Porady Kariera i rozwój 9 zawodów stworzonych dla ekstrawertyka
06.06.2018  | 4 min czytania

9 zawodów stworzonych dla ekstrawertyka

06.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Zawody wymagające kontaktu z ludźmi i współpracy zespołowej to idealny wybór dla ekstrawertyków. Takie osoby odnajdują się w roli menedżerów, rekruterów, trenerów personalnych i rzeczników prasowych. Komunikatywność - połączona ze zdolnościami negocjacyjnymi - przydaje się też w profesjach typu: kelner, doradca klienta i przedstawiciel handlowy.

Kim jest ekstrawertyk?

Ludzie o osobowości ekstrawertywnej interesują się otoczeniem, lubią nawiązywać nowe znajomości i robią to bez większych problemów. Ekstrawertycy to osoby praktyczne, potrafiące negocjować, rozmawiać z klientami oraz rozwiązywać konflikty. Łatwo przystosowują się do nowych warunków i lubią zajmować się organizacją ważnych wydarzeń. Cechują się również zdolnościami przywódczymi i umiejętnością nadzorowania pracy zespołu.

Jesteś ekstrawertykiem? Jak Cię widzą inni?

Zawody dla ekstrawertyka

Ekstrawertyk odnajdzie się w pracy, w której wymagane jest działanie zespołowe oraz bezpośredni kontakt z klientami lub partnerami biznesowymi. Zdolności negocjacyjne przydadzą się m.in. w handlu i bankowości, a zainteresowanie otoczeniem pomoże badać zachowania konkurencji i wprowadzać w firmie lepsze rozwiązania. Profesje stworzone dla ekstrowertyka to:

  • Doradca klienta

Praca na stanowisku doradcy finansowego lub doradcy klienta umożliwia kontakt z innymi ludźmi oraz wykorzystanie zdolności negocjacyjnych. Ekstrawertycy z łatwością odnajdą się na stanowiskach doradczych.

Przedstawiciel handlowy - sprawdź, czy to zawód dla Ciebie!

  • Kelner/Kelnerka

Rozmowy z klientami lokalu, obsługa gości oraz doradzanie w wyborze posiłków również przypadną do gustu osobom ekstrawertywnym.

  • Kierownik/Menedżer

Ekstrawertycy o zdolnościach przywódczych - potrafiący organizować pracę zespołu - sprawdzą się na stanowiskach: kierownik sklepu oraz menedżer restauracji.

  • Przewodnik wycieczek

Osoby, które lubią dzielić się wiedzą i przekazują informacje w ciekawy, angażujący sposób, odnajdą się w roli przewodników wycieczek historycznych lub przyrodniczych.

  • Rekruter w dziale HR

Praca w branży HR oznacza nieustanną komunikację z zarządem, pracownikami, kandydatami do pracy, klientami. Rekruter odpowiedzialny jest za organizację i nadzór nad procesem rekrutacji i zatrudniania nowych osób.

  • Pracownik PR

Pracownik branży PR zajmuje się wspieraniem działań marketingowych przedsiębiorstwa. Pomaga tworzyć pozytywny wizerunek firmy i odpowiada za komunikację z mediami.

  • Trener personalny

Ekstrawertycy potrafią skutecznie mobilizować ludzi do działania. Trener personalny pracuje m.in. na siłowni, gdzie motywuje do ćwiczeń. Może też przyjmować klientów w gabinecie i pomagać im w rozwiązywaniu problemów, podejmowaniu decyzji o zmianie stylu życia i zastosowaniu odpowiedniej diety.  

  • Organizator eventów

Planowanie imprez i wydarzeń, np. urodzin, ślubów czy spotkań biznesowych, to praca idealna dla dynamicznych ekstrawertyków, którzy lubią zmiany. Zapewnia ciągły kontakt z przedstawicielami różnych branż i pozwala na organizowanie dostaw, dekoracji i muzyki – za każdym razem według innego scenariusza. Nie ma tutaj miejsca na rutynę.

  • Animator dziecięcy

Praca na stanowisku animatora skierowana jest do osób lubiących kontakt z dziećmi. Animator wymyśla zabawy i zachęca maluchy do wspólnych gier. Może też wcielać się w różne role, m.in. na tematycznych imprezach i urodzinach dziecięcych.

Czy praca pasuje do Twojej osobowości? Sprawdź się!

Oceń artykuł