Porady Kariera i rozwój Zmiany – dlaczego są dobre?
27.06.2019  | 4 min czytania

Zmiany – dlaczego są dobre?

27.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Niedługo zaczynasz nowy kurs albo zmieniasz stanowisko? Przede wszystkim popatrz pozytywnie na zmianę, gdyż może ona przynieść wiele dobrego. Nowe sytuacje często wiążą się z nauką i zdobywaniem kolejnych doświadczeń, a przecież rozwój i spełnianie ambicji wiodą do sukcesów. 

Nie bój się ryzyka 

Zmiany mogą wywoływać obawy przed nieznanym, ale lęk ten zazwyczaj szybko mija. Nie bój się podejmować ryzyka, chociażby wynikającego z ponoszenia większej odpowiedzialności. Stawiaj sobie wyzwania, ucz się nowych rzeczy. Jeśli czujesz, że Twoja praca nie sprawia Ci dużej satysfakcji, to może warto pomyśleć o jej zmianie? Czasem wystarczy lepiej się rozejrzeć, a przede wszystkim uwierzyć we własne możliwości. Dzisiaj pokazujemy, dlaczego zmiana pracy to często zmiana na lepsze. 

Zaangażuj się, czyli jak szybko znaleźć pracę

  • Odnajdziesz na nowo sens 

Zmiana pracy przede wszystkim pomoże Ci odnaleźć sens tego, czym na co dzień się zajmujesz. Możesz wykonywać te same obowiązki, ale dzięki zmianie otoczenia poczujesz się potrzebny i doceniony – znowu będziesz wiedział, że Twoja praca jest ważna. Pamiętaj, że na zmiany nigdy nie jest za późno - mogą Ci pomóc odkryć w sobie kolejną pasję. 

  • Polubisz swoją pracę 

Kiedy dopada nas wypalenie zawodowe, to przestajemy lubić nawet to, co przez wiele lat mogło nam sprawiać radość. A może jest tak, że lubisz wykonywane obowiązki, ale nie odpowiada Ci atmosfera, styl pracy czy panujące zasady? W takiej sytuacji warto pomyśleć o zmianie otoczenia i znalezieniu miejsca, w którym będziesz się dobrze czuć. Być może dzięki temu na nowo polubisz swoją profesję i z uśmiechem na twarzy pójdziesz do pracy.

  • Podejmiesz się kolejnych wyzwań 

Nowa praca to przede wszystkim nowe wyzwania i możliwości. Są one niezwykle istotnym elementem naszego rozwoju – zarówno zawodowego, jak i osobistego. Warto wciąż się rozwijać, dokształcać i stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Kiedy nie masz możliwości awansowania w swojej obecnej pracy, a nie jesteś zadowolony ze stanu obecnego, to poważnie zastanów się nad zmianami.

Przekonaj się sam, kiedy czas najwyższy zmienić pracę:

15 sygnałów, że czas zmienić pracę

  • Zwiększysz swoje zarobki

Przekonującym argumentem za zmianą pracy są zarobki. Znajdź ofertę, która Cię satysfakcjonuje, również pod względem finansowym, i spróbuj swoich sił w rekrutacji. Jak wynika z badań Pracuj.pl „Specjaliści na rynku pracy 2016”, to właśnie kwestie zarobkowe najbardziej motywowały pracowników do podejmowania nowych wyzwań. 

  • Poznasz nowych znajomych

Odejście z pracy i znalezienie nowej oznacza wkroczenie do innego środowiska – poznajemy wiele osób, a dzięki temu budujemy sieć kontaktów i spotykamy się z różnorodnością doświadczeń. Od nowych współpracowników możemy się sporo nauczyć i czerpać motywację do pracy. 

Bądź pozytywnie nastawiony 

Zmiany są dobre nie tylko jeżeli chodzi o pracę, ale wiele aspektów życia. Dzięki nim otwieramy się na nowe wyzwania, poznajemy własne granice, by później je przekraczać. Im więcej zmian zachodzi, tym łatwiej nam będzie przystosować się do nowych warunków. Potraktuj odejście z pracy jako kolejne wyzwanie, które pozytywnie odmieni Twoje zawodowe życie. 

Oceń artykuł