Porady Kariera i rozwój Nauka języków online – pracuj z domu jako lektor!
22.11.2020  | 6 min czytania

Nauka języków online – pracuj z domu jako lektor!

22.11.2020  | 6 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Nauka języków obcych online w ostatnim czasie stała się główną metodą udzielania korepetycji. To bezpieczny, szybki i wygodny sposób na przekazanie wiedzy i… na zarobienie dodatkowych pieniędzy lub zorganizowanie sobie źródła stałych dochodów. Nie wiesz, jak zacząć lekcje angielskiego online (lub innego języka)? Czytaj dalej!

Czego dowiesz się z artykułu?

Nauka języków obcych online – od czego musisz zacząć?
Korepetycje angielski online – jak znaleźć pracę?
Nauka języków online – jakie narzędzia są Ci niezbędne?

Masz bardzo dobre umiejętności językowe i łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi? Lubisz przekazywać komuś wiedzę i patrzeć, jak rozwija się pod Twoimi skrzydłami? Praca nauczyciela jest zatem stworzona dla Ciebie! Dla własnej wygody warto przenieść swoje działania do sieci. Zobacz, na czym polega nauka języków online.

Nauka języków obcych online – od czego musisz zacząć?

Jeśli dotychczas nie prowadziłeś lekcji angielskiego online ani offline, przyjrzyj się swoim kwalifikacjom. Żeby w niedługim czasie zebrać grupkę zadowolonych uczniów, musisz wykazywać się bardzo dobrą znajomością języka potwierdzoną certyfikatami lub studiami. Jeśli nie posiadasz certyfikatu – pomyśl nad jego zdobyciem. Dzięki temu wzmocnisz swoją pozycję zawodową – nie tylko jako lektor, ale też pracownik każdej innej branży.

Brak Ci doświadczenia w nauczaniu języka? Zacznij stopniowo, od korepetycji wśród dzieci znajomych lub nawet wolontariatu. Z czasem ogłoś się w lokalnej prasie lub szkole. Praca w przedszkolu to również dobre zajęcie na początek Twojej przygody z nauczaniem – sprawdź tutaj oferty pracy w przedszkolu.

Korepetycje angielski online – jak znaleźć pracę?

Jeśli możesz się pochwalić bogatym doświadczeniem, sprawdź, czy w okolicznych szkołach językowych nie pojawiła się oferta pracy nauczyciela języka angielskiego. W tym celu przeszukaj oczywiście ogłoszenia w internecie – to w końcu miejsce, gdzie zarówno te szkoły, jak i zagraniczne agencje językowe działają najprężniej.

Jeśli przytłacza Cię duża konkurencja przy aplikowaniu na stanowisko prowadzącego lekcje angielskiego online, załóż własny biznes. Przy takim obrocie spraw wszystkie zarobione pieniądze lądują w Twojej kieszeni. Po jakimś czasie, gdy już zdobędziesz renomę i stałych klientów, korepetycje online z angielskiego mogą stać się Twoim głównym źródłem dochodów.

Zobacz oferty pracy dla nauczyciela języka angielskiego

Nauka języków online – jakie narzędzia są Ci niezbędne?

Do prowadzenia korepetycji online potrzebujesz, oczywiście, dostępu do internetu. W dzisiejszych czasach nie jest to dużym problemem, dlatego naukę języka anielskiego online możesz prowadzić niemal z każdego zakątka świata.

Upewnij się, czy Twój sprzęt (komputer, tablet, smartfon) jest na tyle zaawansowany technologicznie, że umożliwi Ci swobodną i jakościową komunikację z uczniami na wideoczacie. Jeśli posiadasz komputer starszej generacji, zaopatrz się w dobrą kamerę internetową i zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Do komunikacji w ramach nauki języka obcego online wykorzystaj popularne komunikatory: Skype, Google Hangouts, Zoom, a nawet WhatsApp. Warto również poznać możliwości Dysku Google – przyda Ci się do udostępniania uczniom materiałów, które mogą edytować w czasie rzeczywistym.

I przede wszystkim – do przygotowywania materiałów do nauki języków online korzystaj z zasobów internetu. Znajdziesz tu naprawdę dużo merytorycznych materiałów, artykułów, słuchowisk i filmików, które możesz wykorzystać podczas lekcji. Nie odkładaj swoich planów na święte nigdy – umów się na pierwsze zajęcia i rozpocznij lekcje angielskiego online!

Oceń artykuł