Porady Kariera i rozwój Podcasty „Dobra robota” 2.0… To będzie naprawdę bardzo dobra robota!
12.08.2021  | 5 min czytania

Podcasty „Dobra robota” 2.0… To będzie naprawdę bardzo dobra robota!

12.08.2021  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Psychologia w pracy – logo cyklu Pracuj.pl

Pierwszy cykl podcastów „Dobra robota” bardzo Wam się podobał. A ponieważ chcemy umacniać w Was zdrowe podejście do pracy i zapewniać inspirujące porady na temat życia zawodowego – wracamy z drugą odsłoną! Nową edycję „Dobrej roboty” poprowadzi Bartek Czarkowski. Do rozmowy o blaskach i cieniach kariery, o pracy i odpoczynku, o ważnych umiejętnościach i pomysłach na siebie zaprosi fascynujących gości. Bądźcie z nami!

Co znajdziesz w artykule?

• „Dobra robota” – o pierwszym i drugim cyklu
• Bartek Czarkowski – poznajcie prowadzącego drugiej edycji „Dobrej roboty”
• Kogo będziemy gościć w nowych odcinkach „Dobrej roboty”?
• Podcast 1: Jak odpoczywa Marcin Prokop? Podcast o organizacji pracy i skutecznym wypoczynku
• Podcast 2: Umiejętności niezbędne w pracy zdalnej. Diagnoza Rafała Ferbera
• Podcast 3: Czy to wstyd odnieść sukces? Odpowiada Okuniewska
• Podcast 4: Stres i jak sobie z nim radzić – porady psychologa zdrowia
• Podcast 5: Cyberbezpieczeństwo pracy zdalnej – radzi Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl

„Dobra robota” – o pierwszym i drugim cyklu

Wybranie swojej ścieżki kariery, odnalezienie się na niej, a także – last but not least – czerpanie z niej satysfakcji to spore wyzwanie. W zasadzie nikt nas nie uczy, jak tego dokonać. Zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach nie przynoszą zwykle zbytnich efektów, podobnie na studiach akcent kładzie się raczej na poszerzanie wiedzy z danej dziedziny naukowej. Później wcale nie jest lżej. Gdy już znajdziesz swoją drogę zawodową, trzeba jeszcze wytyczyć sobie odpowiednie kierunki rozwoju, mądrze pogodzić pracę z życiem prywatnym, ale też umieć wrzucić na luz i po prostu odpocząć.

W efekcie każdy z nas musi sam wypracować sobie własne zdrowe podejście do tej sfery życia. Aby Wam w tym pomóc i dać garść cennych inspiracji, rozpoczęliśmy cykl podcastów podejmujących tę tematykę. Pierwsza edycja cyklu „Dobra robota” została poprowadzona przez Justynę Mazur – blogerkę i autorkę popularnego kanału podcastów „Piąte: nie zabijaj”. W serii spotkań z ciekawymi gośćmi poruszyła takie tematy jak podejście do zmian, lęki zawodowe, rozwój podczas pracy zdalnej, budowanie marki osobistej czy zmiana branży.

Jeśli jeszcze nie znasz podcastów z pierwszej edycji „Dobrej roboty” – albo chcesz je odświeżyć w pamięci – możesz odsłuchać je tutaj!

Nasz cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego wracamy do niego – w drugiej odsłonie! Będziemy dalej starali się nakreślić, na czym polega zdrowe podejście do pracy, jak dbać o siebie w „nowej normalności” związanej z pandemią koronawirusa, jak odpoczywać etc. Tym razem w fotelu prowadzącego spotkania zasiądzie Bartek Czarkowski. Zaprosi on do rozmowy ciekawe postaci, które spróbują z różnych stron „ugryźć” temat dobrej – czy wręcz bardzo dobrej – roboty!

