Porady Kariera i rozwój Mobilne poszukiwanie pracy. Sprawdź 4 aplikacje, które ułatwią Ci życie
30.01.2018  | 2 min czytania

Mobilne poszukiwanie pracy. Sprawdź 4 aplikacje, które ułatwią Ci życie

30.01.2018  | 2 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(3)

Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale w wielu sytuacjach mogą wiele w życiu ułatwić. Nic dziwnego, że aż 60% badanych przez Pracuj.pl przyznaje, że rozważa zmianę pracy, by więcej zarabiać. Ale ponieważ poszukiwania nowych wyzwań zawodowych to nie kaszka z mleczkiem. Mogą one stać się o wiele łatwiejsze dzięki technologiom mobile. A w poszukiwaniach pracy korzysta z nich już 45% kandydatów.

Zacznijmy od kilku rzeczy, o których warto pamiętać szukając pracy online:

  1. Zawsze miej pod ręką aktualne CV (zapisz je na mailu lub po prostu w chmurze). Zadbaj o to, by życiorys był przyjazny technologii mobile tzn. wyświetlał się poprawnie zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych, z których rekruterzy korzystając coraz częściej. Jak pokazują wyniki badania „HR-owca porter własny 2016” służbowo korzysta z nich aż 2/3 HR-owców.
  2. Korzystaj z aplikacji z ofertami pracy. Dzięki niej będziesz mieć wszystkie aktualne oferty w jednym miejscu.
  3. Nie zapomnij o ustawieniu powiadomień. Dzięki nim o nowych ogłoszeniach będziesz wiedzieć jako pierwszy.

Znasz już podstawowe zasady mobilnych poszukiwań pracy, teraz czas przygotować oręż. Oto zestawienie aplikacji, w które warto się uzbroić, by przez cały proces przejść dużo szybciej i z mniejszym stresem.

Kreator stopki mailowej HubSpot

To darmowe narzędzie pozwoli Ci stworzyć nowoczesną i wyróżniającą się stopkę mailową. Dzięki temu wiadomości wysyłane z prywatnej skrzynki mailowej będą wysyłać tak samo profesjonalnie jak te służbowe. Dodatkowo rekruter będzie miał bezpośredni kontakt do Ciebie zawsze pod ręką.

Aplikacja Pracuj.pl

Twoje centrum dowodzenia przy poszukiwaniu pracy. W jednym narzędziu zbiera wszystkie oferty pracy, umożliwia ich przeglądanie, zaznaczanie najciekawszych i aplikowanie na nie bezpośrednio z telefonu. Możesz robić to z pomocą uzupełnionego profilu na Pracuj.pl lub poprzez tradycyjne CV (które również możesz zapisać w aplikacji).

Stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV >>

Aplikacja Grammarly

To punkt obowiązkowy dla każdego, kto przygotowuje i wysyła aplikacje o pracę w języku angielskim. Narzędzie nie tylko wyłapuje błędy na dowolnej platformie: w dokumentach, mailach czy mediach społecznościowych, ale również podpowiada, jak zapisać je poprawnie. Co więcej, potrafi ono wskazać również słowa napisane poprawnie, ale użyte w złym kontekście.

Aplikacja Boomerang

To idealne narzędzie dla nocnych Marków czy osób, które lubią przygotowywać korespondencję na zaś. Boomerang pozwala przygotowaną wcześniej wiadomość wysłać w ustalonym przez nadawcę terminie. Co więcej, umożliwia też przypomnienie się odbiorcy (na przykład rekruterowi) w przypadku braku odpowiedzi na naszego maila.

Sprawdź, czy sztuczna inteligencja zabierze Ci pracę >>

Oceń artykuł