Porady Kariera i rozwój Inspirujące filmy dla handlowca
29.05.2019  | 5 min czytania

Inspirujące filmy dla handlowca

29.05.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Źródłem wiedzy na temat skutecznych metod sprzedaży są m.in. poradniki i specjalistyczne książki. A co, jeśli mamy ochotę na relaksujący wieczór zamiast przeglądania branżowej literatury? Z pomocą przychodzą produkcje kinowe, dzięki którym możemy nie tylko miło spędzić czas, ale również skutecznie zmotywować się do pracy. Przedstawiamy listę filmów, które zainspirują każdego handlowca.

  • Wilk z Wall Street,  reż. Martin Scorsese

Przed spotkaniem z rekruterem większość z nas szuka informacji w internecie na temat tego, jak może przebiegać rozmowa. Kiedy handlowcy wpisują w wyszukiwarkę sformułowanie „rozmowa kwalifikacyjna przedstawiciel handlowy – pytania i odpowiedzi”, mogą trafić na artykuły mówiące o scenkach sprzedażowych. Bardzo często występuje w nich polecenie „Sprzedaj mi ten długopis”, które zostało użyte przez Jordana Belforta – głównego bohatera filmu „Wilk z Wall Street”. Produkcja kinowa opowiada o losach amerykańskiego maklera giełdowego – zarówno o jego sukcesach sprzedażowych, jak i o upadku. Główną rolę w filmie zagrał Leonardo DiCaprio.

4 przykłady scenek sprzedażowych na rozmowie kwalifikacyjnej

  • Jerry Maguire, reż. Cameron Crowe

W filmie przedstawiona została historia agenta sportowego, który - na skutek protestu przeciwko zakłamaniu – nagle traci wszystko, co ma. Produkcja mówi m.in. o nieustannej rywalizacji w biznesie i dążeniu do bycia najlepszym. W tytułowej roli wystąpił Tom Cruise.

  • Glengarry Glen Ross, reż. James Foley

Czterech mało wydajnych pracowników firmy zajmującej się nieruchomościami musi osiągnąć jak najlepsze wyniki sprzedażowe. W innym przypadku grozi im zwolnienie z pracy. Zadanie jest trudne, ponieważ mają do dyspozycji jedynie stare zlecenia. Film pokazuje, że w stresujących sytuacjach ludzie mogą zachowywać się w różny sposób. W produkcji wystąpili m.in. Al Pacino oraz Alec Baldwin.

  • W pogoni za szczęściem, reż. Gabriele Muccino

Główny bohater filmu, mimo przeciwności losu, stara się zdobyć posadę w biurze maklerskim. Produkcja ukazuje wytrwałość w dążeniu do celu. Zachęca do sumiennej pracy i ciągłych starań – nawet jeśli niejednokrotnie doświadczyliśmy porażki. W rolę zdeterminowanego ojca samotnie wychowującego syna wcielił się Will Smith.

  • Ryzyko, reż. Ben Younger

Handlowców mogą zainteresować przede wszystkim sceny sprzedażowe zawarte w filmie. W produkcji przedstawiona została historia brokera poznającego sztukę skutecznej sprzedaży. Młody mężczyzna rozpoczyna pracę w firmie inwestycyjnej, gdzie dowiaduje się, w jaki sposób można doprowadzić do zamykania transakcji. W filmie wystąpili m.in. Giovanni Ribisi oraz Vin Diesel.

  • Śmierć komiwojażera, reż. Volker Schlöndorff

Historia sprzedawcy, który poświęcił większość życia na pracę, a mimo to nie osiągnął żadnego sukcesu. Główny bohater filmu - w którego wcielił się Dustin Hoffmann - ma nadzieję, że uda się to jednemu z jego synów. Na podstawie produkcji można wyciągnąć wnioski, co tak naprawdę jest ważne w pracy sprzedawcy.

10 filmów, które warto obejrzeć w wolny wieczór

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł