Porady Kariera i rozwój Jak stać się idealnym kandydatem do pracy w międzynarodowej firmie?
04.03.2019  | 4 min czytania

Jak stać się idealnym kandydatem do pracy w międzynarodowej firmie?

04.03.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Coraz więcej osób jest zainteresowanych pracą w dużych, międzynarodowych przedsiębiorstwach. Zatrudnienie daje możliwość szybkiego i satysfakcjonującego rozwoju. Aby zyskać szansę na objęcie stanowiska w korporacji, należy wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi i znajomością języków obcych.

Profil kandydata do pracy w międzynarodowej firmie

Na zdobycie posady wpływa wiele czynników – zarówno w przypadku małej, lokalnej firmy, jak i ogromnego międzynarodowego przedsiębiorstwa. Większą szansę na objęcie stanowiska w korporacji, mają kandydaci, którzy:

  • Mają dużą wiedzę dotyczącą danej dziedziny

W każdej firmie, niezależnie od jej rodzaju, cenione są osoby, które mają odpowiednią wiedzę i umiejętności dostosowane do danego stanowiska. Kandydat do pracy w międzynarodowym przedsiębiorstwie powinien posiadać zasób właściwych informacji – kluczowa jest natomiast chęć nieustannej nauki. Prężnie rozwijające się korporacje zatrudniają przede wszystkim ludzi, którzy chcą się stale kształcić, dopasowując się w ten sposób do rozwoju firmy.

  • Przygotowują CV w języku angielskim

Idealny kandydat do pracy w międzynarodowej firmie to taki, którego CV w języku angielskim jest nie tylko ciekawe, ale również poprawne. Przed napisaniem dokumentu - jeżeli aplikujemy do placówki poza Polską - warto zapoznać się z wymogami typowymi dla danego kraju.

CV w języku angielskim – przydatne zwroty

  • Są innowacyjni i kreatywni

W każdym prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie ceniona jest innowacyjność. Perfekcyjny pracownik nie powiela utartych schematów. Samodzielnie szuka nowych rozwiązań, stając się pionierem w danej dziedzinie. Myśli w sposób kreatywny, dzięki czemu radzi sobie z trudnościami dotyczącymi realizowanych zadań.

  • Znają języki obce

Kandydat do międzynarodowej firmy powinien biegle władać językiem angielskim, posługując się słownictwem charakterystycznym dla danej branży. Oprócz tego, ceniona jest również znajomość innych języków obcych, umożliwiająca swobodną komunikację.

Aktualne oferty pracy znajdziesz TUTAJ 

  • Potrafią pracować pod presją czasu

W dynamicznie rozwijającej się firmie należy zachować odporność na stres. Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu. Idealny kandydat do międzynarodowej korporacji zawsze daje z siebie 100%, nie tylko wtedy, gdy zbliżają się terminy oddania projektów.

  • Są otwarci na inne kultury

W międzynarodowej firmie pracują osoby pochodzące z różnych krajów, mające odmienne zwyczaje itp. Wobec tego niezbędna jest otwartość kulturowa oraz tolerancja. Umożliwi to budowanie relacji między współpracownikami.

  • Z łatwością wykonują kilka zadań jednocześnie

W dużej, dynamicznej korporacji potrzebny jest multitasking, czyli wielozadaniowość. Pracownicy bardzo często realizują kilka projektów jednocześnie – każdy z nich musi być wykonany w należyty sposób. Nieodłączną częścią multitaskingu jest umiejętność planowania i zarządzania sobą w czasie.

Multitasking – zabije nas czy wzmocni?

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł