Porady Kariera i rozwój 8 zawodów, w których musisz wykazać się dobrą sprawnością fizyczną
29.05.2019  | 4 min czytania

8 zawodów, w których musisz wykazać się dobrą sprawnością fizyczną

29.05.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3)

Co łączy magazyniera, trenera personalnego i hostessę? W każdym z tych zawodów duże znaczenie ma kondycja fizyczna. Choć nie są to prace niebezpieczne, wymagają one dobrej sprawności. Sprawdź, kto jeszcze powinien wyróżniać się wytrzymałością.

Dobra forma – w jakiej pracy jest potrzebna?

Kondycja fizyczna ma znaczenie w przypadku zawodów:

  • Magazynier

Do głównych obowiązków osoby pracującej na stanowisku magazyniera należy rozładowywanie towaru i przygotowywanie oraz pakowanie zamówień dla klientów. Transport produktów wymaga siły i wytrzymałości. Magazynier większość dnia spędza w pozycji stojącej.

6 przykładów prac uciążliwych

  • Ratownik wodny

Ratownik wodny jest odpowiedzialny za sprawowanie nadzoru nad osobami, które przebywają w wodzie, np. w basenie lub jeziorze. W jego pracy niezbędna jest bardzo dobra kondycja fizyczna oraz siła. Kiedy zauważy, że kąpiącym się osobom grozi niebezpieczeństwo, musi jak najszybciej do nich dopłynąć i przetransportować je do brzegu.  

  • Pracownik budowlany

Murowanie, tynkowanie, montowanie – to tylko niektóre obowiązki osoby specjalizującej się w wykonywaniu prac remontowo-budowlanych. Taki pracownik bardzo często przenosi przedmioty o dużej masie, a także spędza czas w mało komfortowej pozycji. Z tego względu powinien być wytrzymały i sprawny fizycznie.

  • Kurier

Sprawność fizyczna jest potrzebna w pracy kuriera. Pracownik ten bardzo często wchodzi i schodzi po schodach, transportując przesyłki o różnych gabarytach. Poza dobrą kondycją powinien wyróżniać się także siłą – dostarczane przez niego towary mogą mieć duże wymiary i masę.

  • Hostessa

Wbrew pozorom w pracy hostessy niezwykle istotna jest sprawność fizyczna. Pracownica ta większość swoich obowiązków wykonuje w pozycji stojącej. Jeżeli uczestniczy np. w eleganckich bankietach czy wystawach, przez wiele godzin ma na nogach buty na wysokim obcasie. Stanie lub chodzenie w takim obuwiu przez długi czas wymaga wytrzymałości.

  • Trener personalny

Trudno wyobrazić sobie trenera personalnego, który nie może pochwalić się dobrą sprawnością fizyczną. Do jego obowiązków należy dopasowywanie treningów do potrzeb klientów, a także instruowanie osób dbających o sylwetkę w kwestii prawidłowego wykonywania konkretnych ćwiczeń. Trener powinien dbać o formę, by stanowić wzór dla swoich podopiecznych.

  • Rehabilitant

Głównym zadaniem rehabilitanta jest pomaganie m.in. osobom borykającym się z niepełnosprawnościami ruchowymi. Skupia się on przede wszystkim na ćwiczeniach fizycznych i na zabiegach.

  • Fryzjer

Dobra sprawność fizyczna potrzebna jest w pracy fryzjera, który większość czasu spędza w pozycji stojącej. Brak wytrzymałości uniemożliwiałby mu wykonywanie obowiązków, do których należy m.in. strzyżenie i modelowanie włosów.  

5 zawodów, których nie może wykonywać kobieta w ciąży

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł