Porady Kariera i rozwój 8 narzędzi i rozwiązań ułatwiających szukanie pracy
30.08.2019  | 5 min czytania

8 narzędzi i rozwiązań ułatwiających szukanie pracy

30.08.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Znalezienie pracy wymaga wysiłku i może zająć nawet kilka miesięcy. Można jednak ułatwić sobie to zadanie, na przykład skracając czas potrzebny, by przygotować życiorys. Chcesz stworzyć profesjonalne, spersonalizowane CV? Skorzystaj z kreatora. Zależy Ci na szybkim dostępie do ogłoszeń, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie? Zainstaluj aplikację w telefonie. Weź sprawy w swoje ręce i znajdź wymarzoną pracę.  

Nowe technologie – pomocne w poszukiwaniach  

Szukanie zatrudnienia to nie zawsze bułka z masłem. Może okazać się stresujące i  czasochłonne, np. ze względu na czas trwania rekrutacji. Aby usprawnić proces, warto korzystać z narzędzi, takich jak na przykład aplikacje mobilne. Personalizacja ofert zatrudnienia – to jedna z korzyści, jakie osiągają użytkownicy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Osobom poszukującym nowych możliwości zawodowych często zależy na sprawnym docieraniu do ogłoszeń, które są dla nich najbardziej interesujące. 

Wybierz najlepsze narzędzia i rozwiązania

Ważne, by sposób, w jaki poszukujemy pracy, był dostosowany do naszych potrzeb. Narzędzia pomocne w selekcji ofert i sprawnym udzielaniu odpowiedzi, to m.in.:

  • Aplikacja Pracuj.pl

Korzystając z aplikacji mobilnej, możesz nie tylko w dowolnym miejscu i czasie przeglądać aktualne ogłoszenia, ale także wysyłać dokumenty. Dzięki temu zyskujesz pewność, że najciekawsze propozycje pracodawców nie przejdą Ci koło nosa. 

  • Chatbot Radzimił

Jako użytkownik chatbota otrzymujesz propozycje spersonalizowanych ogłoszeń. Możesz również liczyć na pomoc w razie pytań i trudności dotyczących korzystania z narzędzi Pracuj.pl i poszukiwania zatrudnienia.  

Zalogowani użytkownicy Pracuj.pl widzą na stronie ogłoszenia podobne do ofert, jakie czytali i na które odpowiedzieli. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do historii przeglądanych treści. 

  • Kreator CV

Aby stworzyć CV przy użyciu kreatora, wystarczy wybrać wzór i uzupełnić informacje dotyczące m.in. przebiegu zatrudnienia, wykształcenia czy umiejętności. Przygotowanie życiorysu dostosowanego do wymagań rekruterów nie musi zajmować wiele czasu. 

Nowa strona główna Pracuj.pl. Personalizacja przede wszystkim

Poszukiwanie pracy staje się znacznie prostsze, gdy funkcjonujesz w środowisku branżowym. Biorąc udział w konferencjach, wykładach, szkoleniach oraz innych wydarzeniach tego rodzaju, możesz zawierać znajomości z przedstawicielami Twojego zawodu i branży. 

  • Targi pracy

Droga do wymarzonego pracodawcy może wieść również przez targi pracy. W trakcie takich wydarzeń możesz nie tylko poznawać przedstawicieli różnych firm, ale również składać aplikacje i uczestniczyć w wykładach, konsultacjach itp. Jako uczestnik Jobiconu, Festiwalu Pracy organizowanego przez Pracuj.pl, masz okazję wziąć udział w symulacji rozmowy rekrutacyjnej i skonsultować swoje CV z rekruterem. 

  • Rekomendacje

Czasami pracodawcy proszą kandydatów nie tylko o CV czy list motywacyjny, ale też o rekomendacje wystawione np. przez poprzedniego szefa, opiekuna praktyk lub promotora pracy dyplomowej. Przychylna opinia na temat Twojego zaangażowania, sukcesów i pozytywnych cech może pomóc Ci przekonać potencjalnego pracodawcę, że warto Ci zaufać. Rekomendacje są szczególnie przydatne, jeśli masz niewielkie doświadczenie zawodowe. 

5 porad, jak wykorzystać rekomendacje i otrzymać pracę

  • Portfolio

Stwórz portfolio, jeśli jesteś fotografem, architektem czy copywriterem. Dzięki temu potencjalny szef będzie mógł zapoznać się z efektami Twojej pracy, np. klikając w link zamieszczony w CV.   

Postaw na rozwój zawodowy

O tym, czy poszukiwania okażą się skuteczne, decyduje przede wszystkim Twoje przygotowanie zawodowe. Ważne, byś stale się rozwijał i uzupełniał kwalifikacje, a także składał aplikacje wtedy, gdy spełniasz większość wymagań pracodawcy. Stawianie przed sobą krótko- i długoterminowych celów zawodowych i wytrwałe dążenie do ich realizacji też odgrywa istotną rolę. Dzięki takiej postawie będziesz mógł budować wizerunek pracownika, który wie, czego chce i spełnia swoje zamiary.  

Jak znaleźć pracę – 7 nietypowych sposobów

Szukanie pracy może okazać się znacznie prostsze i mniej stresujące, jeśli będziesz trzymać rękę na pulsie i sprawnie odpowiadać na ogłoszenia, które wydają Ci się ciekawe. Zadbaj również o profesjonalne dokumenty rekrutacyjne. 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Radzimił poleca się na czas poszukiwań. 

Oceń artykuł