Porady Kariera i rozwój 9 kreatywnych prac przez internet
19.07.2018  | 4 min czytania

9 kreatywnych prac przez internet

19.07.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Aby wykonywać pracę online, wystarczy mieć silne łącze internetowe, komputer oraz kreatywne podejście do powierzonych zadań. Zdalnie może pracować m.in.  copywriter, lektor językowy, programista i grafik komputerowy. Ciekawych zadań nie brakuje również na stanowiskach: wirtualny asystent i konsultant ślubny.

Praca przez internet - na czym polega?

Praca przez internet opiera się na zdalnym wykonywaniu zadań służbowych. Do pracy na odległość wystarczy komputer oraz stałe łącze internetowe. Obecnie wielu pracodawców oferuje taką możliwość, nie tylko jako dorywcze zajęcie lub formę dorobienia do stałej pensji, ale też jako zatrudnienie na dłużej.

  • Copywriter

Do zadań copywritera należy m.in. tworzenie tekstów o charakterze poradnikowym lub inspiracyjnym. Często artykuły powstają w ramach zleceń od konkretnych firm, na odgórnie zadane tematy. Podczas pisania tekstów można poznać wiele interesujących faktów i dać upust swojej kreatywności.

Jak zostać copywriterem?

  • Grafik

Zadaniem grafika jest przygotowywanie obrazów oraz edycja zdjęć używanych przez firmy. W tym zawodzie liczy się zmysł artystyczny oraz nieszablonowe pomysły, które przyciągną wzrok i uwagę użytkowników internetu, odbiorców i klientów przedsiębiorstw.

  • Programista stron www

Coraz więcej firm stawia na profesjonalne strony internetowe i korzysta ze zdalnych usług programistów. Taka osoba odpowiedzialna jest za dostosowanie strony do wymagań pracodawcy. Sprawuje kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem strony, dba o jej rozwój i naprawianie ewentualnych błędów.

  • Lektor języka

Zdalnie mogą pracować również lektorzy językowi. Znajomość języków obcych przyda się podczas udzielania korepetycji online. Pracodawcy zatrudniają lektorów również do pomocy przy obsłudze klientów zagranicznych.

Przegląd prac dla studenta, które uczą kreatywności

  • Tłumacz

Pracą przez internet jest również tłumaczenie tekstów. Przedsiębiorstwa zatrudniają tłumaczy, by następnie nawiązywać międzynarodową współpracę. Kompetencje językowe przydają się podczas negocjacji i zawierania umów z zagranicznymi partnerami.

  • Korektor tekstów

Redakcja i korekta różnych treści oraz nanoszenie poprawek możliwe jest zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Korektorzy znajdują zatrudnienie m.in. w firmach prowadzących sklepy oraz strony internetowe, w wydawnictwach oraz placówkach kulturalnych.

  • Konsultant ślubny

Osoba na stanowisku konsultanta bądź doradcy ślubnego może wykonywać większość obowiązków zdalnie. Do jej zadań należy m.in. znalezienie idealnego miejsca weselnego, rezerwacja, zamawianie dekoracji i odpowiednich dań w restauracji.

Od księgowej po grafika, czyli kreatywność pilnie poszukiwana

  • Wirtualny asystent

Asystent wirtualny to pomocnik zajmujący się szeroko pojętymi działaniami w internecie, np. odpowiadaniem na komentarze klientów czy kontaktowaniem się z partnerami biznesowymi w imieniu pracodawcy. Do zadań asystenta może należeć również reklamowanie usług oraz produktów firmowych w sieci.

  • Specjalista SEO

SEO to w skrócie pozycjonowanie stron w internecie, by wyświetlały się użytkownikom w pierwszej kolejności. Wpływa to na zwiększenie zasięgów oraz zysków sklepów internetowych. Specjalista SEO może pracować zdalnie i poszukiwać fraz kluczowych dla stron i sklepów działających w internecie.

Oceń artykuł