Porady Kursy Autoprezentacja, czyli o sposobach skutecznej prezentacji offline i online Jak przygotować się do wystąpienia publicznego?

Potrzebujesz profesjonalnego przygotowania do prezentacji, spotkania biznesowego i rozmowy kwalifikacyjnej? Rozpocznij autorski kurs online Pracuj.pl, by świadomie wpływać na swój wizerunek i czuć się pewniej podczas wystąpień publicznych.

W pierwszej części kursu o autoprezentacji dowiesz się, jak:

  • tworzyć najprostszą i najszybszą formę wystąpienia,
  • przyporządkowywać słowa-klucze do planu wypowiedzi,
  • ćwiczyć swoją dykcję,
  • panować nad tremą,
  • regulować tempo i długość wystąpienia.

Zobacz koniecznie, jak najlepiej przygotować się do wystąpienia publicznego. Podążaj za wskazówkami naszego specjalisty – Tomasza Kammela!

ĆWICZENIA DO FILMU

PRZEŁAMYWANIE TREMY

Ćwiczenie 1.

Zaplanuj krótką próbę przemówienia. Ćwicz przed planowanym wystąpieniem codziennie przez parę minut, by oswoić się z treścią i tremą.

Ćwiczenie 2.

Zabierz głos publicznie, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Zdobywaj doświadczenia z różnego rodzaju publicznością i w różnych sytuacjach – w pracy czy na spotkaniach towarzyskich.

Ćwiczenie 3.

Przećwicz swoje wystąpienie przed lustrem. Nie przerywaj, jeśli popełnisz błąd, i nie zaczynaj od początku. Dopuszczaj możliwość improwizacji i pojawienia się pewnych zmian.

 

Załączniki:

Wszystkie lekcje