Na okrągło na rowerze!

Kategoria
O Grupie Pracuj

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Kategoria: O Grupie Pracuj

6 dni i 2200 km non-stop na rowerze! Nasz Kolega z Grupy Pracuj realizuje swoją pasję niezwykły sposób – jest jedynym Polakiem, który weźmie udział w „Race Around Austria”, wyścigu kolarskim w formule non-stop. Czy wspominaliśmy już nieskromnie, że pracują u nas naprawdę wyjątkowi ludzie ;)?

Skręcało nas z ciekawości, więc zadaliśmy Remkowi kilka pytań związanych z wyścigiem. Odpowiedziami podzielimy się z Wami!

Remku, przede wszystkim, co to znaczy non-stop? A co z jedzeniem, spaniem?!
Remek: W kolarstwie zawodowym wyścigi podzielone są na etapy. Tutaj jest inaczej, przez 6 dni jedziemy jedynie z krótkimi przerwami. Ja przyjąłem taki tryb: 5 godzin jazdy, 15 minut przerwy. Koło 2 w nocy 3-godzinna przerwa na większy posiłek i sen. Poza tym jem, a właściwie piję na rowerze, głównie odżywki w płynie. Ale nie narzekam – są waniliowe, kawowe, jagodowe… 🙂 Za mną w samochodach jedzie ekipa techniczna z lekarzem i trenerem.

Co jest najtrudniejsze w takim wyścigu?
R: Najgorzej, kiedy chce się spać…Miałem też przypadek, kiedy źle się ubrałem i przemokłem. Chciałem jechać dalej, ale cały się trząsłem. Musiałem zrobić przerwę na przebranie się. Także przygotowania nie są łatwe – wymagają żelaznej dyscypliny. Trening 6 razy w tygodniu, można zapomnieć o wolnych wieczorach. A muszę przecież mieć jeszcze czas na rodzinę i pracę!

Czy wcześniej mierzyłeś się z podobnym wyzwaniem?
R: Zacząłem 9 lat temu od startów w maratonach górskich. Potem były dłuższe dystanse, 300 km, 400 km… W końcu wyścig Bałtyk – Bieszczady, w którym w zeszłym roku zająłem 3 miejsce. Ale moim wielkim marzeniem jest Race Across America, z którym chciałbym się zmierzyć za 2-3 lata. A tak naprawdę zaczęło się od wyścigów rowerowych pod blokiem z kolegami z podwórka … :).

Remek, skąd bierzesz tyle energii?
R: Kolarstwo daje mi wielką frajdę! Poza tym mam wewnętrzną potrzebę sprawdzenia się i rywalizacji. A dodatkowo jazda na rowerze uczy mnie coraz to nowych rzeczy i pozwala poznawać nowych ludzi. I tak się kręci :)!

Relację ze zmagań Remka będziecie mogli śledzić na naszym Facebooku https://www.facebook.com/pracuj i Twitterze https://twitter.com/pracuj.Zapraszamy także na stronę Remka http://ultrakolarz.pl

Pracuj.pl wspiera start Remka w Race Around Austria.

Foto: Jacek Turczyk

Oceń artykuł


Narzędzia