Porady Kariera i rozwój 8 zawodów, o których nie miałeś pojęcia, że istnieją
07.01.2019  | 4 min czytania

8 zawodów, o których nie miałeś pojęcia, że istnieją

07.01.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Żucie gumy i chrupanie chipsów to dla wielu z nas duża przyjemność. Co ciekawe, za wykonywanie takich czynności można otrzymać satysfakcjonujące wynagrodzenie. Przedstawiamy nietypowe zawody na świecie, do których należą m.in. profesjonalny przytulacz i upychacz pasażerów w metrze.

Najbardziej zaskakujące profesje

Każdy z nas wie, czym zajmuje się lekarz, nauczyciel albo prawnik. Istnieją jednak profesje mniej popularne i takie, o których niewiele osób słyszało. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Tester chipsów

Jakie są idealne chipsy? Aromatyczne i chrupiące. Miłośnicy słonych przekąsek mogą spróbować swoich sił w pracy testera chipsów. Ich głównym zadaniem jest ocena, czy spożywane produkty charakteryzują się właściwą chrupkością. Znaczenie ma także dobór odpowiedniej mieszanki przypraw.

  • Tester gumy balonowej

Testowanie gumy do życia to idealne zajęcie dla osób, które uwielbiają słodycze. Taki pracownik nie tylko zajmuje się sprawdzaniem smaku oraz konsystencji produktów. Ocenia również wielkość balonów powstających z gumy.

Jak wygląda praca testera słodyczy

  • Upychacz pasażerów w metrze

Zaskakującym - choć wcale nie nowym - zawodem jest upychacz pasażerów w metrze. Pracę tę można wykonywać w Japonii, gdzie środki komunikacji miejskiej są niezwykle zatłoczone. Zadaniem upychacza jest zmieszczenie do wagonu jak największej liczby osób, przede wszystkim w godzinach szczytu.   

  • Tester karmy dla zwierząt

Pokarm dla zwierząt jest skrupulatnie sprawdzany przed wprowadzeniem na rynek – tak samo jak jedzenie przeznaczone dla ludzi. Tester karmy ma za zadanie ocenić jej wygląd, konsystencję, smak oraz zapach. Powinien więc mieć dobry węch oraz bardzo wrażliwe kubki smakowe.

  • Profesjonalny przytulacz

Napięty grafik, liczne obowiązki i dużo nauki, ciągły stres, zbyt mało wolnego czasu – to wszystko może wpływać na relacje międzyludzkie. Brak bliskiej osoby często powoduje smutek i przygnębienie, a także uczucie osamotnienia. Profesjonalny przytulacz przychodzi z pomocą. Jego praca polega głównie na dawaniu innym poczucia bliskości, komfortu i bezpieczeństwa.

  • Partner do wynajęcia

Większość osób chętnie chodzi na wszelkiego rodzaju imprezy z osobą towarzyszącą. Co zrobić, gdy w ostatniej chwili nasz towarzysz się rozchorował albo nikt ze znajomych nie ma czasu? W takiej sytuacji z pomocą przychodzi partner do wynajęcia. Może on bawić się z nami zarówno na studniówce, imprezie ze znajomymi czy na weselu.

  • Licznik ryb

Praca osoby odpowiedzialnej za liczenie ryb wymaga nie tylko spostrzegawczości, ale również refleksu. Zadaniem pracownika jest odróżnianie od siebie poszczególnych gatunków ryb, by można było określić ich liczebność. Popularność tego zawodu stopniowo spada ze względu na zastępowanie pracowników urządzeniami elektronicznymi, które wykonują obliczenia.

8 ciekawych zawodów sprawdź listę

  • Nurek golfowy

Na polach golfowych znajdują się zbiorniki wodne. Podczas gry wiele piłeczek wpada do wody, dlatego zachodzi potrzeba ich regularnego wyławiania. Zajmuje się tym nurek wodny. Osoba ta musi posiadać uprawnienia potwierdzające umiejętności pływackie. Co ciekawe, wielkość pensji zazwyczaj jest uzależniona od liczby wyłowionych piłeczek.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł