Porady Kariera i rozwój Podcasty motywacyjne, biznesowe i inne – czyli czego warto słuchać, by się rozwijać
15.07.2021  | 5 min czytania

Podcasty motywacyjne, biznesowe i inne – czyli czego warto słuchać, by się rozwijać

15.07.2021  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3)

Studia, książki, networking, mentoring – to przykładowe narzędzia, z których warto korzystać, gdy chcesz, by Twoja kariera nabrała tempa. Coraz więcej trenerów, twórców i specjalistów stawia też na nagrania audio. Ich zaletą jest to, że można słuchać ich podczas jazdy samochodem, w trakcie sprzątania czy  gotowania. Jeśli zależy Ci na samodoskonaleniu, warto postawić na podcasty biznesowe czy podcasty o rozwoju osobistym. W sieci znajdziesz ich bardzo wiele – poniżej przedstawiamy subiektywny spis tych najlepszych.

Co znajdziesz w artykule:
• Rozwój to proces, czyli podcasty o rozwoju osobistym
• Najlepsze podcasty biznesowe
• Pracuj.pl w podcastach – rozwój w życiu zawodowym

Rozwój to proces, czyli podcasty o rozwoju osobistym

Na sukces zawodowy składa się wiele czynników. Jednym z nich jest postawa polegająca na nieustannym dokształcaniu się i uzupełnianiu wiedzy. Ważne, by poszerzać horyzonty, niezależnie od tego, jakie stanowisko zajmujesz i w jakiej branży się spełniasz. Świetnie sprawdzają się tu podcasty. Rozwój osobisty to temat poruszany m.in. na poniższych kanałach:

 1. Lepiej Teraz

Radosław Budnicki prowadzi sesje coachingowe i mentoringowe, a w podcaście opowiada o tym, jak szukać swojej drogi, jak wprowadzać zmiany w swoim życiu, na czym warto się skupić i o co walczyć, a także jak pracować z ludźmi czy zarządzać zespołem. Przeprowadza też rozmowy z inspirującymi osobami oraz specjalistami z różnych branż.

| 7 pomysłów, jak rozwijać swoją karierę

 1. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Specjaliści naukowo zajmujący się m.in. psychologią tłumaczą i popularyzują wiedzę z tej dziedziny, dając przy okazji odpowiedzi na pytania, które nurtują niejedną osobę: „Jak szybciej się uczyć?”, „Jak radzić sobie z samotnością w związku?”, „Jak radzić sobie z perfekcjonizmem?” czy „Jak zarabiać na pasji?”.

 1. Andrzej Tucholski

Autor to znany w internecie psycholog i twórca internetowy. Swoje podcasty motywacyjne promuje hasłem-pytaniem „Czy życie można ogarnąć?”. W kolejnych odcinkach stara się udowodnić, że tak, poruszając takie tematy jak wypalenie zawodowe, zachowania automatyczne i kontrintuicyjne, lęk przed porażką czy higiena psychiczna.

 1. Przez nawyki do celu

Ten cykl motywacyjnych podcastów podchodzi do tematu rozwoju osobistego z innej strony. Opowiada bowiem – jak sama nazwa wskazuje – o nawykach jako narzędziu pozwalającym dążyć do wyznaczonych celów. Autor wyjaśnia, jak kształtować dobre nawyki, wykorzeniać te złe – i porusza przy tym zagadnienia z zakresu psychologii pozytywnej, filozofii, a nawet zarządzania.

| Dlaczego nie warto być pracoholikiem?

Najlepsze podcasty biznesowe

Prowadzenie biznesu, który dobrze prosperuje, to trudne i czasochłonne zadanie. Na szczęście są osoby, które dzielą się wskazówkami i dobrymi radami zupełnie za darmo! Jeśli interesuje Cię ta tematyka, koniecznie sprawdź biznesowe podcasty:

 1. Pani Swojego Czasu

Ola Budzyńska, znana również jako Pani Swojego Czasu, od lat uczy kobiety, jak zarządzać sobą w czasie. Robi to za pośrednictwem bloga, książek, a także podcastów. W swoich nagraniach opowiada nie tylko o planowaniu, lecz także o asertywności w biznesie, zarabianiu online i budowaniu zaangażowanej społeczności w social mediach.

| 5 inspirujących wykładów TED o zarządzaniu czasem

 1. Email [i] Marketing Podcast

Paweł Sala na co dzień zajmuje się e-mail marketingiem. W kolejnych odcinkach swojego biznesowego podcastu skupia się na narzędziach służących do marketingu online, które ułatwiają znalezienie odbiorców i dotarcie do nich ze swoim produktem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć klientów dla swojej marki – koniecznie posłuchaj!

