Porady Kariera i rozwój „Work in Progress” – rozmowy o pracy, ambicjach i możliwościach dla przyszłych ludzi sukcesu!
22.03.2021  | 4 min czytania

„Work in Progress” – rozmowy o pracy, ambicjach i możliwościach dla przyszłych ludzi sukcesu!

22.03.2021  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Piotr Kędzierski pracował kiedyś w kanadyjskim dinerze, a Bartek Czarkowski nosił obrazy na aukcjach sztuki. W taki oto sposób prowadzący newonce.radio zaczynali swoją karierę zawodową. M.in. o tym, jak trafili przed mikrofony, opowiedzą w cyklu audycji „Work in Progress”. Zaproszą też do nich wyjątkowych gości. Wspólnie z ekspertami, influencerami, przedsiębiorcami i ludźmi popkultury porozmawiają m.in. o idealnym środowisku pracy, szukaniu zatrudnienia, zdalnym wykonywaniu obowiązków czy budowaniu własnej marki. Posłuchaj nowego podcastu, który powstał dla przyszłych ludzi sukcesu, czyli osób takich jak Ty!

Co znajdziesz w artykule?

• „Work in Progress” – nowy cykl newonce.radio i Pracuj.pl
• Piotr Kędzierski i Bartek Czarkowski – kilka słów o prowadzących
• Podcast 1: „Witajcie w środowisku pracy”
• Podcast 2: „BMW, czyli Budowanie Marki Własnej”
• Podcast 3: „Zdalnie znaczy fajniej?”
• Podcast 4: „Stres Out”
• Podcast 5: „Obalamy mity pracy fizycznej”
• Podcast 6: „CSR: newonce”
• Podcast 7: Jak zawodowo zacząć karierę?
• Podcast 8: Pracuj! Ale jak?
• Podcast 9: Kiedy sukces potrzebuje porażki
• Podcast 10: Negocjacje, nie wariacje

„Work in Progress” – nowy cykl newonce.radio i Pracuj.pl

Praca to bardzo ważny element, który często determinuje nasze myślenie, a nawet całe życie. Dzisiaj odnalezienie idealnego środowiska, w którym można rozwinąć skrzydła i być docenianym, to nie lada wyzwanie. Do szukania zatrudnienia trzeba zwykle podejść kompleksowo, bowiem tylko wieloletnie doświadczenie i rozwinięte kompetencje mogą nie wystarczyć. Aby osiągnąć sukces, czasami trzeba zacząć od zbudowania własnej marki w social media i pokonania własnych uprzedzeń czy lęków. Jeśli więc chcesz zostać rekinem biznesu, najlepiej zacznij robić karierę po swojemu!

Aby lepiej przybliżyć Ci zagadnienia związane z rozwojem, ambicjami i zatrudnieniem, razem z newonce.radio przygotowaliśmy serię 10 audycji o nazwie „Work in Progress”. Gospodarzami odcinków są Piotr Kędzierski i Bartek Czarkowski, którzy na antenie radia rozmawiają ze swoimi gośćmi m.in. o tym, jak efektywnie szukać pracy w dobie koronawirusa, dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą i co zrobić, aby w pracy czuć się zadowolonym i spełnionym.

Nie zabraknie również osobistych doświadczeń prowadzących, które sprawiły, że znaleźli się przed mikrofonami. Zwieńczeniem cyklu audycji „Work in Progress” będzie Festiwal Pracy JOBICON online dla kandydatów i pracodawców, na którym będziesz mógł sprawdzić nowe oferty pracy, skonsultować swoje CV, a także odbyć serię spotkań online z przedstawicielami wybranych branż.

Piotr Kędzierski i Bartek Czarkowski – kilka słów o prowadzących

Piotr Kędzierski to współzałożyciel oraz dyrektor kreatywny stacji newonce.radio, a także współprowadzący dwóch audycji „Rozmowy: Wojewódzki&Kędzierski” i „Bolesne Poranki”. Od ponad 20 lat jest mocno związany z rynkiem radiowym i telewizyjnym. Swoją karierę zaczynał w telewizji 4fun.tv. Współpracował m.in. z Onetem, telewizją TVN, Grupą Radiową Agory i Polskim Radiem. Jest autorem kultowych audycji, DJ-em, fanem muzyki elektronicznej, a na swoim koncie ma nawet projektowanie ubrań streetwearowych. Jego życiowe motto brzmi: „Bawiąc, uczyć, ucząc, bawić”.