Bartek Czarkowski – poznajcie prowadzącego drugiej edycji „Dobrej roboty”

Prowadzący Bartek Czarkowski to człowiek od około 20 lat związany z branżą radiową. Obecnie pełni funkcję dyrektora programowego Newonce.radio, jest też jednym z czołowych prezenterów stacji. Ma także wieloletnie doświadczenie w pracy jako dziennikarz muzyczny i publicysta – jego głos mogliście słyszeć m.in. w Radiostacji, Polskim Radiu czy Grupie Radiowej Agora. Był również związany z firmą Alter Art – organizatorem kultowego festiwalu Open’er.

Wydaje Wam się, że widzieliście już Bartka gdzieś na naszych stronach? I słusznie! Wraz z Piotrem Kędzierskim prowadził audycję „Work in progress”, stworzoną we współpracy z Pracuj.pl. Prowadzący – z udziałem wyjątkowych gości – rozmawiali tam m.in. o planach zawodowych, ambicjach i drodze do sukcesu. Ponadto mogliście Bartka zobaczyć podczas tegorocznego JOBICONU, który zrealizowaliśmy w całości online. Jeśli jednak jeszcze nigdy nie słyszeliście go na żywo – czas to zmienić!

Kogo będziemy gościć w nowych odcinkach „Dobrej roboty”?

Marcin Prokop – wieloletni dziennikarz i prezenter, laureat nagrody Wiktor 2013 w kategorii Osobowość Medialna. Redaktor naczelny „Machiny”, „Filmu” i „Przekroju”, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny oraz autor kilku bestsellerowych książek.

Rafał Ferber – praktyk pracy zdalnej i konsultant biznesowy, założyciel agencji Runaways oraz fanpage’u Mordor na Domaniewskiej. W latach 2017–2021 prowadził własną agencję social mediową – Runaways Social Media & More, która od samego początku pracowała w trybie hybrydowym (#ZdalnyWłaścicielBiznesu).

Asia Okuniewska – jedna z najbardziej znanych twórczyń internetowych w Polsce. Mama, copywriterka, prowadząca podcasty (Tu Okuniewska, Ja i moje przyjaciółki idiotki), szefowa kuchni, managerka klubu fitness i autorka.

Mateusz Banaszkiewicz – psycholog zdrowia, specjalizujący się w radzeniu sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, w prowadzeniu odpowiedniej komunikacji i zmianie zachowań zdrowotnych. Prowadzi też zajęcia na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS.

Piotr Konieczny – informatyk, ekspert ds. bezpieczeństwa komputerowego, założyciel portalu Niebezpiecznik.pl, laureat nagrody Digital Shapers 2018 magazynów „Forbes” i „Business Insider”. Od lat pomaga firmom w zabezpieczaniu ich sieci przed cyberprzestępcami.

Podcast 1: Jak odpoczywa Marcin Prokop? Podcast o organizacji pracy i skutecznym wypoczynku

Pandemia sprawiła, że wiele osób musiało w jednym miejscu zorganizować i pracę, i życie prywatne. To spowodowało, że zachwianiu uległ nasz work–life balance – nie zawsze umiemy odpowiednio zarządzać sobą w czasie i efektywnie wypocząć. Aby o tym porozmawiać, do pierwszego odcinka nowej edycji „Dobrej roboty” Bartek Czarkowski zaprosił Marcina Prokopa, który opowie trochę o początkach swojej kariery, a także o tym, jak planuje zarówno pracę, jak i odpoczynek. Sprzeda nam też swoje wyjątkowe „life hacki” – posłuchajcie, być może i Wy wdrożycie je w życie!

