Porady Kariera i rozwój Podcasty, których warto słuchać, gdy chcesz rozwijać karierę
15.11.2019  | 5 min czytania

Podcasty, których warto słuchać, gdy chcesz rozwijać karierę

15.11.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(1)

Studia, książki, networking, mentoring – to przykładowe narzędzia, z których warto korzystać, gdy chcesz, by Twoja kariera nabrała tempa. Na popularności zyskują także podcasty, czyli filmy lub pliki audio, które są dostępne w Internecie i stanowią bogate źródło wiedzy na konkretne tematy. Możesz ich słuchać, gdy sprzątasz, spacerujesz albo prowadzisz samochód. 

Rozwój to proces

Na sukces zawodowy składa się wiele czynników. Jednym z nich jest postawa polegająca na nieustannym samodoskonaleniu i uzupełnianiu wiedzy. Ważne, by poszerzać horyzonty niezależnie od tego, jakie stanowisko zajmujesz i w jakiej branży się spełniasz.

7 pomysłów, jak rozwijać swoją karierę

Nie trzeba wiele wysiłku, by dotrzeć do interesujących, a zarazem inspirujących treści. Podcasty, które warto zapisać na swojej liście „do przesłuchania”, to na przykład:

  • Imponderabilia

Karol Paciorek zaprasza do swojego studia ciekawych gości, którzy z pasją opowiadają o życiu, pracy, książkach… W jednym z odcinków pojawiła się Konstancja Zyzik, Talent Acquisition & Capabilities Development Manager w Grupie Pracuj, która tłumaczyła m.in., jak znaleźć idealną pracę, jak przygotować się do spotkania z rekruterem oraz na czym zależy przedstawicielom różnych pokoleń obecnych na rynku zatrudnienia

Pokolenia o pracy w Polsce. Raport Pracuj.pl

W przeszłości Karol Paciorek zaprosił też wielu innych, interesujących rozmówców, np. Tomasza Kota, Karola Okrasę czy Annę Dymną.  

  • Lepiej Teraz

Czy wiesz, jakie nastawienie do rynku pracy prezentują Millenialsi, a jakie przedstawiciele Baby Boomersów? A może zastanawiasz się, czy warto przekwalifikować się, gdy masz np. 40 lat? O tym wszystkim opowiada Karolina Bieńkowska, Talent Acquisition and Employer Branding Team Leader w Grupie Pracuj. Autorem podcastu „Lepiej Teraz” jest Radosław Budnicki. Z jego rozmów z zaproszonymi gośćmi dowiesz się także, jak stać się człowiekiem z żelaza, czym jest cyfrowy nomadyzm oraz jak zarządzać zespołem.  

  • Pani Swojego Czasu

Ola Budzyńska, znana również jako Pani Swojego Czasu, od lat uczy kobiety jak zarządzać sobą w czasie. Robi to za pośrednictwem bloga, książek, a także podcastów. W swoich nagraniach opowiada nie tylko o planowaniu, ale również o asertywności w biznesie, zarabianiu online i budowaniu zaangażowanej społeczności w social mediach.  

5 inspirujących wykładów TED o zarządzaniu czasem

  • Niebezpiecznik

Podcast Niebezpiecznik to bogate źródło wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci. Z nagrań dostępnych online, np. w serwisie YouTube, dowiesz się m.in., jak działają internetowi oszuści, w czym przejawia się cenzura w sieci lub jak może wyglądać praca programisty

  • Więcej niż oszczędzanie pieniędzy 

Michał Szafrański prowadzi blog „Jak oszczędzać pieniądze”. Nagrywa również podcasty, w których dzieli się przemyśleniami np. na temat pracy z domu, zarabiania dużych pieniędzy czy szukania pasji.    

Treści specjalistyczne, czyli co w branży piszczy

Warto zwracać uwagę także na twórców działających w konkretnej branży. Udostępniane przez nich treści pomagają poznać i lepiej zrozumieć zawodową rzeczywistość IT, fotografii i wielu innych dziedzin:   

  • Pomoc w kreatywnej pracy 

Jacek Kłosiński, bloger i autor podcastu, zajmuje się także doradztwem i prowadzi szkolenia. Z jego podcastów dowiesz się, jak przeprowadzić case study, jak walczyć z prokrastynacją oraz co zrobić, aby stać się bardziej kreatywnym. 

  • Biznes w IT 

Autorem audycji Biznes w IT jest Piotr Bucki, współwłaściciel i współzałożyciel j-labs. Ekspert ma rozległą wiedzę na temat świata nowych technologii. W nagraniach audio opowiada m.in. o kampaniach sprzedażowych, udzielaniu informacji zwrotnych, rekrutacji czy body leasingu

  • Niezłe Aparaty 

Jacek Siwko, który nagrywa podcast „Niezłe Aparaty”, tworzy treści przeznaczone dla fotografów. Opowiada m.in. o storytellingu w fotografii. Prowadzi również rozmowy z osobami, które odniosły sukces w branży.  

Czerpanie z doświadczeń innych ludzi to skuteczna metoda nauki i rozwoju. Warto słuchać, co mają do powiedzenia osoby, którym udało się wiele osiągnąć w jakiejś dziedzinie. Dzięki podcastom zdobywanie wiedzy jest prostsze niż kiedykolwiek.  

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł