Porady Kariera i rozwój 7 sytuacji, w których możesz się rozwijać
06.06.2018  | 4 min czytania

7 sytuacji, w których możesz się rozwijać

06.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Ciekawe wyzwania, dofinansowanie nauki lub możliwość pracy wśród ekspertów – to elementy, które pomagają przejść do kolejnych etapów kariery. Jeśli chcesz stać się cenionym specjalistą, inwestuj czas i wysiłek w swój rozwój.

Masz wrażenie, że stoisz w miejscu? Nie wiesz, co zrobić, by to zmienić? Zanim zaczniesz działać, poznaj czynniki sprzyjające rozwojowi zawodowemu:

  • Kursy i szkolenia

Nauka języka, doskonalenie kompetencji miękkich lub umiejętności obsługi specjalistycznych programów komputerowych – jeśli zależy Ci na awansie, zastanów się, co powinieneś umieć, by objąć wyższe stanowisko. Gdy wiesz, do czego dążysz, możesz szybciej i skuteczniej realizować swoje zamiary.

  • Nowe zadania

Zostałeś zaangażowany do projektu, w którym będziesz mógł wykorzystywać niedawno nabyte kompetencje? To doskonała okazja, żeby się rozwijać i coraz pełniej i efektywniej odkrywać własny potencjał. Choć zmiany są stresujące, warto je wprowadzać do swojego życia zawodowego.

  • Atrakcyjne cele

Satysfakcjonująca premia, możliwość podjęcia pracy w zagranicznej filii przedsiębiorstwa, a może awans? Zastanów się, co by Cię skłoniło do wytężonej pracy nad sobą i wyznaczaj sobie zadania, które będą mobilizować Cię do działania.

Cel zawodowy w CV – 10 przykładów dla różnych profesji

  • Wyjazdy służbowe

Praca delegacyjna również może rozwijać. Podróżując, adaptujesz się do nieznanych warunków i uczysz się, jak radzić sobie w nowych sytuacjach. Inne zalety delegacji to brak monotonii i różnorodność doświadczeń oraz dodatkowy zarobek.  

6 zalet pracy w delegacji

  • Obserwacja

Doskonałą okazją do nauki jest praca u boku doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców. Obserwując najlepszych i biorąc z nich przykład, poszerzasz swoje horyzonty. Możesz także zadawać pytania i zdobywać cenną wiedzę, która wynika z wieloletniego doświadczenia.

  • Informacja zwrotna

Praca nad sobą jest możliwa również wtedy, gdy wiesz, co konkretnie wymaga poprawy. Aby się rozwijać, warto słuchać słów konstruktywnej krytyki i postępować zgodnie ze wskazówkami udzielanymi przez osoby obserwujące Twoje zachowanie.

8 zasad, jak udzielać informacji zwrotnej

  • Czas wolny

O tym, jak szybko się rozwijasz, decydują również Twoje zainteresowania i to, co robisz po pracy. Im bardziej wypoczęty i usatysfakcjonowany jesteś, tym więcej masz energii do osiągania kolejnych, coraz ambitniejszych celów. Niektóre formy aktywności, takie jak np. sport, pobudzają do działania, ponieważ poprawiają kondycję fizyczną i intelektualną.

8 zainteresowań, które zrobią wrażenie na przyszłym pracodawcy

Jeśli wiesz, w jakim kierunku zmierzasz i dysponujesz niezbędnymi narzędziami, możesz rozwijać swój potencjał i osiągać coraz większą satysfakcję zawodową.  

7 nawyków, które pozwalają czerpać satysfakcję z pracy

Oceń artykuł