Porady Kariera i rozwój Sukces to TY – sięgnij po wsparcie dla kobiet na rynku pracy i rozwiń skrzydła
16.07.2021  | 4 min czytania

Sukces to TY – sięgnij po wsparcie dla kobiet na rynku pracy i rozwiń skrzydła

16.07.2021  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

61% Polaków uważa, że kobiety są w lepszej sytuacji zawodowej niż jeszcze 10 lat temu – wynika z tegorocznego badania Pracuj.pl. Takie opinie cieszą, ale warto pamiętać, że nic nie dzieje się samo. Sukces na rynku pracy jest wypadkową indywidualnego potencjału oraz sprzyjających okoliczności – na te ostatnie składają się m.in. różnego rodzaju inicjatywy wspierające rozwój. Właśnie pojawia się okazja, by z takiego wsparcia skorzystać! Grupa Pracuj niedawno została partnerem nowej edycji programu „Sukces TO JA” – zobacz, co możesz wziąć dla siebie.

Co znajdziesz w artykule:

• „Sukces TO JA”, czyli kolejna dawka kobiecego wsparcia w rozwoju kariery
• Kursy dla kobiet: odzyskaj pewność siebie, zaplanuj zmianę pracy, rozwiń biznesową intuicję…
• Dlaczego nie możesz tego przegapić?

| Kobiety w biznesie – co wpływa na ich sukces?

„Sukces TO JA”, czyli kolejna dawka kobiecego wsparcia w rozwoju kariery

Jeśli poprzednie edycje programu „Sukces TO JA” umknęły Twojej uwadze, to na początek szybko przybliżmy, dlaczego tym razem warto się nim zainteresować. „Sukces TO JA” jest flagowym projektem Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, a jego główny cel to wzmacnianie aktywności zawodowej kobiet. Do ogólnopolskiego programu fundacja zaprasza ekspertów z różnych dziedzin: psychologii, budowania kariery, tworzenia biznesu. Co ważne – udział w wydarzeniach jest zawsze bezpłatny. W dotychczasowych odsłonach programu wzięło udział ponad 700 000 kobiet, które skorzystały z wiedzy przeszło 120 ekspertów.

| Kobiety stają na rzęsach, ale potrzebują wsparcia na trzech poziomach

Kursy dla kobiet: odzyskaj pewność siebie, zaplanuj zmianę pracy, rozwiń biznesową intuicję…

Jak to działa? Na platformie „Sukces TO JA” znajdziesz mnóstwo praktycznych treści w różnorodnych formatach: od krótkich filmów i podcastów, przez webinary, po e-booki i kursy online. W zależności od preferencji i zasobów czasowych możesz więc wybrać materiał dla siebie – do uważnego oglądania, czytania lub szybkiego odsłuchania w samochodzie.

Szczególną uwagę warto zwrócić na kursy dla kobiet, podczas których omawiane są popularne bariery stojące na drodze kobiecych karier. Wachlarz tematyczny kursów jest bardzo szeroki – znajdą tu coś dla siebie zarówno osoby pracujące na etacie (lub chcące na niego powrócić np. po urlopie macierzyńskim), jak i właścicielki biznesów. Oto kilka przykładowych zagadnień:

 • Jak odzyskać pewność siebie?
 • Jak pokonać nawyki, które nas ograniczają?
 • Jak sprzedawać, czyli sprzedaż dla o(d)pornych
 • Jak znaleźć pracę?

W tegorocznej edycji, która zaczęła się w maju i potrwa aż do grudnia, będzie też można posłuchać ekspertów z Pracuj.pl. Zapraszamy na webinary oraz podcasty z cyklu Sukces Talks. Poruszymy m.in. aspekty związane z:

 • rekrutacją,
 • autoprezentacją,
 • tworzeniem atrakcyjnego CV,
 • budowaniem marki osobistej i konkurencyjności na rynku pracy,
 • zawodami przyszłości i obszarami rynku pracy, które z czasem mogą tracić na znaczeniu.

Już teraz możesz posłuchać odcinka podcastu Sukces Talks zatytułowanego „Jak wygląda rynek pracy po roku pandemii?”. Na pytania Joanny Rek-Faber odpowiada Agnieszka Bieniak, dyrektorka HR w Grupie Pracuj.

A co jeszcze przed nami? Już niedługo kolejne ciekawe rozmowy:

 • Doceń się i wyceń się. Jak wyceniać swoją pracę i pójść po awans? – Konstancja Zyzik, Talent Acquisition & Capabilities Development Manager w Grupie Pracuj,
 • Aplikować czy nie? Oto jest pytanie! – czyli jak sprawdzić, czy pasuję na dane stanowisko – nazwisko eksperta podamy wkrótce,
 • Idealne CV. Co zrobić, aby Twoje CV się wyróżniało i jakich błędów nie popełniać? – Konstancja Zyzik,
 • Kompetencje przyszłości. W których kierunkach się rozwijać, aby rynek pracy nas nie zaskoczył? – Maciej Noga, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Pracuj,
 • Ze specjalisty do menedżera. Gdzie i jak zdobyć kompetencje zarządzania zespołem? – Łukasz Marciniak, Dyrektor Sprzedaży w Grupie Pracuj.

Śledź nas w social mediach, aby być na bieżąco.

| Żeńskie nazwy stanowisk. Kwestia gustu czy nowa normalność?

Dlaczego nie możesz tego przegapić?

Chcesz powrócić na rynek pracy, znaleźć lepsze zatrudnienie, pokonać mentalne blokady stojące Ci na drodze do awansu, a może rozkręcić działalność gospodarczą lub założyć start-up? Sięgnij po kobiece wsparcie, bo w nim jest ogromna siła. Nikt tak jak inne kobiety nie rozumie, z jakimi wyzwaniami czy przeszkodami się mierzysz. Możesz więc spodziewać się tu życiowych wątków, otwierających oczy pytań, praktycznych porad ekspertów, wymiany doświadczeń i wielu inspiracji.

Wiedza z zakresu budowania kariery pozwala szybciej wejść na drogę do sukcesu – bez poszukiwania metodą prób i błędów, dzięki sprawdzonym rozwiązaniom. W programie „Sukces TO JA” możesz czerpać z doświadczenia ekspertów bezpłatnie. Twoją jedyną inwestycją jest czas i możesz na tym tylko zyskać.

Pamiętaj, życie jest zbyt krótkie na kiepską pracę, a kariery kobiet mogą się cały czas rozwijać! Wystarczy tylko trochę sobie pomóc. Skorzystaj z wiedzy ekspertów Pracuj.pl na platformie „Sukces TO JA”.

Badanie o feminatywach Pracuj.pl

Ale, ale… zanim pochłoną Cię materiały dotyczące rozwoju kariery, może znajdziesz 2 minuty na udział w badaniu dotyczącym żeńskich nazw stanowisk? Bardzo nam zależy na Twojej opinii!

OK, przechodzę do szybkiej ankiety!

Oceń artykuł