Porady Kariera i rozwój 8 książek, które pomogą Ci w rozwoju osobistym
15.05.2019  | 4 min czytania

8 książek, które pomogą Ci w rozwoju osobistym

15.05.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(3)

Czytanie książek to sposób na relaks i forma edukacji. Odpowiednia literatura może pomóc Ci w rozwoju osobistym i zaprocentować awansem. Zdobywanie nowych kompetencji poprzez czytanie zwiększa także szansę na objęcie upragnionego stanowiska – kryteria oceny kandydatów do pracy dotyczą bowiem nie tylko wiedzy branżowej, ale też umiejętności miękkich oraz nastawienia do wykonywanych obowiązków.

  • Anthony Robbins, Obudź w sobie olbrzyma

Amerykański twórca wyjaśnia w swojej książce, w jaki sposób można skutecznie się samodoskonalić. Opisuje, co należy zrobić, by mieć wpływ na swój stan emocjonalny, materialny oraz umysłowy. Udziela odpowiedzi na pytania, które nurtują wiele osób pragnących zmian w życiu.

  • Carmine Gallo, Steve Jobs. Sztuka prezentacji

Umiejętność autoprezentacji jest przydatna w trakcie spotkań rekrutacyjnych, a także podczas rozmów z klientami. Carmine Gallo opisuje techniki stosowane przez Steve’a Jobsa, dzięki którym oczarowywał on swoich słuchaczy. Wyjaśnia sposoby przedstawiania pomysłów oraz tworzenia prezentacji multimedialnych.

Autoprezentacja PowerPoint – kiedy i jak ją wykonać?

  • S. J. Scott, Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji

Prokrastynacja, czyli zwlekanie z realizacją zadań, dopada wiele osób. Powoduje zmniejszenie wydajności pracy oraz wzrost wewnętrznego niepokoju. Książka wyjaśnia, jak radzić sobie z odkładaniem ważnych obowiązków na później. Ułatwia także odnalezienie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

  • Julia Cameron, Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę

Twórcze myślenie potrzebne jest w wielu branżach, m.in. technologicznej i marketingowej. Julia Cameron - za pomocą swojej powieści – wskazuje, jak odkryć i rozwijać w sobie kreatywność.

Jak rozwijać kreatywność?

  • Agnieszka Wróbel, Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Asertywność to jedna z najistotniejszych kompetencji miękkich w biznesie. Książka uczy, jak wyznaczać granice i mówić o swoich przekonaniach oraz emocjach. Przedstawia metody reagowania na atak ze strony rozmówców i pomaga w budowaniu samooceny.

  • Joshua Foer, Jak zostałem geniuszem pamięci. O sztuce i technice zapamiętywania

Dobra pamięć przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. Joshua Foer opowiada czytelnikom o różnych technikach zapamiętywania. W inspirujący sposób przedstawia swoją drogę do poprawy umiejętności.  

  • Dale Carnegie, Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą

Amerykański pisarz porusza zagadnienia z zakresu wystąpień publicznych. Jego książka jest źródłem wiedzy na temat przykuwania uwagi słuchaczy oraz posługiwania się mową ciała. Autor opowiada o odpowiednim przygotowaniu się do wystąpienia. Lektura ta umożliwia polepszenie umiejętności autoprezentacji.

  • Simon Sinek, Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Simon Sinek podkreśla w swoim dziele, że to pracownicy są w firmie najcenniejsi. Ułatwia zrozumienie, jak duże znaczenie ma właściwy przywódca, który sprawi, że jego zespół uwierzy w sens wykonywanych obowiązków. Książka stanowi źródło wartościowej wiedzy przydatnej osobom na stanowiskach kierowniczych.

7 cech idealnego kierownika

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki


[feedburner name="name"]

Oceń artykuł