Porady Kariera i rozwój Zacznij dzień jak ludzie sukcesu
18.05.2018  | 4 min czytania

Zacznij dzień jak ludzie sukcesu

18.05.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Chcesz doświadczać spełnienia w życiu zawodowym? Zadbaj o swój rozwój w różnych sferach, a także mądrze przeżywaj dzień. Twoja efektywność zależy w dużej mierze od tego, jak go rozpoczniesz.

Wybierz pracę, która daje Ci satysfakcję

Wykonywanie zawodu, który odpowiada Twoim predyspozycjom i sprawia, że czujesz się spełniony, to połowa sukcesu. Na powodzenie składają się również takie czynniki, jak np. organizacja czasu i konsekwencja. Aby czuć się dobrze i realizować swoje plany:  

  • Nastaw budzik na wcześniejszą godzinę

Poranne wstawanie może być trudne, ale sprzyja efektywności. Ludzki organizm znakomicie przystosowuje się do naturalnego rytmu doby, dlatego warto wcześnie kłaść się spać i wcześnie wstawać z łóżka. Dzięki temu dzień wydaje się dłuższy i można znaleźć czas nie tylko na pracę, ale także na delektowanie się poranną kawą, odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi itd.   

  • Trenuj

Dobrym pomysłem jest również poranny trening. Aktywność fizyczna przyspiesza krążenie, a tym samym sprawia, że całe ciało jest dotlenione. Wysiłek pobudza znacznie skuteczniej niż najmocniejsza kawa. Przyczynia się też do tego, że organizm zaczyna wydzielać endorfiny – hormony szczęścia. Ważne, by ćwiczyć regularnie. Im lepsza kondycja, tym większa przyjemność z treningów.   

  • Planuj

Po zażyciu codziennej porcji ruchu warto przygotować harmonogram zadań na dany dzień. Planowanie i konsekwentne dążenie do celu pomaga w osiąganiu sukcesów, ponieważ porządkuje i zwiększa efektywność podejmowanych działań. Wysoka wydajność motywuje do dalszych wysiłków. Dobrze jest układać grafik nie tylko na dzień, ale również na tydzień, miesiąc itd. Ludzie sukcesu nie działają chaotycznie.  

  • Dziel zadania na ważne i mniej istotne

Zrealizowanie planu dnia w 100% nie zawsze jest możliwe. Czasami przytrafiają się nieprzewidziane sytuacje. Aby być efektywnym mimo wszystko, trzeba odznaczać się umiejętnością hierarchizowania zadań i wykonywać je w odpowiedniej kolejności. Ważne, by poświęcić uwagę najpierw tym, które są najważniejsze i najtrudniejsze, stopniowo przechodząc do coraz prostszych i mniej istotnych.

7 umiejętności niezbędnych w pracy biurowej

  • Zjedz pożywne śniadanie

Ludzie sukcesu dbają o swoje zdrowie. W tym celu nie tylko regularnie uprawiają sport, ale również zwracają uwagę na to, co jedzą. Zanim rozpoczniesz dzień, nabierz sił. Pomoże ci w tym nie tylko zdrowy sen, ale również pożywne, pełnowartościowe śniadanie. Pełnoziarniste pieczywo, owsianka z owocami, świeżo wyciskany sok z pomarańczy – ważne, by to, co spożywasz, zawierało cenne makro- i mikroelementy.

Kiełki kontra pizza – co jesz w pracy?

  • Szukaj inspiracji i motywacji

Jedząc śniadanie, możesz sięgnąć po lekturę. Dobrze jest czytać m.in. biografie ludzi sukcesu. „Steve Jobs” autorstwa Waltera Isaacsona to jedna z pozycji, z którymi warto się zapoznać. Poszukiwanie inspiracji i wzorów do naśladowania pomaga w osiąganiu celów.

Steve Jobs – 7 ciekawostek

Jak wygląda Twój poranek?

Oceń artykuł