Porady Kariera i rozwój 8 zainteresowań, które zrobią wrażenie na przyszłym pracodawcy
29.03.2018  | 4 min czytania

8 zainteresowań, które zrobią wrażenie na przyszłym pracodawcy

29.03.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3)

Choć nie musisz opisywać swoich zainteresowań w CV, warto zdecydować się na taki krok. To, w jaki sposób spędzasz wolny czas, świadczy o Twoich cechach i może wyróżnić Cię na tle innych kandydatów do pracy.  

Rozwijanie pasji poprawia samopoczucie i wpływa na różne sfery życia. Zgłębiając konkretną dziedzinę, możesz podnosić swoją sprawność fizyczną lub intelektualną, budować relacje z ludźmi lub relaksować się. Przykładowe zainteresowania, o których warto wspomnieć w CV, to:      

  • Hobby związane z pracą

Copywriter, który rozwija swój blog, researcher, który fascynuje się genealogią lub fryzjerka pasjonująca się modą – to osoby atrakcyjne dla przyszłych pracodawców. Zainteresowania, które mają związek z wykonywanym zawodem, świadczą o tym, że świadomie wybrałeś ścieżkę kariery.  

  • Sporty drużynowe

Koszykówka, siatkówka oraz inne dyscypliny sportowe, które wymagają współpracy z innymi zawodnikami, wskazują na to, że potrafisz funkcjonować w grupie. Pełnienie roli kapitana świadczy o zdolnościach przywódczych, które są niezbędne na stanowiskach kierowniczych.

10 cech dobrego kierownika

  • Sporty wytrzymałościowe

Osoba, która miesiącami przygotowuje się do maratonu lub triathlonu, jest ambitna, wytrwała i nie zniechęca się w obliczu trudności. Wyznacza sobie śmiałe cele i dąży do nich, pokonując swoje ograniczenia.

  • Gry miejskie

Ktoś, kto decyduje się na uczestnictwo w grach miejskich, wykazuje otwartość wobec innych ludzi i jest zainteresowany otoczeniem. Może cechować się również spostrzegawczością.

6 porad, jak opisać zainteresowania w CV

  • Survival

Osoba, która z własnej woli funkcjonuje w ekstremalnych warunkach, poznaje siebie i swoje możliwości. Mierząc się z własnymi ograniczeniami i stresem, ćwiczy umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  • Warzenie piwa

Piwowarstwo to trudna sztuka, która wymaga dokładności i cierpliwości. Chęć tworzenia może świadczyć nie tylko o kreatywności, ale również o inicjatywie.

  • Renowacja starych samochodów, mebli itd.

Odnowienie starego samochodu wymaga umiejętności planowania, a także wyszukiwania pojedynczych, często trudno dostępnych części. Niezbędna jest również wiedza z zakresu motoryzacji.

  • Kaligrafia

Sztuka pięknego pisania uczy cierpliwości i skłania do doskonalenia nie tylko charakteru pisma, ale również osobowości.

Charakter pisma a wizerunek pracownika

Pisząc o swoim hobby, nie podawaj fałszywych informacji. Bądź autentyczny, gdy tworzysz dokumenty rekrutacyjne – niezależnie od tego, czy opisujesz doświadczenie zawodowe, czy zainteresowania. Nie dostosowuj się do oczekiwań potencjalnego pracodawcy za wszelką cenę. Zamiast tego inwestuj czas i wysiłek we własny rozwój i szukaj dziedzin, które odpowiadają Twoim predyspozycjom i potrzebom. Im lepiej znasz siebie oraz swoje możliwości i ograniczenia, tym bardziej prawdopodobne, że znajdziesz pracę i hobby, dzięki którym będziesz mógł się rozwijać.  

Oceń artykuł