Porady Kariera i rozwój Seriale na Netflixie. Co warto obejrzeć w długie, jesienne wieczory?
04.12.2018  | 4 min czytania

Seriale na Netflixie. Co warto obejrzeć w długie, jesienne wieczory?

04.12.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(1)

Odpoczynek to bardzo ważny element naszego życia. Dobrym sposobem na zrelaksowanie się po ciężkim dniu jest obejrzenie serialu np. na Netflixie. Filmy pozwolą Ci nie tylko przenieść się do innego świata, ale i pobudzić Twoją kreatywność, skłonić do refleksji, wzruszyć, a także poznać historię i poszerzyć wiedzę na wybrany temat.

Wzloty i upadki bohaterów, realia pracy w danym zawodzie, pogoń za sukcesem - to tylko kilka wątków, które możemy odnaleźć na ekranie. Przedstawiamy kilka propozycji seriali na Netflixie, na które warto zwrócić uwagę.

  • Mad Men

Akcja „Mad Men” rozgrywa się w latach 60. XX wieku i pokazuje rodzący się rynek reklamowy. Fabuła serialu skupia się na losach Donalda Drapera, uzdolnionego dyrektora kreatywnego w agencji reklamowej Sterling Cooper z siedzibą na Manhattanie. Donald i jego współpracownicy traktują pracę jako swój drugi dom. Pną się po szczeblach kariery. Mają swoje wzloty i upadki. Twórcy serialu znakomicie oddali klimat dawnych czasów poprzez charakteryzację, stroje bohaterów, jak i scenografię, która w pełni przedstawia lata 60. Serial nie tylko pokazuje nam realia pracy w wielkiej agencji reklamowej, ale też obrazuje obyczaje i styl życia panujący w tamtych czasach.

5 powodów, żeby opuścić strefę komfortu

  • House of cards

Od zawsze intrygował Cię świat polityki? „House of cards” jest więc pozycją obowiązkową w Twojej filmowej biblioteczce. Jest to jeden z najbardziej popularnych seriali produkcji Netflix. Akcja toczy się wokół Franka Underwooda, bezwzględnego kongresmena, który pragnie zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych, a także jego żony Claire. Bohaterowie są niezwykle charyzmatyczni, inteligentni, ale też gotowi na wszystko, by osiągnąć swój cel. Intrygi, korupcja, żądza władzy i manipulacja są na porządku dziennym. Poprzez serial śledzimy świat polityki i układów, a także obserwujemy rozmaite ludzkie postawy i zachowania. To historia, która wzbudza mnóstwo emocji.

IKIGAI, czyli 8 sekretów Japończyków, które pomogą Ci w życiu zawodowym

  • The crown

Serial niezwykle inspirujący, pokazujący początki panowania królowej Elżbiety II. Elżbieta po śmierci ojca musiała nauczyć się, jak być władcą Wielkiej Brytanii i jak odnaleźć się w trudnym świecie polityków i dziennikarzy. Poznajemy jej słabości i widzimy, ja je pokonuje. Obserwujemy problemy rodzinne, z którymi musiała się zmagać. Duże wrażenie wywołują również kostiumy i scenografia.

  • W garniturach

Marzyłeś o karierze prawnika? Oglądając “W garniturach”, możesz przekonać się, jak wygląda życie nowojorskich prawników w renomowanej kancelarii. Każdy z nich ukończył studia na Harvardzie. Wyjątek stanowi Mike Ross - nieposiadający wykształcenia prawniczego geniusz, który wyróżnia się fotograficzną pamięcią. Zatrudnia go Harvey Specter, błyskotliwy prawnik kancelarii, który jest pod wrażeniem umiejętności Mike’a. Wspólnie ukrywają prawdę przed szefową i resztą pracowników. Harvey to postać kultowa, która w każdym odcinku rzuca ripostami i daje wiele rad życiowych. Serial uświadamia nam, że nie ma sytuacji bez wyjścia i warto podążać za swoimi marzeniami.

  • Ania, nie Anna

Anię z Zielonego Wzgórza znają chyba wszyscy. Serial został oparty na powieści Lucy Maud Montgomery. Opowiada o losach rudowłosej dziewczynki, która została adoptowana przez rodzeństwo: Marylę i Mateusza Cuthbertów. Ania jest dziewczynką niezwykle emocjonalną, z dużym wdziękiem osobistym, ale i z wieloma kompleksami. Musi walczyć o uznanie, szacunek i prawo do bycia… sobą. Serial porusza mnóstwo ważnych kwestii, skrywanych sekretów i emocji.

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

Oceń artykuł