedawcy, możesz usłyszeć tego typu pytania. Aby wywrzeć korzystne wrażenie, zastanów się nad swoją motywację, przypomnij sobie, co osiągnąłeś i co robisz, aby działać skuteczniej.

7 pytań na rozmowie o pracę – stanowisko sprzedawcy

Książki dla handlowca

Rekruter może chcieć zweryfikować, czy rozwijasz się zawodowo. W tym celu może zapytać np. o publikacje branżowe, które ostatnio przeczytałeś. Pozycje książkowe, na które warto zwrócić uwagę, to na przykład:

  • J. Gitomer, Biblia handlowca. Najbogatsze źródło wiedzy o sprzedaży

W „biblii” Gitomera znajdziesz odpowiedzi na pytania, które zadaje sobie każdy handlowiec. Dowiesz się, jak rozmawiać z klientami oraz jak tworzyć atrakcyjne oferty.

  • J. Gitomer, Czerwona Książeczka Sprzedawcy. 12,5 zasady genialnej sprzedaży

Na kartach książki o wyrazistej, czerwonej okładce znajdziesz solidną dawkę motywacji. Czytając, poznasz również sekret skutecznej sprzedaży i dowiesz się, jak budować trwałe relacje z klientami.

  • B. Tracy, Psychologia sprzedaży

Szukasz książki pełnej ćwiczeń i zadań, które pomogą Ci utrwalić świeżo zdobytą wiedzę o skutecznej sprzedaży? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś.

  • B. Tracy, M. Tracy, Nieograniczony sukces w sprzedaży

Duża konkurencja i trudna sytuacja gospodarcza nie muszą stanowić przeszkód na Twojej drodze do sukcesu. Autorzy radzą, jak – mimo ograniczeń znaleźć się w gronie najskuteczniejszych handlowców.

  • Z. Ziglar, Sztuka profesjonalnej sprzedaży

Garść porad, które pomogą Ci nie tylko realizować cele sprzedażowe, ale również znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.  

  • T. Hopkins, Jak osiągnąć mistrzostwo w sztuce sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać klientów, jak diagnozować ich potrzeby oraz w jaki sposób finalizować sprzedaż? Odpowiedzi znajdziesz w książce Hopkinsa.

  • J. Gut, W. Haman, Handlowanie to gra

Zależy Ci na tym, by poczuć się profesjonalistą, który nie tylko zaspokaja potrzeby klienta, ale również realizuje własne cele i osiąga sukcesy? Gut i Haman podpowiedzą Ci, jak tego dokonać.  

  • K. Hogan, Psychologia perswazji

Politycy, biznesmeni oraz specjaliści, którzy osiągają sukcesy w różnych obszarach, potrafią skutecznie przekonać innych do swoich racji. Poznaj sekret powodzenia wybitnych jednostek i pokonaj lęk przed działaniem.  

  • L. Richardson, Sztuka prowadzenia rozmów sprzedażowych

Jak zaangażować w rozmowę klienta, który może wybierać spośród dziesiątek, jeśli nie setek, ofert? Trzeba wyróżnić się w tłumie. Linda Richardson podpowiada, jak to zrobić.

  • C. Holmes, Zarządzanie sprzedażą. Praktyki najlepszych. Najskuteczniejsze metody sprzedaży i budowania więzi z klientami

Z książki autorstwa Cheta Holmesa dowiesz się, co to znaczy pracować mądrze, jak skutecznie wykorzystywać narzędzia marketingowe oraz co zrobić, by doprowadzać transakcje do szczęśliwego końca.

Miłej lektury!

7 sekretnych porad, jak skutecznie sprzedawać produkty

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki
 

Oceń artykuł