Porady Kariera i rozwój Lubisz spędzać czas z dziećmi? Oto 5 pomysłów na pracę dla Ciebie!
01.06.2017  | 5 min czytania

Lubisz spędzać czas z dziećmi? Oto 5 pomysłów na pracę dla Ciebie!

01.06.2017  | 5 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(3)

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy na widok grupy przedszkolaków wchodzących do autobusu pomyślą: „radosne i pełne energii” lub „krzykliwe i irytujące”. Bo praca z dziećmi i młodzieżą na pewno nie jest dla każdego. To ogromna odpowiedzialność. Jednak choć bardzo wymagająca, daje mnóstwo satysfakcji i radości.

W jakich zawodach mogą szukać pracy Ci, którzy lubią i potrafią dogadać się z małymi i trochę większymi dziećmi?

Logopeda dziecięcy

Jak przekonują eksperci liczba dzieci z wadami wymowy w Polsce rośnie. Szacuje się, że problem z prawidłową wymową ma 41% trzylatków i 50% czterolatków, 75% pięciolatków i aż 78% sześciolatków. – Praca logopedy jest bardzo potrzebna, daje mnóstwo energii i pozwala na bieżąco monitorować efekty swojej pracy. Czasem z tygodnia na tydzień widzę jakie postępy robią moi podopieczni. To bardzo motywuje – mówi Kasia, która w zawodzie pracuje od 4 lat. Logopedzi pracę znajdą już w poradniach logopedycznych, szkołach, przedszkolach, żłobkach, gdzie pracują z dziećmi w wieku nawet dwóch lat.

Nauczyciel w żłobku lub przedszkolu

W całym kraju powstają liczne żłobki i przedszkola. Placówki tradycyjne, ale i kierunkowe – muzyczne, plastyczne – poszukują wykwalifikowanych pedagogów i nauczycieli przedszkolnych. W przypadku żłobków i przedszkoli wielojęzycznych, elementem wymaganym jest znajomość języka obcego. – Pracuję z przedszkolu polsko-angielsko-francuskim, gdzie do dzieci mówimy w 3 językach. Skończyłam studia pedagogiczne i filologiczne. Moja praca pozwala mi łączyć edukację i kreatywną  zabawę. Nie mogę też narzekać na nudę. Dzięki dzieciom, każdy dzień jest inny– opowiada Zosia, nauczycielka w przedszkolu w Krakowie.

Sprawdź 5 zawodów dla wiecznych dzieci >>

Fotograf dziecięcy

Jeśli umiesz i lubisz robić zdjęcia, a do tego dogadujesz się z dziećmi, postaw na fotografię dziecięcą. Coraz więcej rodziców zdecyduje się na profesjonalne, pamiątkowe sesje zdjęciowe swoich pociech, już w pierwszych dniach życia. – Mój najmłodszy model miał 7 dni – mówi Andrzej, fotograf dziecięcy. Była to sesja zdjęciowa, której na pewno nigdy nie zapomnę – dodaje.

Instruktor pływania

Zatrudnienie znajdzie na basenach, w szkołach pływania dla dzieci, a nawet w dużych hotelach czy ośrodkach SPA. - Na naukę pływania rodzice coraz chętniej zapisują prawdziwe maluchy! Najmłodsi uczniowie mają czasem tylko 3 miesiące – opowiada Ola, która uczy pływania dzieci na warszawskiej Woli. By uczyć pływania warto skończyć kurs trenerski, po którym uzyskujesz uprawnienia zawodowe i jesteś dyplomowanym trenerem pływania.

Sprawdź przedziwnych zawodów, o których mogłeś nie słyszeć >>

Animator zabaw

Animator zabaw to bardzo ogólne określenie. W tym zawodzie możesz prowadzić ogólne zajęcia z maluchami np. w centrach handlowych, klubach czy kawiarniach. Coraz więcej jest jednak animatorów specjalizujących się w jednej tematyce np. malowaniu, graniu czy szyciu. W przypadku animacji zabaw dziecięcych ogranicza Cię bowiem tylko własna wyobraźnia.

Znaleźliście jakiś pomysł dla siebie?

Oceń artykuł