Porady Kariera i rozwój Jak być bardziej efektywnym - książki warte przeczytania
27.06.2019 | 4 min czytania

Jak być bardziej efektywnym - książki warte przeczytania

27.06.2019 | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Czas pracy - definicja ta towarzyszy nam praktycznie codziennie. Doba ma tylko 24 godziny, a grafik jest zwykle zapełniony po brzegi. Kiedy pojawia się zmęczenie lub zniechęcenie, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po literaturę. Książki mogą sprawić, że odpoczniemy i… staniemy się bardziej produktywni. 

  • Charles Duhigg, Siła nawyku

Autor w ciekawy i przystępny sposób rozkłada na czynniki pierwsze teorię tzw. „pętli nawyków”, odkrytej przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology. Informacja na temat tego, jak powstaje nawyk, a także co należy uczynić, aby go zmienić lub wypracować, jest podstawą zrozumienia m.in. swojej nieefektywności. W książce znalazło się mnóstwo przykładów historii z wielu dziedzin życia, które pokazują, jak zmiana nawyków przyczyniła się do sukcesów lub porażek.

Masz te cechy? Możesz być świetnym kierownikiem!

  • Dan Pink, Drive

Książka, w której poruszana jest kwestia ludzkiej motywacji. Znajdziemy w niej inspirujące przykłady. Dowiemy się, dlaczego jedni są bardziej zmotywowani od innych, a także dlaczego nie zawsze pieniądze są najlepszą nagrodą za wykonanie jakiegoś działania. Lektura obowiązkowa, zwłaszcza dla kierowników i managerów.

  • Malwina Bakalarz, Jak zmieniłam życie w rok

Malwina Bakalarz, autorka książki i bloga bakusiowo.pl, stworzyła poradnik dla wszystkich zabieganych i zmęczonych życiem. Jak sama pisze o sobie, dzięki zmianom, które wprowadziła, stała się „human being” zamiast „human doing”. W poradniku Malwiny znajdziemy wskazówki dotyczące zdrowej diety, organizacji życia, a także samoakceptacji.

  • Laura Vanderkam, Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Ludzie sukcesu często należą do najbardziej inspirujących. Chyba każdy z nas chciałby wiedzieć, jak spędzają swój czas i gdzie tkwi tajemnica ich produktywności. Autorka książki stara się zainspirować nas do przemyślenia swoich porannych czynności, nastawienia do weekendów, a także czasu spędzonego w biurze. Zachęca do wprowadzenia zmian, dzięki którym możemy zwiększyć wydajność.

8 książek, które pomogą Ci w rozwoju osobistym

  • Brian Tracy, Zjedz tę żabę

Książki Briana Tracy’ego to wręcz sztandarowe pozycje dotyczące samorozwoju. Już sam tytuł jest ciekawy i dający metaforę. Tytułowa żaba to zadanie męczące psychicznie, które odwlekaliśmy. Książka stanowi zbiór 21 sposobów (m.in. opisanie zasady pareto 80/20 czy metody ABCDE), dzięki którym przezwyciężymy prokrastynację i staniemy się bardziej produktywni. Każdy rozdział zaczyna się od inspirującego cytatu, który jest swoistego rodzaju mottem dla dalszych treści.

 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Ach ta produktywność w poniedziałek…

Oceń artykuł