Bartek Czarkowski to dyrektor programowy newonce.radio oraz autor wielu audycji na antenie stacji. Od 20 lat pracuje jako dziennikarz muzyczny i publicysta. Można go kojarzyć m.in. z Radiostacji, Polskiego Radia czy Grupy Radiowej Agora, bo muzyka od zawsze jest jego motorem napędowym.

Podcast Pracuj.pl i Newonce.radio – „Work in Progress”

Gośćmi audycji „Work in Progress” będą m.in.:

Paweł Tkaczyk
– strateg marki, autor książek o tematyce marketingowej

Zbigniew Niedziałek
– manager artystów (m.in. Pezeta)

Igor Klaja
– właściciel marki 4F

Marek Szymaniak
– dziennikarz portalu Spider’s Web+ i autor książek

Edyta Zając
– psycholożka, trenerka zawodowa, autorka książek

Tomasz Chaciński
– twórca platformy benefitowej Worksmile

Michał Pudło
– diagnosta z Kolei Mazowieckich

Piotr Domański
– stolarz z Wood Workshop

Martyna Zastawna
– autorka jednej z najpopularniejszych akcji CSR

Dobrosława Gogłoza
– head of strategy w All Hands Agency

Mih Michalski
– CEO newonce.media

Janusz Schwertner
– dziennikarz i publicysta Onet RASP

Konstancja Zyzik
– managerka zajmująca się wsparciem i pozyskiwaniem talentów w grupie Pracuj

Adam Dębowski
– doradca, coach i psycholog biznesu z Instytutu Liderów Zmian, a także autor bloga

Podcast 1: „Witajcie w środowisku pracy”

W pierwszym odcinku „Work in Progress” Piotr Kędzierski i Bartek Czarkowski dyskutują o ścieżkach kariery i swojej przygodzie na rynku pracy. Wspominają, kim chcieli zostać w dzieciństwie i opowiadają o tym, w jaki sposób zarobili pierwsze pieniądze. Ta sentymentalna retrospekcja jest idealnym wstępem do całego cyklu audycji. Być może i Tobie pozwoli zrozumieć, co sprawiło, że znalazłeś się właśnie w tym miejscu, w którym jesteś dzisiaj.

Posłuchaj!
Podcast 1 na Spotify

Podcast 2: „BMW, czyli Budowanie Marki Własnej”

Hasłem przewodnim odcinka jest budowanie marki własnej. Gośćmi Piotra i Marka tym razem są znany strateg marketingowy Paweł Tkaczyk oraz manager gwiazd Zbigniew Niedziałek. Temat przewodni to budowanie własnej marki w social mediach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak przekonać do siebie pracodawcę i zdobyć jego zaufanie, nie możesz przegapić tego odcinka. Sprawdź zatem, w jaki sposób aktywność na portalach może Ci pomóc lub zaszkodzić w środowisku pracy.

Posłuchaj!
Podcast 2 na Spotify

Podcast 3: „Zdalnie znaczy fajniej?”

Kiedy na świecie pojawił się koronawirus, nasza rzeczywistość zmieniła się diametralnie. Pandemia sprawiła, że wiele osób zaczęło pracować zdalnie. O zaletach takiego modelu opowiada Igor Klaja – szef znanej marki sportowej 4F oraz Marek Szymaniak – dziennikarz portalu Spider’s Web+, którzy korzystali z tego stylu pracy, zanim to jeszcze stało się modne. Jakie są cienie i blaski pracy poza biurem i czy według nich ten model zostanie z nami na dłużej? O tym opowiadają Piotrowi i Bartkowi w kolejnym odcinku podcastu.

Posłuchaj!
Podcast 3 na Spotify

Podcast 4: „Stres Out”

W kolejnym odcinku Piotr i Bartek wraz ze swoimi rozmówcami szukają sposobu na osiągnięcie balansu między życiem prywatnym a biurowymi obowiązkami. W podcaście psycholog Edyta Zając wyjaśnia, kiedy najlepiej zmienić pracę, a twórca platformy grywalizacyjnej dla pracowników Tomasz Chaciński doradza, jak na co dzień rozwiązywać trudne sytuacje ze współpracownikami. Czujesz, że to, co robisz, bardzo Cię stresuje? A może na samą myśl o tym, że znów rano musisz pojawić się w biurze, na ciele pojawiają się ciarki? Najlepszą radą dla Ciebie będzie chyba to, abyś nie ominął tego odcinka!

Posłuchaj!
Podcast 4 na Spotify

Podcast 5: „Obalamy mity pracy fizycznej”

Tym razem prowadzący podcast spróbują obalić mity, które dotyczą pracy fizycznej. Aż kilkanaście procent ogłoszeń na stronie Pracuj.pl dotyczy właśnie tego typu aktywności. Co o niej myślą diagnosta kolejowy Michał Pudło oraz stolarz Piotr Domański? Jaką satysfakcję daje im praca fizyczna? Posłuchaj o tym w kolejnym odcinku „Work in Progress”.

Posłuchaj!
Podcast 5 na Spotify

Podcast 6: CSR: newonce

Podcast 6. poświęcony jest społecznej odpowiedzialności pracodawców. Piotr i Bartek zaprosili dwie kobiety: Martynę Zastawną z WoshWosh oraz Dobrosławę Gogłozę z All Hands Agency. Rozmówczynie wyjaśnią, że działania ekologiczne firmy mogą być związane z zagadnieniami CSR, jednak nie każdy CSR ma zawsze coś wspólnego z ekologią. Aby nie pomylić tych dwóch pojęć, a także sprawdzić, jak ekologia wpływa na zachowania pracowników, koniecznie wsłuchaj się w najnowszy odcinek.

Posłuchaj!
Podcast 6 na Spotify

Podcast 7: Jak zawodowo zacząć karierę?

Rozpoczęcie zawodowej kariery nie zawsze bywa takie proste, jak byśmy tego chcieli. Czy zawsze do złapania zawodowego wiatru w żagle potrzebne są sprofilowane studia i staże? Okazuje się, że niekoniecznie. Opowiedzą o tym goście Piotra i Bartka w 7. odcinku podcastu „Work in Progress”. Tym razem są to CEO newonce.media – Mih Michalski oraz dziennikarz i publicysta Onet RASP – Janusz Schwertner.

Posłuchaj!
Podcast 7 na Spotify

Podcast 8: Pracuj! Ale jak?

W 8. odcinku podcastu gościem Bartka Czarkowskiego jest Konstancja Zyzik z grupy Pracuj. Po wysłuchaniu audycji dowiesz się m.in. jak negocjować wynagrodzenie podczas rekrutacji, po ilu miesiącach możesz starać się o podwyżkę u szefa i czy częsta zmiana zatrudnienia to powód do tego, by przyszły pracodawca mógł na Ciebie patrzeć z dużą rezerwą. Jeśli chcesz pracować, otrzymasz jasne wskazówki, jak to robić dobrze.

Posłuchaj!
Podcast 8 na Spotify

Podcast 9: Kiedy sukces potrzebuje porażki

W przedostatnim odcinku podcastu Piotr i Bartek wraz z psychologiem biznesu – Adamem Dębowskim rozmawiają o tym, że porażki w pracy są nieuniknione. Sprawdź, jak w takiej sytuacji zmienić negatywne uczucia w działanie. Przekonaj się również, że droga od wypalenia zawodowego do depresji jest naprawdę krótka. Jeśli czujesz, że czegoś Ci brakuje w pracy, koniecznie wsłuchaj się w tę audycję!

Posłuchaj!
Podcast 9 na Spotify

Podcast 10: Negocjacje, nie wariacje

Wynagrodzenia, negocjacje i... rozstania. O tym własnie mowa w ostatnim odcinku podcastu. Chcesz wiedzieć, jak przygotować się do trudnych rozmów z pracodawcą i jak prosić o podwyżkę stawki? Posłuchaj kontynuacji tematu, który pojawił się już dwa tygodnie temu. Sprawdź, jakie rady ma dla Ciebie Konstancja Zyzik z grupy Pracuj. Posłuchaj także krótkiego podsumowania wszystkich audycji z pierwszej serii „Work in Progress”, które pojawiły się na antenie newonce.radio.

Posłuchaj!
Podcast 10 na Spotify

Masz ochotę na kolejne odcinki? Piotr Kędzierski i Bartek Czarkowski nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, dlatego... stay tuned!

Oceń artykuł