 1. Biznes w IT

Autorem podcastów biznesowych „Biznes w IT” jest Piotr Bucki, współwłaściciel i współzałożyciel firmy technologicznej j-labs. Ekspert ma rozległą wiedzę na temat świata nowych technologii. W nagraniach audio opowiada m.in. o kampaniach sprzedażowych, udzielaniu informacji zwrotnych, rekrutacji czy body leasingu. Chociaż swoje rozważania osadza głównie w kontekście IT, osoby działające w innych branżach także znajdą tu wiele przydatnych informacji i wskazówek.

 1. Fajnie na swoim

Jacek Kłosiński, bloger i autor podcastu, zajmuje się także doradztwem i prowadzi szkolenia. W swoich podcastach opowiada, jak założyć i rozwijać własną małą firmę, porusza przy okazji tematy dotyczące tego, jak przeprowadzić case study, jak tworzyć content w trudnych branżach, jak szukać zleceń i kiedy odmawiać.

| 15 kont na Instagramie, które pomogą Ci się rozwijać – nie tylko zawodowo

Pracuj.pl w podcastach – rozwój w życiu zawodowym

Grupa Pracuj od lat wspiera zarówno pracowników, jak i pracodawców w tematach związanych z zatrudnieniem, employer brandingiem, a także rozwojem osobistym, zawodowym i szukaniem własnych ścieżek. Podcasty są naturalnym przedłużeniem tej misji. Zobacz, gdzie możesz posłuchać naszych ekspertów!

 1. Imponderabilia

Tego kanału chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Karol Paciorek zaprasza do swojego studia ciekawych gości, którzy z pasją opowiadają o życiu, pracy, książkach… W jednym z odcinków pojawiła się Konstancja Zyzik, Talent Acquisition & Capabilities Development Manager w Grupie Pracuj, która tłumaczyła m.in. jak znaleźć idealną pracę, jak przygotować się do spotkania z rekruterem oraz na czym zależy przedstawicielom różnych pokoleń obecnym na rynku zatrudnienia.

 1. Dobra robota

„Dobra robota” to dwa cykle podcastów przygotowane przez Pracuj.pl we współpracy ze świetnymi podcasterami i radiowcami. Pierwszą edycję – podejmującą tematy związane z psychologiczną i emocjonalną stroną życia zawodowego zwłaszcza w czasie pandemii – prowadziła Justyna Mazur. Do swoich rozmów zaprosiła m.in. Janinę Bąk, Marikę czy Edytę Zając. Druga edycja, poprowadzona przez Bartka Czarkowskiego, rozszerzyła temat o blaski i cienie pracy zdalnej, kwestie odpoczynku, pomysłów na siebie, sukcesu czy stresu. Na te tematy wypowiedzieli się m.in. Marcin Prokop, Joanna Okuniewska czy Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.com. Podcastu „Dobra robota” posłuchasz tutaj.

 1. Work in Progress

Seria 10 audycji przygotowanych przez Pracuj.pl i newonce.radio także obraca się wokół tematyki pracy, planów zawodowych i różnych dróg sukcesu. Gospodarzami cyklu byli Bartek Czarkowski i Piotr Kędzierski, a gośćmi – zarówno psychologowie, przedsiębiorcy, jak i dziennikarze, osoby pracujące w branży HR czy pracownicy fizyczni. Wszystkich odcinków możesz posłuchać tutaj.

 1. Sukces Talks

To projekt Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Ambasadorki programu „Sukces TO JA” tworzą podcast, którego głównym celem – podobnie jak całego programu – jest wzmacnianie aktywności zawodowej kobiet. W tegorocznej edycji będzie można posłuchać m.in. ekspertek i ekspertów Grupy Pracuj wypowiadających się na takie tematy jak rekrutacja, autoprezentacja, tworzenie atrakcyjnego CV czy budowanie marki osobistej. Już teraz dostępny jest odcinek, w którym Agnieszka Bieniak, dyrektorka HR w Grupie Pracuj, opowiada o tym, jak wygląda rynek pracy po roku pandemii.

Czerpanie z doświadczeń innych ludzi to skuteczna metoda nauki i rozwoju. Warto słuchać, co mają do powiedzenia osoby, którym udało się odnieść sukces, specjalistów z konkretnych dziedzin. Internet jest kopalnią wartościowych podcastów biznesowych, motywacyjnych i wszystkich innych. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi propozycjami rozpoczniesz szukanie wartościowych treści na własną rękę.

 

Oceń artykuł