Porady Kariera i rozwój Co piją i jedzą ludzie sukcesu?
04.03.2019  | 5 min czytania

Co piją i jedzą ludzie sukcesu?

04.03.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Spożywane produkty mają wpływ nie tylko na naszą sylwetkę i zdrowie, ale również na wydajność pracy. Czy ludzie, którzy odnieśli szeroko pojęty sukces, zawdzięczają to dobrym nawykom żywieniowym? Steve Jobs preferował fruktarianizm, a John Mackey swój dzień zaczyna od zielonego koktajlu.

Ulubione potrawy ludzi sukcesu

Część przedsiębiorców, polityków i gwiazd dba o zdrowy styl życia. Biorą udział w regularnych treningach i starają się spożywać pełnowartościowe produkty, bogate w witaminy. Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na dobre nawyki.

Przedstawiamy, jakie posiłki i napoje spożywają znane osoby:

  • John Mackey

Amerykański biznesmen jest jednym z zarządców sieci sklepów spożywczych Whole Foods Market. Swój dzień zaczyna od zielonego koktajlu, którego bazę stanowi mleko sojowe lub ryżowe. John przygotowuje smoothie z jarmużu, szpinaku oraz owoców. Biznesman od trzydziestu lat nie je mięsa, a ostatnio wykluczył ze swojej diety wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego. W jego jadłospisie nie ma miejsca na produkty przetworzone, cukier oraz tłuszcz. Przykładowe danie obiadowe – sałatka z warzyw i orzechów.

7 pomysłów na śniadania do pracy

  • Justin Timberlake

Amerykański piosenkarz jest miłośnikiem dobrego i zdrowego jedzenia. Rano, przed treningiem, chętnie spożywa jajecznicę oraz gofry z masłem migdałowym. Po wysiłku fizycznym najczęściej decyduje się na zjedzenie jajek albo wypicie koktajlu białkowego.

  • Elon Musk

Założyciel ogromnych przedsiębiorstw, takich jak np. Tesla, SpaceX oraz PayPal, codziennie bardzo dużo pracuje, dlatego nie poświęca czasu na przygotowywanie posiłków. Zwykle nie je śniadań – w wyjątkowych sytuacjach decyduje się na omlet i kawę. Lunch spożywa w trakcie spotkań biznesowych. Do picia często wybiera dietetyczną colę.

  • Steve Jobs

Nieżyjący już współzałożyciel firmy Apple znany był ze swojej diety. Steve propagował bowiem frutarianizm, czyli restrykcyjną odmianę wegetarianizmu. Oznacza to, że jego sposób odżywiania bazował jedynie na owocach.

  • Warren Buffett

Amerykański inwestor nie może pochwalić się dobrymi nawykami żywieniowymi. Mężczyzna chętnie spożywa jedzenie typu fast food, a także gazowane napoje. Często raczy się również słodyczami. Po śniadanie zazwyczaj udaje się do restauracji McDonald’s.

Dieta biurowa – jak jeść zdrowo w pracy?

Duża pracy a zmęczenie - jak się rozbudzić bez kawy?

Wydawać by się mogło, że ulubionym napojem ludzi sukcesu jest aromatyczna, pobudzająca kawa. Kiedy brakuje nam energii, można zdecydować się jednak na zdrowszą alternatywę – zieloną herbatę czy warzywne lub owocowe koktajle. Bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Inspiracje dotyczące żywienia najlepiej czerpać od osób, które starają się prowadzić zbilansowaną dietę, bogatą w składniki odżywcze.

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki
 

Oceń artykuł