Porady Kariera i rozwój Droga do sukcesu bywa kręta – 8 historii znanych osób
03.10.2018  | 4 min czytania

Droga do sukcesu bywa kręta – 8 historii znanych osób

03.10.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(1)

Wielkie osiągnięcia nie przychodzą łatwo. Znaczna część ludzi sukcesu ma za sobą trudne początki kariery. Osoby, które dziś zarabiają miliony, w młodości parały się różnymi zajęciami – od koszenia trawników aż po pracę w szpitalu psychiatrycznym.

Idąc na szczyt, trzeba pokonywać różne przeszkody. Na sukces składa się nie tylko talent. Liczy się również ciężka praca i przedsiębiorczość. Łatwiej znieść trudności, jeśli zmierza się do konkretnego celu. Świadczą o tym przykładowe historie:

  • Ralph Lauren  

Zanim został projektantem mody, rozpoczął studia. Porzucił jednak naukę, żeby iść do wojska. Jako uczeń pracował w sklepie z rękawiczkami. Założył firmę, gdy miał 29 lat. Marka Polo Fashions zdobyła rozgłos i uznanie dopiero dwanaście lat później.

  • Gerard Butler  

Aktor i producent filmowy z wykształcenia jest… prawnikiem. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w jednej z najlepszych firm prawniczych w Edynburgu, ale to, co robił, nie satysfakcjonowało go. Postanowił zająć się aktorstwem.    

  • George Clooney

Droga Clooneya, który współpracował z takimi reżyserami jak np. Almodovar, również nie była prosta. We wczesnej młodości aktor zarabiał na życie m.in. szatkując tytoń. Pracował także jako akwizytor. Sprzedawał damskie buty i ubezpieczenia.

  • Chad Dickerson

CEO w firmie Etsy w dzieciństwie kosił trawniki. Zaczął „dorabiać do kieszonkowego”, gdy miał zaledwie 8 lat. Wraz z 12-letnim bratem pożyczyli od ojca pieniądze na zakup kosiarek i rozpoczęli swój pierwszy biznes. Pracowali przez sześć dni w tygodniu.   

Nazwy stanowisk w korporacjach – przegląd

  • Reed Hastings

CEO Netflixa zajmował się handlem obnośnym. Hastings sprzedawał odkurzacze i… polubił tę pracę. Najbardziej cieszyło go to, że każdego dnia spotykał wielu ludzi.

  • Jeff Bezos

Założyciel Amazona na początku kariery imał się różnych, dość nietypowych zajęć. Pracował w Teksasie, w gospodarstwie swoich dziadków, gdzie naprawiał wiatraki i kastrował byki.

Najbogatsi ludzie świata – ranking

  • Jan Koum

Człowiek, który stworzył WhatsApp, przyjechał do USA w wieku kilkunastu lat. Aby pomóc matce, która samotnie go wychowywała, zamiatał podłogę w lokalnym sklepie.

  • Mick Jagger

Frontman zespołu The Rolling Stones we wczesnej młodości sprzedawał lody. Był również sanitariuszem w szpitalu psychiatrycznym.

Jak wpisać w CV prace dorywcze?

Tworzysz pierwsze CV? Opisz swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Praktyki, wolontariat, prace dorywcze – wszystko to może działać na Twoją korzyść, nawet jeśli nie ma bezpośredniego związku ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Podejmując pierwszą aktywność zawodową, masz okazję uczyć się odpowiedzialności, komunikatywności i pracy zespołowej. Możesz zdobywać i doskonalić także kompetencje twarde, takie jak np. umiejętność obsługi kasy fiskalnej, znajomość języków obcych itd.   

Brak doświadczenia zawodowego a CV – 7 porad, jak napisać ciekawy życiorys

Aby stworzyć życiorys, który pomoże Ci otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, skorzystaj z kreatora CV Pracuj.pl.  

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł