Porady Kariera i rozwój Karta MultiSport – wszystko, co warto wiedzieć
19.10.2017

Karta MultiSport – wszystko, co warto wiedzieć

19.10.2017
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3.75)

Wynagrodzenie to nie jedyna forma gratyfikacji, jaką otrzymujemy od pracodawcy. W wielu firmach oferowane są również benefity pracownicze. Jednym z najczęściej przyznawanych świadczeń pozapłacowych jest karta MultiSport. Dzięki niej możemy korzystać z różnych form aktywności fizycznej.

Jak posługiwać się kartą MultiSport? Po pierwsze musimy przestrzegać regulaminu. Łamanie zasad skutkuje utratą karty. Ważne jest również zapisywanie się na zajęcia sportowe, jeśli chcemy mieć pewność, że nie zabraknie miejsc.

1. Czy można samodzielnie zamówić kartę?

Pakiety MultiSport to oferta skierowana wyłącznie do firm. Możemy otrzymać kartę tylko za pośrednictwem pracodawcy.

2. Z jakich zajęć sportowych można korzystać w ramach pakietu MultiSport?

Posiadając kartę MultiSport, mamy dostęp do ponad 20 dyscyplin sportowych – dokładna liczba zależy od rodzaju karty. Zajęcia, na jakie możemy uczęszczać, to m.in.: aerobik, siłownia, basen, squash czy spinning. Liczba miejsc za każdym razem jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.

3. Jak aktywować kartę?

Po otrzymaniu karty musimy zarejestrować się do Strefy Użytkownika, podając imię i nazwisko, adres e-mail i numer karty. Kolejny krok to ustalenie hasła.

4. Czy można udostępniać kartę osobom trzecim?

Karta jest imienna, dlatego może posługiwać się nią tylko jedna osoba. Próba wykorzystania karty niezgodnie z przeznaczeniem może skutkować jej zatrzymaniem przez pracownika siłowni lub innego obiektu sportowego.   

5. Ile kosztuje karta MultiSport dla osoby towarzyszącej?

Koszt karty zależy m.in. od liczby pracowników zatrudnianych przez konkretną firmę, a także od sposobu dokonywania płatności. W przypadku kart dla osób towarzyszących znaczenie ma również wiek użytkownika. Ostateczna cena jest o kilkadziesiąt złotych wyższa niż cena karty dla pracownika. Do programu MultiSport mogą przystąpić pracodawcy zatrudniający co najmniej 10 osób.

6. Z jakich zajęć w ramach karty MultiSport mogą korzystać dzieci?

Z karty mogą korzystać również dzieci, które nie ukończyły 15. roku życia. W ofercie dla najmłodszych znajdują się m.in.: lodowisko, basen, ścianka wspinaczkowa, taniec, sztuki walki, parki linowe czy grota solna.  

7. Czy oprócz karty musimy okazywać dokument tożsamości?

Chcąc korzystać z zajęć, za każdym razem okazujemy kartę i dokument tożsamości zawierający imię i nazwisko oraz zdjęcie. Musi być wydany przez organ administracji publicznej, organ samorządu zawodowego, szkołę lub uczelnię. Honorowane dokumenty to np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja służbowa czy legitymacja szkolna lub studencka. Dzieci, które nie ukończyły 7. roku życia i nie są objęte obowiązkiem szkolnym, przed wejściem do obiektu okazują tylko imienną kartę MultiSport.   

8. Czy i gdzie można zgłosić reklamację?

Jeśli karta MultiSport działa nieprawidłowo lub pojawiają się inne problemy, możemy zgłosić reklamację, np. wysyłając e-mail. Usługodawca ma 14 dni na jej rozpatrzenie. Chcąc rozwiązać doraźne problemy, możemy również zadzwonić na infolinię lub wypełnić formularz kontaktowy.  

9. Co zrobić w razie zagubienia karty?

Utratę zgłaszamy pracodawcy lub pracownikom działu HR w naszej firmie. Możemy zamówić duplikat za pośrednictwem strony internetowej. Dostarczenie nowej karty trwa 3-5 dni roboczych, liczonych od dnia zgłoszenia utraty karty.

Oceń artykuł