Porady Kariera i rozwój Lektury, które pomogą Ci się odstresować
15.05.2019  | 5 min czytania

Lektury, które pomogą Ci się odstresować

15.05.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Nieustanne odczuwanie napięcia nerwowego w pracy ma niekorzystny wpływ na organizm. Następstwa chronicznego stresu zawodowego to m.in. podwyższone ciśnienie krwi, kłopoty ze snem oraz problemy żołądkowe. W walce ze stresem pomaga zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, a także odpoczynek. Dobrym sposobem na relaks jest również czytanie książek – przedstawiamy listę lektur, które ułatwią Ci regenerację.

 • Sarah Knight, Magia olewania

Uczucie stresu często jest wynikiem przejmowania się, w jaki sposób postrzegają nas inni ludzie. Autorka książki wyjaśnia, jak można oddzielić rzeczy, którym warto poświęcić uwagę od tych, które nie powinny spędzać nam snu z powiek. W lekki i przyjemny sposób uczy również asertywności, czyli niezgadzania się na coś, na co zupełnie nie mamy ochoty. Zachęca do skupienia się na swoich potrzebach zamiast ciągłego zadowalania tych, których wcale nie darzymy sympatią.

 • Agata Limanówka

  , Od stresu do sukcesu. 9 sposobów na szczęśliwe życie

Książka Agaty Limanówki pomaga w zdefiniowaniu, co jest dla nas naprawdę istotne. Autorka opisuje czynniki stresujące – zarówno te, które spotykają nas w życiu zawodowym, jak i osobistym. Podpowiada, co możemy zrobić, by osiągnąć równowagę i czerpać radość z codzienności. Cenne wskazówki wynikają nie tylko z jej wiedzy na temat psychologii, ale również z osobistych doświadczeń.

5 największych stresorów w pracy

 • Peter Beer, Kuracja antystresowa

Peter Beer przedstawia w swojej książce techniki i ćwiczenia pomocne w walce ze stresem, który ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Tłumaczy, jak możemy radzić sobie z własnymi emocjami oraz niepowodzeniami. Wyjaśnia również, co zrobić, by w pełni wykorzystywać czas wolny i maksymalnie się regenerować.

 • Elizabeth Gilbert, Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert, znana amerykańska pisarka, przedstawia w swojej książce podróż służącą temu, by odnaleźć siebie na nowo. Autorka udowadnia w ten sposób, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Stanowi źródło inspiracji dla osób, którym brakuje radości i poczucia satysfakcji. Jedna z trzech części lektury to opis wycieczki do Indii, gdzie autorka osiąga spokój dzięki medytacji.

 • Ashlee Vance

  , Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX

Inspirująca, zachęcająca do realizacji własnych celów – tymi słowami można określić biografię Elona Muska, czyli założyciela znanych na całym świecie przedsiębiorstw. Dla osób borykających się ze stresem może stanowić źródło motywacji do walki z przeciwnościami. Książka opisuje drogę do sukcesu, którą przebył zdeterminowany inwestor.

 • Katarzyna Nosowska

  , A ja żem jej powiedziała…

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odstresowanie się jest śmiech, dlatego warto sięgać po pełne humoru lektury. Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu rockowego Hey, porusza w swojej książce wiele tematów, m.in. partnerstwo, macierzyństwo oraz media społecznościowe. Całość napisana została w zabawny, błyskotliwy sposób, dlatego pozwala odprężyć się po ciężkim dniu.

8 nieoczywistych sposobów radzenia sobie ze stresem

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

Oceń artykuł