Porady Kariera i rozwój 8 narzędzi i rozwiązań ułatwiających szukanie pracy
30.08.2019  | 5 min czytania

8 narzędzi i rozwiązań ułatwiających szukanie pracy

30.08.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4.75)

Znalezienie pracy wymaga wysiłku i może zająć nawet kilka miesięcy. Można jednak ułatwić sobie to zadanie, na przykład skracając czas potrzebny, by przygotować życiorys. Chcesz stworzyć profesjonalne, spersonalizowane CV? Skorzystaj z kreatora. Zależy Ci na szybkim dostępie do ogłoszeń, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie? Zainstaluj aplikację w telefonie. Weź sprawy w swoje ręce i znajdź wymarzoną pracę.  

Nowe technologie – pomocne w poszukiwaniach  

Szukanie zatrudnienia to nie zawsze bułka z masłem. Może okazać się stresujące i  czasochłonne, np. ze względu na czas trwania rekrutacji. Aby usprawnić proces, warto korzystać z narzędzi, takich jak na przykład aplikacje mobilne. Personalizacja ofert zatrudnienia – to jedna z korzyści, jakie osiągają użytkownicy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Osobom poszukującym nowych możliwości zawodowych często zależy na sprawnym docieraniu do ogłoszeń, które są dla nich najbardziej interesujące. 

Wybierz najlepsze narzędzia i rozwiązania

Ważne, by sposób, w jaki poszukujemy pracy, był dostosowany do naszych potrzeb. Narzędzia pomocne w selekcji ofert i sprawnym udzielaniu odpowiedzi, to m.in.:

  • Aplikacja Pracuj.pl

Korzystając z aplikacji mobilnej, możesz nie tylko w dowolnym miejscu i czasie przeglądać aktualne ogłoszenia, ale także wysyłać dokumenty. Dzięki temu zyskujesz pewność, że najciekawsze propozycje pracodawców nie przejdą Ci koło nosa. 

  • Chatbot Radzimił

Jako użytkownik chatbota otrzymujesz propozycje spersonalizowanych ogłoszeń. Możesz również liczyć na pomoc w razie pytań i trudności dotyczących korzystania z narzędzi Pracuj.pl i poszukiwania zatrudnienia.  

Zalogowani użytkownicy Pracuj.pl widzą na stronie ogłoszenia podobne do ofert, jakie czytali i na które odpowiedzieli. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do historii przeglądanych treści. 

  • Kreator CV

Aby stworzyć CV przy użyciu kreatora, wystarczy wybrać wzór i uzupełnić informacje dotyczące m.in. przebiegu zatrudnienia, wykształcenia czy umiejętności. Przygotowanie życiorysu dostosowanego do wymagań rekruterów nie musi zajmować wiele czasu. 

Poszukiwanie pracy staje się znacznie prostsze, gdy funkcjonujesz w środowisku branżowym. Biorąc udział w konferencjach, wykładach, szkoleniach oraz innych wydarzeniach tego rodzaju, możesz zawierać znajomości z przedstawicielami Twojego zawodu i branży. 

  • Targi pracy

Droga do wymarzonego pracodawcy może wieść również przez targi pracy. W trakcie takich wydarzeń możesz nie tylko poznawać przedstawicieli różnych firm, ale również składać aplikacje i uczestniczyć w wykładach, konsultacjach itp. Jako uczestnik Jobiconu, Festiwalu Pracy organizowanego przez Pracuj.pl, masz okazję wziąć udział w symulacji rozmowy rekrutacyjnej i skonsultować swoje CV z rekruterem. 

  • Rekomendacje

Czasami pracodawcy proszą kandydatów nie tylko o CV czy list motywacyjny, ale też o rekomendacje wystawione np. przez poprzedniego szefa, opiekuna praktyk lub promotora pracy dyplomowej. Przychylna opinia na temat Twojego zaangażowania, sukcesów i pozytywnych cech może pomóc Ci przekonać potencjalnego pracodawcę, że warto Ci zaufać. Rekomendacje są szczególnie przydatne, jeśli masz niewielkie doświadczenie zawodowe. 

5 porad, jak wykorzystać rekomendacje i otrzymać pracę

  • Portfolio

Stwórz portfolio, jeśli jesteś fotografem, architektem czy copywriterem. Dzięki temu potencjalny szef będzie mógł zapoznać się z efektami Twojej pracy, np. klikając w link zamieszczony w CV.   

Postaw na rozwój zawodowy

O tym, czy poszukiwania okażą się skuteczne, decyduje przede wszystkim Twoje przygotowanie zawodowe. Ważne, byś stale się rozwijał i uzupełniał kwalifikacje, a także składał aplikacje wtedy, gdy spełniasz większość wymagań pracodawcy. Stawianie przed sobą krótko- i długoterminowych celów zawodowych i wytrwałe dążenie do ich realizacji też odgrywa istotną rolę. Dzięki takiej postawie będziesz mógł budować wizerunek pracownika, który wie, czego chce i spełnia swoje zamiary.  

Jak znaleźć pracę – 7 nietypowych sposobów

Szukanie pracy może okazać się znacznie prostsze i mniej stresujące, jeśli będziesz trzymać rękę na pulsie i sprawnie odpowiadać na ogłoszenia, które wydają Ci się ciekawe. Zadbaj również o profesjonalne dokumenty rekrutacyjne. 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Oceń artykuł