Podcast 1 na YouTubie

Podcast 1 na Spotify

(Podcast znajdziesz też m.in. na Google Podcast i Apple Podcast)

„Dobra robota” – notatka wizualna do podcastu z Marcinem Prokopem

Podcast 2: Umiejętności niezbędne w pracy zdalnej. Diagnoza Rafała Ferbera

Wzrost popularności pracy zdalnej spowodował, że zostaliśmy postawieni przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Sytuacja ta wymaga zrewidowania, jakie umiejętności społeczne i zawodowe stały się istotne, konieczne do opanowania. Ten temat od deski do deski zna Rafał Ferber, który od początku pandemii chętnie dzieli się swoją praktyczną wiedzą na temat home office oraz zarządzania. W drugim podcaście naszego cyklu opowie Bartkowi Czarkowskiemu, jak się odnaleźć i urządzić w „zdalnym świecie” oraz jakie są jego pozytywne i negatywne aspekty.

Podcast 2 na YouTubie

Podcast 2 na Spotify

(Podcast znajdziesz też m.in. na Google Podcast i Apple Podcast)

Notatka wizualna z podcastu Dobra robota z Rafałem Ferberem

Podcast 3: Czy to wstyd odnieść sukces? Odpowiada Okuniewska

Co to właściwie znaczy: „odnieść sukces”? I czy w ogóle warto do tego dążyć? Te pytania Bartek Czarkowski zada cieszącej się ogromną popularnością Asi Okuniewskiej, która opowie o swojej ścieżce do sukcesu zawodowego oraz o tym, jakie przyświecały jej przy tym cele i jakim wartościom hołduje. Udzieli Wam też wielu porad na temat tego, jak skupić się na realizowaniu kolejnych kroków na drodze do swoich celów – tak w pracy, jak i w życiu prywatnym. Ten podcast to absolutne must-listen – być może dzięki niemu zupełnie inaczej spojrzycie na swoją przyszłość!

Podcast 3 na YouTubie

Podcast 3 na Spotify

(Podcast znajdziesz też m.in. na Google Podcast i Apple Podcast)

„Dobra robota” – notatka wizualna do podcastu z Okuniewską

Podcast 4: Stres i jak sobie z nim radzić – porady psychologa zdrowia

Stres nie od dziś jest uznawany za jedną z chorób cywilizacyjnych. Sytuacja pandemiczna mogła jeszcze bardziej wystawić na próbę nasz spokój psychiczny. Warto wiedzieć, jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami i jakich metod użyć, by zapanować nad stresem. Na ten temat chyba nikt nie wie więcej niż Mateusz Banaszkiewicz – psycholog zdrowia. W rozmowie z Bartkiem Czarkowskim wyjaśni, dlaczego w ogóle odczuwamy stres, jak można go opanować… a nawet jak użyć go w taki sposób, aby nam pomagał!

Podcast 4 na YouTubie

Podcast 4 na Spotify

(Podcast znajdziesz też m.in. na Google Podcast i Apple Podcast)

„Dobra robota” – notatka wizualna do podcastu z Mateuszem Banaszkiewiczem

Podcast 5: Cyberbezpieczeństwo pracy zdalnej – radzi Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl

W piątym – ostatnim – podcaście drugiej edycji „Dobrej roboty” na kwestię pracy zdalnej spojrzymy od zupełnie nowej strony. Do rozmowy Bartek Czarkowski zaprosił Piotra Koniecznego z Niebezpiecznika.pl. Nasz gość wyjaśni, co to jest cyberbezpieczeństwo i czym grozi utrata danych w sieci. Rozpatrzy te kwestie także w kontekście pracy zdalnej, hybrydowej i stacjonarnej. Jak tryb wypełniania zadań służbowych wpływa na nasze bezpieczeństwo? Kiedy możemy narazić firmę na ryzyko utracenia ważnych danych? Co robić, żeby tego uniknąć? Posłuchaj podcastu, aby poznać odpowiedzi na te newralgiczne pytania!

Podcast 5 na YouTubie

Podcast 5 na Spotify

(Podcast znajdziesz też m.in. na Google Podcast i Apple Podcast)

„Dobra robota” – notatka wizualna do podcastu z Piotrem Koniecznym

Zapraszamy do słuchania!

 

Oceń artykuł