Porady Kariera i rozwój Festiwal Pracy JOBICON. Twoja zawodowa przygoda czeka tuż obok!
06.10.2023  | 5 min czytania

Festiwal Pracy JOBICON. Twoja zawodowa przygoda czeka tuż obok!

06.10.2023  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Czujesz jeszcze letnią energię? A może dopadają Cię pierwsze jesienne spadki formy? Mamy na to sposób! Zapraszamy Cię w podróż, dzięki której naładujesz swoje baterie pozytywnymi doświadczeniami. Z bardzo lekkim bagażem, bez pokonywania wielu kilometrów. Za to z przygodą, która może zaprowadzić Cię do wymarzonego miejsca pracy. Gdzie jest punkt startowy? Na Festiwalu Pracy JOBICON online! Kiedy? 18-19 października.

Elastyczność i różnorodność – to dwa słowa, które idealnie oddają specyfikę festiwalu pracy, jakim jest JOBICON organizowany przez Pracuj.pl. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i wybierze z szerokiej palety możliwości. Warto się wybrać (a raczej: przeklikać), bo może Twoja zawodowa przygoda czeka tuż obok, właśnie teraz?!

Ale chwila! Co, gdzie, kiedy i jak? – jeśli taka myśl chodzi Ci po głowie, to już spieszymy z przewodnikiem, który będzie dla Ciebie Jobiconowym kompasem i wyposaży Cię w potrzebną wiedzę.

Co to jest Festiwal Pracy JOBICON?

JOBICON jest odpowiednikiem targów pracy, który jednak mocno wyróżnia się na mapie wydarzeń ze względu na nieszablonowe elementy i punkty programu. Idealnie odpowiada na potrzeby studentów, absolwentów, kandydatów do pracy i specjalistach różnych branż zawodowych, którzy chcą połączyć praktyczne poszukiwania pracy z rozwojem osobistym. Nowoczesny, praktyczny, interaktywny, blisko ludzi i aktualnych trendów na rynku pracy. Jest swego rodzaju łącznikiem z najlepszymi pracodawcami oraz miejsce spotkań na styku nauki, biznesu, mediów i rozrywki. Organizowany już od kilku lat, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Event cieszy się ogromnym zainteresowaniem i gromadzi rokrocznie kilkanaście tysięcy osób.

Kiedy i gdzie odbędzie się JOBICON?

Najbliższa edycja odbędzie się 18 i 19 października. W bardzo wygodnej formule online. Stacjonarnych wydarzeń w Krakowie i Warszawie wypatruj natomiast już w nowym roku, w marcu.

Dlaczego warto pojawić się na JOBICONIE?

Czeka tu na Ciebie podróż po świecie pracy. Bez stresu i spięcia, w pozytywnym klimacie, ze sporą dawką dobrej energii. Wirtualny udział w wydarzeniu to też duże ułatwienie i komfort – niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz szybko i wygodnie połączyć się ze znanymi pracodawcami z całej Polski.

Szukasz intensywnie pracy? Chcesz się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej? Masz jasno sprecyzowaną wizję swojego rozwoju zawodowego? A może wręcz odwrotnie? Nie planujesz na razie aplikować do żadnej firmy. Właściwie to nie wiesz, czy szukasz? Nie masz pomysłu, co chcesz robić, dlatego potrzebujesz poobserwować, rozglądnąć się po rynku, sprawdzić, przetestować różne opcje? Bez względu na to, jak odpowiesz na te pytania, możemy Cię zapewnić – w każdej z tych sytuacji JOBICON będzie dla Ciebie wsparciem, dobrze spędzonym czasem i ciekawym doświadczeniem. Możesz tutaj przyjść z gotowym pomysłem i przygotowanym planem, a możesz wyruszyć w tę podróż zupełnie spontanicznie, z nastawieniem: sprawdzę, dokąd mnie to zaprowadzi 😊

Co zyskam, biorąc udział w JOBICONIE?

Korzyści jest mnóstwo. Oto tylko niektóre z nich:
• Poznasz wiele branż w jednym miejscu!
• Dowiesz się, jak wygląda praca w korporacjach, startupach, małych i średnich firmach (jaki tryb pracy w nich obowiązuje, jak wygląda wdrożenie na stanowisko, jakie są możliwe ścieżki kariery etc.).
• Uzyskasz informacje o aktualnych ofertach pracy na stanowiska juniorskie .
• Dowiesz się, jak wygląda proces rekrutacji u poszczególnych pracodawców.
• Porozmawiasz bezpośrednio z rekruterami i przedstawicielami firm. To wyjątkowa okazja, by zadać pytania o ważne dla Ciebie kwestie i szybko uzyskać odpowiedź (tego nie zapewni Ci kontakt mailowy, lektura strony www firmy czy śledzenie postów firmy w social mediach!)
• Poszerzysz swoją wiedzę i orientację w świecie pracy, a dzięki temu zwiększysz pewność siebie i oswoisz się z czekającymi Cię wyzwaniami.
• Zyskasz szansę, by poznać i wybrać - być może - Twojego przyszłego pracodawcę!
• Bezpłatnie skonsultujesz swoje CV i przetestujesz swoje umiejętności podczas symulowanej rozmowy rekrutacyjnej.
• Zaaplikujesz na wybrane przez siebie oferty od najlepszych pracodawców obecnych na targach pracy.

