Porady Kariera i rozwój Jak wykorzystać hobby w budowaniu własnej marki?
19.06.2019  | 4 min czytania

Jak wykorzystać hobby w budowaniu własnej marki?

19.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Sport, podróże bez planu czy live action role playing to tylko przykłady pasji, które możemy w pozytywny sposób wykorzystać w naszym życiorysie. Zainteresowania świadczą o aktywności i otwartości na nowe wyzwania.

Dobrym pomysłem jest zaprezentowanie przykładów prac pozazawodowych, np. w postaci bloga, vloga, zdjęć czy projektów graficznych. Świadczy to o kreatywności i pokazuje potencjalnemu pracodawcy, jaki wkład moglibyśmy wnieść do firmy.

Nietypowe zainteresowania kluczem do sukcesu?

Zamiłowanie do garncarstwa, archeologii czy udziału w inscenizacjach historycznych pozornie jest dalekie od naszego życia zawodowego. Tego typu zainteresowania pokazują jednak pracodawcy, że jesteśmy ciekawi świata i pomysłowi. Przykładowo, garncarstwo wymaga od nas uwagi i cierpliwości – są to cechy, które sprawdzą się również w codziennej pracy. Podobnie rzecz ma się w przypadku uprawiania sportów zespołowych. Pokazujemy pracodawcy, że świetnie odnajdujemy się w grupie i lubimy współpracować z innymi.

Zainteresowania zawodowe – jak mówić o nich podczas rekrutacji?

W sieci znajdziemy mnóstwo przykładów osób, które postawiły na swoje pasje i dziś cieszą się dużą popularnością. Dokładnie to samo możemy zrobić, budując własną markę.

Nietypowe hobby – przykłady

Podróże bez planu – cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi, ale nie tylko. Wielomiesięczny wyjazd bez ustalania konkretnej trasy pokazuje, że potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji. Wbrew pozorom podróżowanie jest wyzwaniem i nie każdy byłby w stanie wyjść ze swojej strefy komfortu i wędrować bez określonej ścieżki. Przyszły pracodawca może docenić taką odwagę, umiejętność planowania, otwartość na inne kultury, mocny charakter i zapewne świetną znajomość języka obcego.

Sporty (ekstremalne) – to bardzo angażujące hobby dla odważnych. Wymaga konsekwencji i skupienia. Świadczy też o upartym dążeniu do celu. W końcu większość narciarzy wyczynowych zaliczyło w swoim życiu niejedną kontuzję. To dobry przykład na to, że nie zniechęca nas porażka. Z kolei sporty zespołowe, jak np. siatkówka czy piłka nożna, świadczą o naszym zaangażowaniu i chęci do wspólnego zdobywania zamierzonych celów.

Live action role playing – czyli gra na żywo, polegająca na wcielaniu się w role ulubionych postaci z gier wideo czy komiksów. Fantastycznie rozwija wyobraźnię i uwagę. Również zdolność empatii nie jest tutaj bez znaczenia – w końcu musimy wejść w skórę innej osoby. Uczestnicy Live action role playing dbają także o swój kostium. Dobierają peruki i maski, szukają odpowiednich elementów ubioru. Czasami nawet szyją go samodzielnie. Świadczy to o ich pomysłowości. Zamiłowanie do gier na żywo pokazuje, że jesteśmy typami społeczników, którzy lubią pracę w zespole.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

5 hobby, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoją karierę

Oceń artykuł