Najpopularniejsze artykuły 2013

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Autor wpisu Agnieszka Dobosz

Przedstawiamy TOP 5 najpopularniejszych artykułów 2013! Wśród nich gorące tematy – trudne pytania i dziwne zachowania na rozmowie kwalifikacyjnej, negocjowanie podwyżki czy powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Jeśli nie czytaliście, zapraszamy do nadrobienia zaległości!

 

1) 6 rzeczy, którymi odstraszysz rekrutera

Rekruter wybiegający z rozmowy kwalifikacyjnej z krzykiem? Chyba nikt nie chciał by tego doświadczyć. I choć tak dramatyczne sytuacje raczej się nie zdarzają, to jednak warto wiedzieć, czego na rozmowie kwalifikacyjnej unikać, aby nie zaprzepaścić swoich szans na nową pracę.

Czytaj tutaj

 

 

tyt2) 5 uzasadnień, po których na pewno nie dostaniesz podwyżki

Walcząc o wyższe wynagrodzenie, powołujemy się czasem na argumenty, które przynoszą wręcz odwrotny skutek. Wtedy nie dość, że o podwyżce możemy zapomnieć, to jeszcze pogrążamy się w oczach pracodawcy. Jakich uzasadnień lepiej nie używać?

Czytaj tutaj

 

 

3) Zaszłam w ciążę, już nie wracam

Nie wracają, bo nie chcą – mówią pracodawcy. Nie wracamy, bo nie mamy do czego – twierdzą pracownice. Umowy na czas określony to elastyczność – uważają firmy. Raczej brak stabilizacji – ripostują kobiety. Oto scenariusz z życia, którego akcja toczy się na rynku pracy.

Czytaj tutaj

 

 

 

11

4) 5 anty-postaw, które utrudniają start w nowej firmie

Leń, lizus, a może chwalipięta? Tak potrafi czasem wyglądać nowy pracownik w oczach zespołu. I na odwrót: zespół pozostawia niemiłe wrażenie już po pierwszych dniach pracy. Podpowiadamy, co utrudnia adaptację w nowej firmie. Sprawdź, czy nie cierpisz na któryś z poniższych syndromów.

Czytaj tutaj 

 

 

5) 10 przedziwnych pytań, które może zadać Ci rekruter

Kto narzeka na nudę rozmów kwalifikacyjnych i powtarzalność pytań, które zadają HR-owcy, chyba nigdy nie trafił na jedno z tych nietypowych. Listę absolutnie najdziwniejszych pytań stworzył portal Glassdoor. My wybraliśmy 10 najciekawszych. Jaki jest Wasz typ?

Czytaj tutaj

 

 

Oceń artykuł


Narzędzia