Porady Kariera i rozwój Steve Jobs – 7 ciekawostek
28.11.2017

Steve Jobs – 7 ciekawostek

28.11.2017
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4.55)

Znany na świecie miliarder, Steve Jobs, to nietuzinkowa postać. Świadczą o tym fakty z jego życia. Na przykład to, że jego „uniformem” do pracy był czarny golf. Okazuje się też, że osoba, która wprowadziła iPada na rynek, zabroniła swoim dzieciom korzystać z tego urządzenia i ograniczała im dostęp do nowoczesnych technologii.    

Ciekawostki o współzałożycielu firmy Apple

Steve Jobs to współtwórca potęgi amerykańskiej korporacji. Jego droga na szczyt była pełna wzlotów i upadków, ale nie można nazwać jej nudną. Oto kilka interesujących faktów z życia miliardera.

 

  • Nigdy nie zdobył wyższego wykształcenia

 

Z biografii Jobsa (m.in. z książki „iCon Steve Jobs…” autorstwa Jeffreya Younga i Williama L. Simona) wynika, że jego kariera naukowa zakończyła się po pierwszym semestrze prawa na jednym z uniwersytetów w Portland. Miliarder, tak samo jak Walt Disney, Bill Gates, Mark Zuckerberg albo Thomas Edison, nigdy nie ukończył studiów.

 

  • Był weganinem

 

Steve Jobs utrzymywał dietę wegańską i twierdził, że w związku z tym jego ciało nie wydaje tak przykrego zapachu jak ciało osoby, która niezdrowo się odżywia. Po pewnym czasie Jobs zmienił zdanie. Do takich informacji dotarł Walter Isaacson – autor jednej z biografii biznesmena zatytułowanej „Steve Jobs”.    

 

  • Był dyslektykiem

 

Wielu sławnych ludzi cierpiało na zaburzenie, jakim jest dysleksja. Do tego grona należeli m.in.: Albert Einstein, Steven Spielberg, Pablo Picasso oraz właśnie Steve Jobs.  

 

  • Parkował w miejscach niedozwolonych

 

Biznesmen był tak zaaferowany swoimi wizjonerskimi pomysłami, że nie respektował zakazów. Często parkował tam, gdzie nie powinien i otrzymywał mandaty.

 

  • Nosił czarne golfy

 

Wizyta w siedzibie koncernu Sony sprawiła, że Jobs zachwycił się jednakowymi uniformami noszonymi przez pracowników. Były to czarne golfy. Miliarder zamierzał przenieść ten zwyczaj na grunt własnej firmy i… sam zaczął zakładać taki strój.

 

  • Ograniczał swoim dzieciom dostęp do nowoczesnych technologii

 

Jobs wymyślał i udoskonalał urządzenia elektroniczne, a jednocześnie nie pochwalał, gdy jego dzieci z nich korzystały. Zabraniał im na przykład używać iPada.

 

  • Nie chciał poddać się operacji usunięcia nowotworu trzustki

 

Gdy miliarder dowiedział się, że choruje na raka trzustki, początkowo nie zdecydował się na zabieg jego usunięcia. Leczył się niekonwencjonalnie, stosował m.in. zioła i akupunkturę. Z doniesień amerykańskiej prasy (m.in. „The Wall Street Journal”) wynika, że ostatecznie poddał się operacji.

Steve Jobs – cytaty

Inspirujący przedsiębiorca zawdzięczał swój sukces przede wszystkim pomysłowości, pasji, wytrwałości i perfekcjonizmowi. Można wyczytać to ze słów, jakie wypowiedział:

 

  • „Nie robi się planów dalej niż na rok, a to źle. Trzeba się zmusić do planowania, jakby miało się przed sobą jeszcze wiele lat życia.” (cytat z książki „Steve Jobs” autorstwa Waltera Issacsona)

 

  • „Potrzeba pasji i zaangażowania, żeby dogłębnie coś zrozumieć, przeżuć, a nie tylko szybko przełknąć. Większość ludzi nie poświęca na to czasu.” (cytat z przemówienia do studentów Uniwersytetu Stanforda wygłoszonego 12 czerwca 2005 r.)
Oceń artykuł