Porady Kariera i rozwój 7 wskazówek jak odnieść sukces w pracy
23.05.2017

7 wskazówek jak odnieść sukces w pracy

23.05.2017
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(1)

Sukces wpływa na nasze samopoczucie – sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie i zmotywowani. Aby go osiągnąć, należy systematycznie wykonywać określoną pracę. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią nam realizować swoje cele zawodowe.

1. Wykonywanie obowiązków na najwyższym poziomie

Pracownik, który chce odnieść sukces w pracy, powinien być nie tylko zdolny, ale i sumienny, rzetelny, a także pracowity. Wykonywanie zadań w określonym terminie, zaangażowanie w pracę, dbanie o jej jakość – jeśli chcemy zdobywać kolejne szczeble awansu zawodowego, postarajmy się nie zawodzić przełożonych i współpracowników.

2. Stworzenie planu działania

Podejmowanie chaotycznych działań nie pozwoli nam stać się ludźmi sukcesu. Najpierw musimy określić, co chcemy osiągnąć. Następny krok to zaplanowanie kolejności i czasu wykonywania niezbędnych czynności. Ustalmy na przykład, jakie kwalifikacje są nam potrzebne i co powinniśmy zrobić, by je zdobyć. Znajdźmy sposób na pozyskanie funduszy, a także czas na naukę. Twórzmy plany dnia i sumiennie je realizujmy – wtedy zyskamy  pewność, że niczego nie pominęliśmy.

3. Zdobywanie wiedzy eksperckiej

Osoba, która ma szansę odnieść sukces, powinna dążyć do bycia ekspertem w swojej dziedzinie. Kursy, szkolenia, a może studia podyplomowe – warto stale się dokształcać i zdobywać kolejne kwalifikacje i kompetencje. Dzięki nim będziemy cenni w oczach naszego pracodawcy i zaczniemy otrzymywać coraz bardziej ambitne zadania.

4. Efektywne działanie

Pracowitość i wiedza to zbyt mało – na drodze do sukcesu przyda się nam jeszcze odrobina zaradności. Realizując swoje plany i zdobywając kolejne kwalifikacje, starajmy się działać efektywnie. Pamiętajmy, że skuteczność jest tak samo istotna, a może jeszcze ważniejsza niż pracowitość. Nie musimy wytężać się do granic swoich możliwości, czasami wystarczy wykazać się sprytem. Opanowanie obsługi użytecznego programu komputerowego może ułatwić nam pracę, jednocześnie nie wpływając negatywnie na jej efekty.  

5. Trenowanie umiejętności społecznych

Zdolność utrzymywania dobrych relacji z klientami oraz ze współpracownikami w wielu zawodach jest tak samo ważna, jak posiadanie rozległej wiedzy branżowej. Stawajmy się coraz bardziej komunikatywni, asertywni i lojalni. Dzięki temu możemy wiele zyskać w oczach osób, z którymi współpracujemy na co dzień.  

6. Poszukiwanie inspiracji

Aby osiągnąć sukces, dokształcać się i stale zdobywać nowe umiejętności, niezbędna jest motywacja. Możemy szukać jej w biografiach sławnych osób, których osiągnięcia nam imponują. Naśladowanie najlepszych to skuteczny sposób na pokonywanie kolejnych przeszkód na drodze do kariery. Ludzie sukcesu także musieli radzić sobie z rozmaitymi trudnościami.  

7. Cytaty o sukcesie i motywacji

Motto – motywacja jest niezwykle istotna, jeśli chcemy osiągnąć sukces. Wybranie dewizy życiowej, która będzie napędzać nas do działania, ma ogromne znaczenie. Inspirujący cytat może być dla nas źródłem siły wtedy, gdy poniesiemy porażkę. Upadki zdarzają się również na drodze do sukcesu.   

Oceń artykuł