Porady Kariera i rozwój Jaka praca po turystyce i rekreacji? Najciekawsze zawody
19.11.2020  | 4 min czytania

Jaka praca po turystyce i rekreacji? Najciekawsze zawody

19.11.2020  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Podróże na wyciągnięcie ręki, kultura wielu krajów w małym palcu, szerokie horyzonty i niemal nieograniczone możliwości wędrowania po mapie. Między innymi z tym kojarzy się turystyka i rekreacja. Praca po takich studiach stanowi więc fascynującą mieszankę wybuchową świata i ludzi. Co robić po takich studiach? Gdzie pracować? I jak spełniać swoje marzenia? Podpowiadamy!

Czego dowiesz się z artykułu?

Co można robić po turystyce i rekreacji?
Jaka praca po turystyce i rekreacji? Poznaj najciekawsze zawody

Studia związane z turystyką i rekreacją to bardzo wymagający kierunek. Brzmi przyjemnie, ale ze względu na swoją rozległość i interdyscyplinarność oczekuje od studentów naprawdę szerokich horyzontów i chęci chłonięcia informacji na różne tematy.

Co można robić po turystyce i rekreacji?

Możliwości po tych studiach jest naprawdę wiele i wszystko zależy od Twoich chęci, wyobrażeń i dążeń.

Studia te dają szansę zapoznać się bliżej m.in. z:

 • historią architektury i sztuki,
 • kulturą krajów zagranicznych,
 • psychologią,
 • geografią,
 • zagadnieniami ekonomicznymi,
 • zarządzaniem,
 • prawem,
 • marketingiem i PR-em.

Dzięki temu otwierają się przed Tobą drzwi związane z hotelarstwem, gastronomią czy branżą marketingową.

Sprawdź tutaj oferty pracy w biurze podróży.

Jaka praca po turystyce i rekreacji? Poznaj najciekawsze zawody

Studenci lub przyszli studenci często zadają sobie pytanie: „Turystyka i rekreacja. Co potem?”. Otóż – naprawdę wiele. Do najpopularniejszych i najciekawszych prac i zawodów po turystyce i rekreacji należą:

 1. Pilot wycieczek

Jeśli nie wiesz, co można robić po turystyce i rekreacji, to hasło „zostać pilotem wycieczek” jest jedną z odpowiedzi. Pilot wycieczki opiekuje się grupą, przekazuje jej podstawowe informacje, koordynuje wyjazd i wprowadza w świat odwiedzanego kraju bądź miejsca. Przydadzą się tu znajomość historii, architektury oraz ogólne umiejętności logistyczne, aby spiąć wszystko w całość.

 1. Rezydent

Tutaj osoba jest odpowiedzialna za planowanie zwiedzania oraz organizowanie atrakcji dla turystów. Rezydent zajmuje się także kwestią ubezpieczeń i biletów, jest to więc dość wymagająca i stresująca praca. Rezydenta traktuje się jako pierwszą pomoc w różnych problematycznych sytuacjach. Konieczna jest znajomość języków obcych, znajomość kultury i obyczajów kraju, w którym się przebywa, duża cierpliwość oraz rozwinięte umiejętności miękkie.

 1. Pracownik biur podróży

Jeśli kochasz podróże i znasz kulturę różnych krajów, a do tego masz zacięcie marketingowe – stanowisko pracownika biura podróży jest stworzone dla Ciebie! Dzięki swoim zainteresowaniom i umiejętnościom spełnisz marzenia wielu ludzi dotyczące zwiedzenia świata w najbardziej komfortowy lub pomysłowy sposób.

 

Jak widzisz, praca po turystyce i rekreacji może być różnorodna i emocjonująca.

Oceń artykuł