Co na mnie czeka podczas JOBICONU?

Program jest bardzo różnorodny i stale się poszerza, dlatego warto na bieżąco odwiedzać stronę jobicon.pracuj.pl, aby nie ominęło Cię coś ciekawego. Już teraz wiadomo, że obecnych będzie ponad blisko 100.pracodawców, m.in. z takich branż jak farmacja, księgowość, energetyka, HR, turystyka, FMCG i wiele innych.

Czy udział w JOBICONIE jest bezpłatny?

Tak! Wszystkie spotkania i konsultacje są bezpłatne. Wystarczy, że zapiszesz się tutaj: jobicon.pracuj.pl

Na czym polegają spotkania grupowe podczas JOBICONU?

Podczas JOBICONU czekają na Ciebie różne warsztaty, webinary oraz sesje pytań i odpowiedzi, prowadzone w formule live (na żywo). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce. Spotkanie grupowe trwa ok. 60 minut i polega na połączeniu z przedstawicielem wybranej przez Ciebie firmy. Dostępny będzie także czat, na którym możesz dopytać o rzeczy, które są dla Ciebie ważne. To dobra okazja, aby zadać pytanie lub sprawdzić, o co dopytują inni kandydaci. Tutaj znajdziesz listę wszystkich spotkań: https://jobicon.pracuj.pl/spotkania-grupowe/

Na czym polegają spotkania indywidualne?

Na takim spotkaniu online będziesz tylko Ty i przedstawiciel wybranego przez Ciebie pracodawcy. Rozmowa trwa do 15 minut. Zwróć uwagę, czy podczas zapisu wybierasz temat rozmowy, który najbardziej Cię interesuje. Jeśli wybierzesz spotkanie np. o finansach, bo to dział, do którego chcesz wysłać swoje CV, osoba z którą się połączysz, będzie ekspertem/-tką w tej właśnie dziedzinie. Na takim spotkaniu możesz dopytać o szczegóły stanowiska, które wpadło Ci w oko, lub sprawdzić, czy Twoje CV jest dopasowane do stanowisk, na które trwają rekrutacje. To niezobowiązująca rozmowa o firmie czy danym dziale i stanowisku, która może Ci pomóc podjąć decyzję o chęci złożenia CV. Ale możesz też skorzystać z bardziej formalnego spotkania indywidualnego, organizowanego w tzw. pokoju rekrutacyjnym. Na takim spotkaniu warto pojawić się z wybraną ofertą pracy tego pracodawcy i gotowym CV, ponieważ spotkasz w tym pokoju osobę odpowiedzialną za przeprowadzenie wstępnej rozmowy rekrutacyjnej. Po spotkaniu możesz dostać zaproszenie do wzięcia udziału w dalszych etapach rekrutacji. Tutaj znajdziesz harmonogram spotkań: https://jobicon.pracuj.pl/spotkania-indywidualne/

Jak przygotować się do spotkań?

Zapewnij sobie spokojne miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzać oraz telefon lub komputer ze stabilnym połączeniem internetowym. Spotkanie umożliwia zobaczenie się uczestników rozmowy. Zwróć uwagę na otoczenie, w którym będziesz się znajdować w trakcie rozmowy. Nie ma konieczności instalowania żadnego specjalnego oprogramowania, jednak prosimy o korzystanie z aktualnej wersji jednej z przeglądarek: Chrome, Firefox, Safari lub Edge. Przygotuj indywidualne pytania, jakie masz do przedstawiciela firmy lub skorzystaj z naszych podpowiedzi: https://jobicon.pracuj.pl/pomoc/

Co ze sobą zabrać na JOBICON?

Jak już wspominaliśmy na początku – bardzo lekki bagaż 😊 To spotkanie online, więc najistotniejsze będą: dobre łącze internetowe i urządzenie, z którego dołączysz na spotkanie. Opcjonalnie także długopis i notatnik, by mieć pod ręką pytania, które chcesz zadać, i zapisać istotne dla Ciebie kwestie. Przyda się także CV. I oczywiście – dobry humor oraz pozytywne nastawienie 😊

Sprawdź, jaki rozwój oferują najlepsi Pracodawcy. Zapraszamy na Festiwal Pracy JOBICON!

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
Oceń artykuł